27.05.2020

Ключові підходи до реалізації інвестиційно-будівельних проєктів у нових умовах

АВТОРСЬКА КОЛОНКА ОЛЬГИ ГАВУРИ, КЕРУЮЧОГО ПАРТНЕРА ПРОЄКТНО-БУДІВЕЛЬНОЇ КОМПАНІЇ 7CI GROUP

Окрім актуального наразі питання, як зміниться ринок нерухомості та в які об’єкти будуть інвестуватися кошти, не менш важливим постає те, яким чином та з ким реалізовувати інвестпроєкти.

Поділимося нашим баченням найпріоритетніших вимог інвесторів і стратегією, яку ми обрали, щойно з’ясували, що є цінним для інвесторів при виборі проєктно-будівельної компанії для створення та реалізації проєкту.

Мінімальний термін повного циклу проєкту. В нашій компанії на стадії проєктування перебуває кілька інвестиційних проєктів комерційної нерухомості, й інвестори зазначають, що через зменшення горизонту планування та зростання невизначеності необхідно скоротити на 20% загальний термін проєктування, отримання дозвільної документації, будівництва та введення об’єкта в експлуатацію. 7CI Group була першою компанією в Україні, яка стала прикладом із впровадження автоматизованої системи управління проєктом на базі ПЗ Microsoft, а два роки тому стала співзасновником школи управління будівельними проєктами PRO PM.

Технологічність компанії та здатність створювати ефективні проєктні рішення, які забезпечать оптимальний інвестиційний бюджет і максимальну адаптивність будівлі чи приміщень під зміну ситуації на ринку. Без високої технічної експертизи цю вимогу задовольнити неможливо. Тому ми створили команду Research & Development, яка займається дослідженням технологій, генерацією технологічних рішень для проєктів і підвищенням техекспертизи команди інженерних спеціалістів 7CI Group.

Бути компанією повного циклу інвестиційно-будівельного проєкту, що дає змогу мінімізувати ризики для інвестора щодо дотримання бюджету та термінів, а також забезпечує наскрізну відповідальність за відповідність проєктних рішень бізнес-моделі проєкту, а реалізацію будівельної частини проєкту відповідно до проєктних рішень.

Наявність простої онлайн-системи моніторингу актуальної ситуації та прогнозування термінів, бюджету, фінансування проєкту. Керувати ризиками, приймати своєчасно правильні рішення без бази актуальної аналітики проєкту неможливо. Тому ми налаштували за допомогою Power BI систему онлайн-звітів, які доступні інвестору, команді проєкту та дають відповіді на питання щодо стану та трендів проєкту.

Можна зробити висновки, що компаніям сегменту нерухомості доведеться змінювати підхід до багатьох аспектів, оскільки сам ринок трансформується. Слід бути адаптивнішими та знаходити нові шляхи досягнення цілей. ℗


Авторська колонка опублікована в журналі Commercial Property №4(201) травень 2020.