30.09.2021

Будівництво комерційної нерухомості з акцентом на ефективну експлуатацію

Вимоги щодо якості нерухомості щороку зростають. Наприклад, посилився запит на динамічні приміщення, які в процесі експлуатації змінюють призначення, на енергоефективність тощо. Інженерно-будівельна компанія Advansys Group пропонує низку розробок, які підвищують ефективність експлуатації нерухомості. Докладніше розповідає Олександр Зміхновський, її співзасновник і керівний партнер.


Які зміни в будівельному сегменті відбулись за останній час, що вплинули на Вашу компанію? 

За останні роки відбулись значні зміни на ринку будівництва комерційної нерухомості, які значною мірою пов’язані з карантинними обмеженнями.

З одного боку, підвищилися вимоги до якості нерухомості, що будується. Зріс запит на динамічні приміщення, які в процесі експлуатації час від часу змінюють своє призначення, а також на приміщення, що мають змінну наповнюваність. Крім того, збільшився запит на енергоефективність, адже лендлорди й орендарі все частіше почали звертати увагу на рахунки за енергоносії та на експлуатаційні витрати.

З іншого боку, більшість забудовників все ще не готові витрачати додаткові кошти на енергоефективність і додаткові інвестиції, навіть якщо вони підвищують ефективність нерухомості й окупаються в найкоротші терміни. Більшість будують за принципом «тут і зараз», не вдивляючись у перспективи подальшої експлуатації своїх об’єктів. 

Чим Ваша компанія відрізняється від інших? 

Компаній, які будують нерухомість в Україні, дуже багато. Конкурувати на цьому ринку досить складно, адже більшість гравців – це професіонали своєї справи. Щоб працювати успішно, потрібно робити щось ще краще, ніж інші, й робити це найкраще у своєму сегменті. Тому ми й обрали досить вузький сегмент будівництва об’єктів із підвищеними вимогами до концепції та якості технічних рішень, що націлені на ефективну експлуатацію нерухомості. Для роботи в цьому сегменті у нас є досить хороша база: це і штат кваліфікованих інженерів, і велика база технічних рішень, і досвід, і, що найголовніше, бажання будувати якісну нерухомість.

Що стало рушійним чинником розвитку компанії?

У період карантину, маючи дефіцит проєктів, ми з партнером Сергієм Козяром прийняли вольове рішення не скорочувати штат і максимально утримувати спеціалістів завдяки внутрішнім ресурсам компанії, використати час на підвищення експертності ключових співробітників компанії та на трансформацію компанії для підвищення максимальної її ефективності. Ми реорганізували компанію, виділивши в департаменти повноцінні організаційні структури для максимізації результативності надання послуг і можливості подальшого масштабування. 

І цей план спрацював, нині в Advansys Group входить низка повноцінних департаментів з розробки концепцій, проєктування, будівництва й експлуатації нерухомості. Крім того, для підвищення конкурентності компанії та для можливості надання ексклюзивних і конкурентних послуг ми зробили акцент на власне виробництво й інновації, у нас сформована досить потужна команда спеціалістів.

У чому ексклюзивність послуг Advansys Group?

Ми надаємо унікальну можливість супроводження будівництва нерухомості на всіх стадіях проєкту, тобто від ідеї до експлуатації, з прогнозуванням вартості будівництва та майбутніх експлуатаційних витрат.

Планування відбувається на початковій стадії ідеї об’єкта. Коли архітектор об’єкта готує ескіз майбутньої нерухомості, наші спеціалісти вже долучаються до цього процесу та моделюють роботу об’єкта. За допомогою сучасних програмних продуктів ми маємо змогу моделювати енергопотребу й енергоспоживання майбутнього об’єкта з урахуванням особливостей, як конструктивних рішень, так і з урахуванням інженерної концепції. Пропрацьовуючи кілька варіантів конструктивних та інженерних рішень, створюється матриця рішень. В цифрах бюджетування будівництва з використанням різних інженерних рішень ми добре орієнтуємось, адже маємо досить великий практичний досвід реалізації об’єктів комерційної нерухомості різного призначення з використанням різних технічних рішень. З матриці рішень замовник може обрати оптимальний варіант співвідношення експлуатаційних витрат до капітальних інвестицій. 

Яку продукцію виробляє Ваша компанія та створенням яких саме інновацій займаєтесь?

Нині всі наші розробки націлені на створення продуктів, які підвищують ефективність експлуатації нерухомості. 

Advisor SCADA – сервіс ефективного керування об’єктами нерухомості. Він дає змогу власникам систематизувати сервісне обслуговування інженерного обладнання та суттєво знизити експлуатаційні витрати. З основних функцій відзначу автоматизований облік споживання енергоресурсів для орендарів, моніторинг та управління показниками комфорту приміщень, налаштування автоматизації оптимальної роботи інженерного обладнання та позитивний вплив на систему рейтингу при отриманні сертифікації BREEAM. Ефект від впровадження сервісу, за нашими замірами, дає можливість додатково зменшувати експлуатаційні витрати нерухомості від 15% до 50%.

Запущено виробництво світлотехнічної продукції бренду Yasa Lighting, створена окрема компанія, яка надає комплексні послуги у сфері дизайну світла – від проєктування до монтажу. В неї свій пул клієнтів, вона потужно розвивається.

Налагоджується виробництво контролерів автоматики власної R&D команди.

Як Ви оцінюєте перспективи будівельного ринку України? Які подальші плани компанії?

Перспективи, звісно, в нашій країні дуже високі, але є й ризики. Дуже сподіваємось на позитивні економічні та політичні зміни для підвищення інвестиційної привабливості країни. Зі свого боку, з огляду на підвищення інвестиційної привабливості країни, робимо акцент на відповідність послуг компанії до міжнародних стандартів, таких як LEED, BREEAM, DGNB. Крім того, наразі самі беремо участь в ініціативах з формування українських стандартів ефективного будівництва. Всі карти заздалегідь розкривати не буду, адже ще є над чим працювати.


advansys_group_2021.png

Київ, вул. Старосільська, 1
+38 (044) 390 11 87

info@advansys.ua
advansys.ua