11.09.2021

Інноваційна трансформація: як занедбані території можуть стати окрасою міста

АВТОРСЬКА КОЛОНКА ІГОРЯ ЗАБОЛОЦЬКОГО, ПРОВІДНОГО ЕКСПЕРТА COLLIERS UKRAINE В СЕГМЕНТІ ТОРГОВЕЛЬНОЇ НЕРУХОМОСТІ

В умовах високої конкуренції на ринку нерухомості девелопери все більше уваги приділяють архітектурним рішенням, унікальним грамотним концепціям, екологічності, енергоефективності, соціальній адаптивності й емоційній складовій проєкту.

У столиці є низка архітектурних проєктів, які довели, що київські інвестори та забудовники вміють перетворювати занедбані раніше території на справжні шедеври, корисні для суспільства та міста.

Одним із таких прикладів є ТРЦ Respublika Park. Майже 10 років тому поблизу майбутньої станції метро «Теремки» почали зводити ТРЦ Respublika. Здати його мали у 2014 році, але затримали, й у 2015 будівництво було призупинене. Нові інвестиційні плани розвитку цього об’єкта ґрунтуються на відродженні недобудови та перетворенні її на одну зі знакових локацій Києва. Після проведеного ребрендингу ТРЦ перейменували на Respublika Park.

У період відновлення будівництва міжнародна компанія Colliers Ukraine стала єдиним консультантом проєкту та спільно з командою Respublika Park приступила до підбору орендарів для об’єкта.

В одному з найбільших торговельних центрів України площею 300 000 м2 буде розміщено близько 500 різних магазинів і бутиків, понад 50 ресторанів, а також представник найбільшої національної мережі кінотеатрів – MULTIPLEX. Окрім шопінг-зони та зони фуд-корту в об’єкті передбачені унікальна зелена територія відпочинку з понад 2000 живих рослин, спеціальна сцена для івентів, тематичний парк сімейних розваг Neopolis, де будуть представлені інноваційні атракціони, зокрема й для людей з обмеженими можливостями.

Серед прикладів сучасної житлової забудови варто відзначити ЖК Respublika. Це масштабний проєкт від девелопера KAN Development. Житловий комплекс почали будувати у 2012 році в межах освоєння порожньої території передмістя Києва.

Проєкт відповідає нині популярній концепції «місто в місті». Це означає, що на його території є все необхідне для повноцінного життя: комерційна, освітня, медична та розважальна інфраструктура.

Вже функціонує Академія спорту А+, яка містить баскетбольний, волейбольний, футбольний майданчики, тенісний корт і спеціально обладнану зону для TRX.

У жителів комплексу є спеціальні ділянки для барбекю з дерев’яними меблями та піччю-тандиром. Двори будинків облаштовані дитячими ігровими майданчиками з мотузковими гойдалками та лавками.

Нова інноваційна концепція проєкту озера Вирлиця та ТРК може перетворити локацію на улюблене місце відпочинку киян, зокрема мешканців Дарницького району столиці, де таких зон не так вже й багато. Вирлиця – одна з покинутих і поступово заболочуваних водойм столиці. І міська влада, і кияни сходяться на одному: це озеро важливо зберегти та надати йому нове життя. На київському форумі розвитку громадянського суспільства, що відбувся в липні 2021 року, був представлений проєкт благоустрою прилеглої до Вирлиці території.

На березі озера запропоновано створити набережну з прогулянковими алеями, вздовж яких висадять дерева та чагарники й встановлять лавки. По спеціальних доріжках тут можна буде покататися на велосипедах і самокатах. Проєктом також передбачено обладнати майданчики для занять спортом.

Біля Вирлиці можна буде не тільки прогулюватися та кататися на велосипедах. Тут заплановано побудувати культурно-розважальний центр, де можна буде здійснювати шопінг, подивитися новинки кінематографа, посидіти з друзями в кафе. А для любителів мистецтва передбачено відкриття художньої галереї.

Можна припустити, що після реалізації цього проєкту нині непрезентабельне, заболочене озеро може стати однією з «родзинок» проспекту Бажана.

Всі зазначені девелоперами складові в проєктах і їх реалізація тільки підтверджують розвиток тенденції підтримки максимального комфорту в межах об’єктів комерційної або житлової нерухомості й емоційного зв’язку з резидентами та відвідувачами. ℗