15.09.2021

Архітектура майбутнього: чого не чекають від девелоперів у Києві

Ірина Красюк, Галина Артамонова

Складники соціальної інфраструктури створюють додаткову цінність квадратним метрам, комфорт – мешканцям і неповторний персональний бренд – житловим комплексам. Галина Артамонова, головний архітектор компанії-девелопера FUTURA HATA, й Ірина Красюк, керівник проєкту ЖК EDELDORF HILLS, розповіли про те, як одночасно бути візіонером, створювати унікальну атмосферу для резидентів і забезпечувати комерційний успіх житлової нерухомості.

Київ змінюється стрімко: мало не щодня з’являються нові будівельні майданчики та відділи продажів, що пропонують «нове майбутнє», «цілий світ» і втілення мрій про нові квадратні метри столичної нерухомості. Нині концептологи житлових комплексів надихаються світовим досвідом, створюючи не «бездушні» квадратні метри, а функціональні простори, що відображають ритм і стиль життя майбутніх мешканців. Так у новобудовах з’являються, наприклад, ландшафтні парки замість озеленення, концептуальні артпростори, спортивні майданчики, патіо для гриля, басейни та модерні освітні проєкти, lighting-стратегії. ЖК EDELDORF HILLS від компанії FUTURA HATA відповідає саме таким тенденціям, які доповнюватиме візуально виразний автентичний фасад.

Для компанії-девелопера кожен проєкт – унікальний. Чим здивує київський ЖК EDELDORF HILLS майбутніх резидентів?

Ірина Красюк: В проєкті ЖК EDELDORF HILLS почали з перезавантаження: докорінно змінили його концепцію. Сама локація, де розташований об’єкт, надихає на високі думки й амбітні цілі, а ми ще додали прагматичні преференції вишуканому стилю комплексу та зробили акцент на панораму. Це наріжний принцип, що став основою всього проєкту. Майбутній комплекс здивує преміальною якістю будівельних робіт. Для нас цінно створювати нову архітектуру, що органічно поєднується з ландшафтом, щоб від розташування поруч із ЖК EDELDORF HILLS виростали престиж і зручність усього району, а наш комплекс ставав відомим геотегом для мешканців і гостей. Ще на етапі будівництва розробили для нього lighting-стратегію, дружню для сусідів та ефектну для краєвидів, коли заходить сонце. Ми виходили з принципу: не може бути лише одного магніту для аудиторії, сучасний житловий комплекс – це екосистема переваг, що збалансовані та доповнюють одна одну.

Чому проєкту знадобився перезапуск? Які чинники вплинули на зміну концепції EDELDORF HILLS?

Ірина Красюк: Печерський район – традиційно популярне місце для забудовників, що працюють у преміальному сегменті. Частина цього району, а саме місцевість Царське село, доволі молода за архітектурними й історичними мірками.

Спадковість традицій – одна з корпоративних цінностей компанії FUTURA HATA. Перед тим як розробити проєкт, ми ретельно досліджуємо історичні передумови, працюємо в архівах, щоб краще розуміти динаміку місцевості, адже «хто володіє минулим, визначає майбутнє». Паралельно з вивченням історії району працювала група фахівців, що досліджують майбутню аудиторію, її потреби, а також розробляють інфраструктурне наповнення майбутнього комплексу. Тому питання перезавантаження проєкту було очевидним: в ньому враховані особливості та переваги історичної локації, панорама місця, історичні традиції та спадковість архітектурного стилю водночас із прагненням створити сучасний технологічний будинок із виразним візуальним образом, який буде одночасно стриманим і багатим на деталі та фактуру.

Які об’єкти комерційної нерухомості заплановані в EDELDORF HILLS?

В ЖК EDELDORF HILLS наявні комерційні площі. Ми добре розуміємо, що преміальний клас комплексу – це, безумовно, й преміальна інфраструктура, але ми ще ґрунтовніше проробили питання та розробили екосистему для бізнесу, частиною якої є об’єкти комерційної нерухомості. Головна ідея в тому, що комерційна нерухомість у ЖК EDELDORF HILLS створена для преміальної атмосфери, щоб задовольнити вимоги зручностей і комфорту резидентів. Ми не йшли на компроміси з якістю, тому наші комерційні площі масштабні, з великим фасадним склінням і панорамними краєвидами.

Для архітектора кожен проєкт − це «справа життя», але кон’юнктура ринку часто диктує свої правила. Так, внаслідок цього в місті з’являється безліч архітектурно безликих новобудов. Яким буде EDELDORF HILLS?

Галина Артамонова: ЖК EDELDORF HILLS буде навіть кращим за його візуалізацію, адже жодна з картинок не може передати унікальний колір і текстуру фасаду. Комплекс запроєктовано так, щоб підкреслити легкість архітектурних прийомів – будинок ніби розчиняється серед пагорбів Печерська. Візуальну виразність і автентику цьому проєкту додає фасад. Завдяки унікальному відтінку та фактурі матеріалу, який ми спеціально розробили для EDELDORF HILLS, він є яскравим та одночасно стримано вишуканим. Такий баланс дає поєднання авторського кольору й ефекту окисненої міді. Це буде виразний фасад у зелено-лазурних тонах. Всю красу та розкіш текстури неможливо побачити під час будівництва, адже колір фасаду взаємодіє з освітленням і ландшафтом, тому оцінити в повному обсязі можна лише після закінчення всіх робіт. Ми не просто додали функціонал і підвищили категорію проєкту до преміумкласу, ми повністю переосмислили весь комплекс. Принцип архітектурної прагматичності поєднали з виразним стилем, і для нас важливо, щоб у гонитві за квадратними метрами не був втрачений цей задум. Сподіваємось, що наш досвід надихне колег і партнерів створювати нову архітектуру столиці.

Не секрет, що українські девелопери надихаються світовим досвідом. Що з глобальних трендів стало ознакою проєкту?

Галина Артамонова: Сучасні житлові проєкти – це екосистеми з високою ефективністю, де кожен простір має власний функціонал. Все частіше дахи будинків використовують як частину соціальної інфраструктури. Ми в EDELDORF HILLS теж скористались цим прийомом, але по-своєму. Так з’явилась сhillout-тераса, з якої приємно спостерігати за драйвом міста в будь-яку пору року – бути в центрі подій і водночас у власному ритмі.

Це загальний принцип нашого авторського підходу – надихатись досвідом, переосмислювати та створювати виразну сучасну архітектуру. У фасаді EDELDORF HILLS читається фактурність і колір архітектурних ансамблів Європи, а також класичні прийоми флорентійських зодчих. Колір, форма та текстура фасаду створюють оптичний контакт із ландшафтом, відтворюючи ефект руху. Архітектурні паралелі підсилюють зв’язок і тяжіння до нового стилю в обрисах сучасного Києва. Нова архітектурна ера – це переосмислення досвіду в поєднанні з технологічністю. Це добре розумієш, коли з’являється концептуально продуманий запит, як у проєкті EDELDORF HILLS. Сама назва комплексу диктує певну стриманість і лаконічність, але одночасно повинні зчитуватись статус і характер майбутнього дому. Як поєднати витонченість, преміальний статус та архітектурну ідентичність: фасад EDELDORF HILLS наочно демонструє вирішення цих завдань. Ми обрали шлях еклектики й експериментів, поєднуючи архітектурні прийоми класицизму з багатою фактурою та кольором матеріалів фасаду. Щоб досягти найбільшої виразності було створено декілька зразків плит: у фресковій техніці, з ефектом мармуру – це все авторська технологія компаній-підрядників, які були залучені до реалізації концепції. Потім експериментальні зразки були встановлені на фасаді. Це дало змогу обрати найяскравіші з технік і вдосконалити систему кріплень.

Завітайте та переконайтесь, до зустрічі у відділі продажів ЖК Edeldorf Hills!
www.edeldorf.com.ua
www.futurahata.com.ua

ВІЗУАЛІЗАЦІЇ: FUTURA HATA