08.09.2020

Вільна ніша!

ФОТО: ТРЦ «НАШЕ NEBO»

Попри активну забудову передмістя Києва, торговельна нерухомість суттєво відстає в темпах насичення від сегмента житла. Тому частина споживчого попиту жителів області реалізується в торгових центрах столиці. Втім, нові споживчі патерни, обумовлені коронавірусом, можуть призвести до зміщення уваги мешканців передмістя в бік локальних об'єктів.

Текст: Тетяна Хом'як


Частина споживчого попиту жителів Київської області реалізується в торгових центрах Києва з цілком зрозумілих причин. Деякі столичні об'єкти виграють від щоденної міграції трудового населення, яке по дорозі на роботу чи додому робить у них покупки, інші ж стали місцем «вихідного дня», пропонуючи набір брендів і розваг в одному місці, які не завжди доступні в передмісті. Адже торговельна нерухомість за межами столиці будувалася досить пасивно при активному зростанні обсягів житла та збільшенні кількості мешканців. «Станом на 2020 рік торговельна нерухомість Київської області розвинена досить слабо. Це пов'язано переважно з тим, що будівельний бум багатоквартирного житла в регіоні почався тільки у 2005 році й населення найближчого передмістя почало стрімко зростати з 2007 року. До цього періоду наявних торгових площ для задоволення потреб жителів було вдосталь», – розповідає Костянтин Олійник, керівник Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG.

З поступовим зростанням населення під Києвом почала збільшуватись і торгова пропозиція, але в невеликих обсягах і форматах. Втім, за останній рік-півтора було побудовано кілька нових об'єктів, мета яких – зайняти нішу на приміському ринку торговельної нерухомості та задовольнити потреби місцевих жителів. Наприклад, як повідомляє консалтингова компанія UTG, у Боярці Фастівського району почали працювати відразу два ТЦ/ТРЦ: YARD (орендна площа – 7000 м2, відкриття – грудень 2019/січень 2020 року) та «Боярка Центр» (орендна площа – 3500 м2, відкриття – березень 2020 року). Також два об'єкти реалізовані в Києво-Святошинському районі: у Вишневому почав роботу ТРЦ Cherry Mall (орендна площа – 12 000 м2, відкриття – серпень 2019 року), в Крюківщині – ТРЦ «Наше Nebo» (орендна площа першої черги – 10 000 м2, відкриття – грудень 2019 року). У Броварах побудовано ТЦ Mark Mall (орендна площа – 7760 м2, відкриття – листопад 2019 року).

Слід зазначити, що ТРЦ Cherry Mall поповнив список найбільших торгових об'єктів Київської області. Зараз він виглядає наступним чином: ТРЦ «Термінал» (Бровари, загальна площа – понад 70 000 м2), аутлет-містечко «Мануфактура» (Ходосівка, загальна площа – 25 000 м2), ТРЦ AeroMall (Бориспіль, загальна площа – понад 20 500 м2), ТРЦ Cherry Mall (Вишневе, загальна площа – 18 000 м2).


Продовження читайте в журналі Commercial Property №7(204) серпень 2020.