03.08.2020

Йова Ягер: про стиль, натхнення та книгу INTERIOR DESIGN in Ukraine

Йова Ягер – дизайнер, засновниця студії соціально відповідального дизайну ресторанів, готелів, кафе та барів YOVA YAGER hospitality design. Компанія розробила різні проєкти в Україні та інших країнах Європи. Проєкт ZMIST Bar у Києві, створений Йовою Ягер разом із дизайнером Ольгою Палійчук, увійшов до нового видання від CP PUBLISHING – книги INTERIOR DESIGN in Ukraine, яка побачить світ наприкінці серпня 2020 року.


Назвіть Ваші улюблені стилі в архітектурі та дизайні.

Мені здається, в сучасному світі стилі перемішалися так само, як і національності в містах-мегаполісах. Чистоту стилю важко відокремити в поточному русі дизайну. Що важливо, то це відчуття комфорту та задоволення від дизайну.


Опишіть свій особистий стиль у дизайні інтер'єру й архітектурі.

Мені складно описати свій особистий стиль. Його краще опишуть ті, хто вже може розпізнати мої роботи та може відокремити їх від робіт інших дизайнерів. Можливо, доречніше сказати про почерк, він є у кожного архітектора, звісно, є й у мене. Я люблю функціональні простори, в яких архітектура та дизайн самодостатні, без дизайну заради дизайну. Моє – це багато білого, багато повітря, живої зелені. Й завжди трохи іронії.


Звідки Ви берете натхнення для своїх проєктів?

Все просто – подорожі, книги, люди. Подорожувати дизайнеру важливо, це завжди розширює горизонти. З обмеженням подорожей посилилося моє особливе відношення до музики. Наразі я дуже захоплена діджеїнгом, навесні в ізоляції я записала свій перший діджейський сет і встигла відіграти чотири виступи. Зараз я шуткую, що від дизайнера до діджея – один карантин.

Як дизайнер, який працює винятково з ресторанами, мене надихає їжа та шеф-кухарі, я сама люблю готувати. А ще в моєму житті завжди є місце для спорту. Саме він мене бадьорить замість кави, яку я не вживаю.

Але найсильніше натхнення я отримую від спілкування з людьми. Ділитися з людьми враженнями, обмінюватися думками й інформацією, робити щось разом – це найпотужніше джерело. Тому я люблю колаборації.


У чому були складнощі при створенні проєкту ZMIST Bar?

Дві явні – вкрай низькі стелі та складна технічна частина комунікації. Була ще цікава історія з панеллю з вторинної сировини – харчових дощок, яку ми замовляли у британській компанії для облицювання барної стійки. Це було не просто, але я б не назвала це складністю. Таких історій багато в кожному проєкті.


Скажіть, чому важливі такі проєкти, як книга INTERIOR DESIGN in Ukraine.

Просто я люблю книги, дуже. Особливо друковані видання, це вже як вид колекціонування у сучасному світі. Ця книга дійсно – перша ініціатива зібрати сучасних українських дизайнерів і приділити увагу місцям загального користування, які насправді є зрізом відображення соціальних потреб містян і готовності до нових світових трендів. Багато гідних українських проєктів отримують світові нагороди, українські дизайнери стають відомі й у Європі, й у всьому світі. Ми можемо цим пишатися, ми можемо обмінюватися знаннями та досвідом. А такі ініціативи якраз допомагають професійному об'єднанню.