29.07.2022

5 запитань власнику бізнесу. Ігор Ніконов, засновник KAN Development: про переоцінку цінностей, поточну роботу та плани

У компанії KAN Development нині працюють над завершенням будівництва розпроданих житлових проєктів, а також розробляють документацію об'єктів, що перебувають на початковій стадії. Проте зводити нове житло, за словами Ігоря Ніконова, засновника компанії, не планують до закінчення війни в Україні. 


Як змінилася Ваша робота як власника бізнесу під час війни? Чи стали Ви приділяти більше уваги операційній роботі?

Темп життя зараз дещо змінився. Проте ми знайшли час оцінити стратегію компанії на предмет актуальності сучасним реаліям ринку та майбутнім потребам українців. Підтвердилося, що наша модель прямого фінансування проєктів і планування житлових комплексів була правильною. Більше часу приділяємо дослідженню внутрішнього ресурсу України, вивченню пропозицій і можливостей нашого ринку.

Операційної роботи особисто у мене значно додалось. Надважливо швидко знаходити нові рішення, технології, керувати процесами на місцях і взаємодіяти в межах теперішніх реалій. Активно працюємо над збереженням компанії та команди, підтримуємо співробітників, що служать в ЗСУ або розкидані по всьому світу, проте це не заважає їм працювати онлайн.

Багато часу приділяємо соціальним проєктам і підтримці нашої держави. Проводимо безліч консультацій для профільних організацій і комітетів.

Які висновки за цей період Ви зробили? Можливо, вже виробили певні правила/принципи роботи в період війни?

Події 24 лютого стали точкою переоцінки цінностей для кожного українця. Те, що іще вчора сприймалося як звичайна річ, нині стало більш ускладненим. Можливість безпечно добратися з дому до офісу, жити й працювати без перерв на повітряні сирени, швидко здійснювати логістику та інше стало набагато складнішим.

Проте сьогодення значно укріпило нашу самоідентифікацію, згуртувало нас. Ми почали більше цінувати висококваліфікованих українських спеціалістів, рівень сервісів, що маємо, та вчимося диверсифікувати ризики.

Модель відсутності перехресного фінансування, яка завжди була нашим головним принципом роботи, знову довела на ділі, що це найправильніший підхід роботи в девелоперському бізнесі. Наші інвестори спокійні, бо знають, що ми виконаємо свої зобов’язання, бо не виймаємо кошти з проєктів.

Які основні завдання Вашої компанії нині? На чому сфокусувалися?

Компанія KAN Development нині сконцентрована на завершенні будівництва розпочатих об'єктів, де було продано квартири. Йдеться про 7, 8 та 9 черги будівництва житлового комплексу «Файна Таун» та 11 чергу живого кварталу Respublika, а також UNIT.Home (всі в Києві – ред.). Ми відновили роботи попри всі обставини, тому що цінуємо довіру наших жителів у виконанні наших зобов'язань.

Підтримка та збереження команди також є нашим пріоритетним питанням.

Які стратегічні завдання? Чи розглядаєте диверсифікацію бізнесу, вихід на закордонні ринки? Якщо так, у яких напрямах, на яких ринках?

Поки не завершилась війна, складно говорити про нові проєкти. Інвестори мають бути впевненими в завтрашньому дні, щоб мати підстави для інвестицій сьогодні. У будь-якому разі, наша діяльність завжди була сконцентрована в Україні, сподіваємося, що так буде й далі. Ми працюємо над проєктною документацією об'єктів, що на початковій стадії, з метою розпочати їх по завершенню війни. Після стабілізації ситуації KAN Development мріє запускати нові проєкти.

Якщо війна затягнеться, як довго компанія зможе працювати в такому режимі?

Схоже на те, що війна не закінчиться цьогоріч. Попри це ми працюватимемо для завершення будівництва житлових кварталів у проданих чергах.

Нині наша першочергова мета – зберегти єдність, згуртованість та отримати перемогу. Україна на світовій мапі вже має зовсім інше значення, тому сумнівів в успішному майбутньому в нас немає.