30.07.2020

Кінотеатри після карантину

ФОТО: «ПЛАНЕТА КІНО»

Після 3,5-місячного простою в Україні знову відкрилися кінотеатри. З огляду на низку обставин такий бізнес не зможе швидко відновити докарантинні показники. Це означає, що кінотеатри як орендарі потребуватимуть пільгових умов на перший період після відкриття.

Текст: Марина Паралюш


Якісний кінотеатр завжди був магнітом для відвідувачів, а тому й найпопулярнішим орендарем із сектора розваг для торгового центру. Донедавна цей якір, без якого не обходився майже жоден ТРЦ, був закритий через карантинні обмеження. Але навіть після відкриття мине ще якийсь час, поки кінотеатри повернуть колишню відвідуваність і як наслідок – фінансові позиції. Тому на період відновлення бізнесу вони потребуватимуть лояльних умов із боку орендодавців. За даними консалтингової компанії UTG, зараз орендні ставки для кінотеатрів варіюються від $3 до $17/м2/місяць (без урахування ПДВ і експлуатаційних витрат) залежно від міста. Ця сума, як каже Євгенія Локтіонова, директор компанії UTG, є мінімальною базою. Основний же дохід орендодавцю приносить відсоток від товарообігу кінотеатру. «За таких умов співпраці складно говорити про знижки», – каже Євгенія Локтіонова. Але й зазначає, що в менш стійких торгових проєктах орендодавець, швидше за все, піде на поступки, а ось від успішніших ТРЦ такого кроку очікувати не варто.

Гравці ринку кінотеатрів підтвердили, що ведуть переговори з орендодавцями. «Сподіваємося, що досягнемо порозуміння, адже зараз наша робота обмежена», – каже Ірина Заря, власниця кіномережі «Оскар», що має три об'єкти в Києві. У мережі «Планета Кіно», у портфелі якої є дев'ять кінотеатрів у різних містах України, повідомили, що вдалося домовитися майже з усіма орендодавцями щодо лояльних умов на кілька місяців. «Після відкриття домовлятися з орендодавцями про суттєві знижки складніше. Але, насправді, у нас дуже непроста ситуація, думаю, що будемо працювати зі збитками, але, сподіваюся, меншими, ніж коли ми були повністю закриті», – говорить Дмитро Деркач, співзасновник кіномережі «Планета Кіно».

Продовження читайте в журналі Commercial Property №6(203) липень 2020.