16.09.2021

Офіс-2021. Кейс від Parimatch Tech і ZIKZAK

Алеся Карнаухова, Олена Диканюк

У період пандемії компанія Parimatch Tech вирішила змінити дизайн свого офісу в Києві, який працює як коворкінг-платформа. Й ефекти від трансформацій, які настають у бізнес-середовищі, й оновлений (гібридний-віддалений) формат роботи компанії враховані при розробленні інтер’єру, що було доручено архітектурній студії ZIKZAK. Про роботу над проєктом та її результат розповіли Олена Диканюк, адміністративний директор Parimatch Tech, та Алеся Карнаухова, операційний директор студії ZIKZAK. 


У 2021 році було завершено ремонт корпоративного коворкінгу компанії Parimatch Tech, проєкт якого був розроблений студією ZIKZAK. Повертаючись до початку, коли та чому виникла потреба в оновленому робочому просторі?

Олена Диканюк: Коли розпочалася пандемія, ми усвідомили масштаби та довгострокові ефекти від змін, які настають у бізнес-середовищі та способі життя співробітників. Нами було прийнято рішення про глобальний перегляд підходів до офісного устрою компанії, водночас з урахуванням усіх потреб, які ми втілювали раніше в нашому класичному робочому просторі.

Чому Ви обрали саме ZIKZAK як дизайнера Вашого робочого простору? Наскільки комфортною була співпраця з компанією?

Олена Диканюк: У мене був особистий успішний досвід співпраці з дизайн-студією в межах розробки концепції мультифункціонального приміщення, під час якого були опрацьовані детальні сценарії функціонування частини простору. Тож ми звернулися до ZIKZAK і з новим запитом. Нам було дуже комфортно працювати над проєктом коворкінг-простору, всі комунікації проходили в інтерактивному форматі з максимальним включенням, вирішенням потреб, що виникали, та достатнім рівнем проактивності.

Як вплинула пандемія на плани щодо нового простору?

Олена Диканюк: Цей проєкт був запущений із розумінням реалій нинішньої світової ситуації. Проєктний план враховував можливі локдауни та пов’язані з цим труднощі в пересуванні людей і доставці матеріалів для ремонту.

Розкажіть про особливості підходу компанії ZIKZAK до проєктування цього приміщення. Скільки часу тривали роботи над проєктом та його реалізація?

Алеся Карнаухова: Коворкінг-простір компанії Parimatch Tech розташований у серці Києва в бізнес-центрі Summit, із вікон якого відкривається краєвид на річку Дніпро. Саме локація будівлі надихнула замовників і фахівців ZIKZAK на створення цього приміщення. Проєктування тривало з жовтня 2020 до січня 2021 року, а ремонтні роботи – з січня до травня 2021 року.

Простір Parimatch Tech займає 860 м2. Розкажіть детальніше про його зонування.

Алеся Карнаухова: Простір містить багатофункціональні лаунж-зони, мультифункціональний кабінет для зустрічей, кімнати переговорів, зал-трансформер для конференцій, приміщення для зосередженої роботи, зону для прийому їжі, дві тераси з краєвидом на Дніпро, санвузли. Цей офіс створювався для гібридної праці керівників і команд. Тут немає закріплених місць за кожним працівником. Так, в офісі можна як провести зустріч, так і попрацювати в лаунж-форматі.

Які були Ваші основні вимоги щодо дизайну?

Олена Диканюк: Нашою основною вимогою до нового простору було створення багатофункціонального приміщення, в якому б інтер’єр преміумкласу поєднувався з функціональними меблями, а також відчуттям затишку та комфорту.

У чому полягає основна ідея дизайну робочого простору для Parimatch Tech?

Алеся Карнаухова: Основна ідея проєкту Parimatch Tech – поєднання останніх тенденцій у дизайні та фірмового стилю компанії. Офісний простір повністю відповідає потребам високотехнологічного замовника. Тут кожен робітник знайде куточок до душі, де зручно працювати, відпочивати та спілкуватися.

Як обирали кольорову гаму, матеріали, меблі, освітлення? До яких постачальників, виробників, майстерень звертались?

Алеся Карнаухова: Темна та тепла колірна гама, яку вибрали дизайнери, створює вишукане, лаконічне та водночас затишне оточення. У проєкті використано оригінальні меблі італійських і польських виробників, багато елементів індивідуального виготовлення (компанія ZEST), сучасний дизайн підлогового покриття ( MDT Group). Застосування природних кольорів і матеріалів, приємного на дотик текстилю та великої кількості озеленення дало змогу досягти нового рівня комфорту.

З якими складнощами стикнулися при проєктуванні цього об’єкта?

Алеся Карнаухова: Серед складних завдань було запроєктувати систему вентиляції та кондиціювання в просторі так, щоб зберегти стелю (висота – 2,7 метра) максимально «чистою», тобто без видимих інженерних мереж, у ключових приміщеннях. Окрім того, реалізувати у визначений термін інтер’єр, де 80% усього наповнення – це елементи індивідуального виготовлення, – також було викликом.

Із початком пандемії багато говорили про те, що потреба в офісі зникне через віддалений формат роботи. Яка Ваша думка з цього приводу? Чи вплинула пандемія на робочий графік у компанії Parimatch Tech?

Олена Диканюк: Щодо цього питання в нас уже є сформована думка. Для нас офісний простір – це вже зовсім нове середовище. Близько року тому ми впровадили в компанії новий гібридний-віддалений (hybrid-remote) формат роботи та відмовились від ідеї постійного офісу, змінивши його на коворкінг-простір, де кожен співробітник може бронювати собі місце. Однак насправді ситуація істотно не вплинула на графік працівників. Навпаки – роботи в коворкінг-просторі стало трохи більше, водночас зросла й кількість офлайн-зустрічей.

Як, на Вашу думку, змінився підхід до оформлення офісів? Що актуально наразі?

Алеся Карнаухова: Набирає популярності гнучка система офісного простору. Це облаштування багатофункціональних зон, місць для командної роботи та стендапів, приміщень для зосередженої та індивідуальної праці, для прийому їжі, а також площ, які можуть трансформуватися для проведення лекцій. Традиційний офіс зі звичним open space і кімнатами переговорів відходить на другий план. Наразі в моду ввійшли трансформація, легкість і затишок. Тепер кожен куточок офісу можна розглядати як зону для неформальної роботи та водночас для відпочинку.

Наскільки дизайнерам вдалося втілити у фізичному просторі дух та побажання Вашої компанії? Що подобається співробітникам у новому офісі найбільше?

Олена Диканюк: Спеціалісти ZIKZAK успішно впоралися із завданням. Підтвердженням цьому є зворотний зв’язок від наших внутрішніх клієнтів, партнерів і друзів компанії. За результатами проведеного опитування їм дуже подобається стиль і якість матеріалів, що були використані, а також варіативність простору та свобода вибору місця в коворкінгу для проведення зустрічі чи тимчасового перебування.

+38 (050) 444 48 27
zikzak.com.ua