26.04.2020

Карантин будівництву не завада

У березні поточного року через пандемію коронавірусу в Україні був введений карантин і заборонені певні види діяльності. Будівництво в цей перелік не входило (на фото: ЖК Rybalsky)


Наслідки пандемії коронавірусу для ринку нерухомості поки складно оцінити. І хоча карантинні заходи, введені для запобігання поширення захворювання, частково змінили робочий формат офісних співробітників девелоперських компаній, будівництво – не та діяльність, яку можна виконувати віддалено. Ключові забудовники продовжують реалізацію проєктів і намагаються зберігати її графіки.

Текст: Марина Паралюш


Девелопмент – той вид бізнесу, який не зможе перейти на віддалений режим роботи. Можна, щоб головні офіси таких компаній вели діяльність віддалено, архітектори проєктували будівлі, перебуваючи в себе вдома, маркетологи просували багатомільйонні проєкти через телефон, агенти та продавці проводили онлайн-консультації та віртуальні проперті-тури. Але фізичне будівництво об'єктів віддалено виконати неможливо.

У березні поточного року через пандемію коронавірусу в Україні був введений карантин і заборонені певні види діяльності. Будівництво в цей перелік не входило. Втім, забудовникам, як і всім бізнесам, треба було вжити заходів відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров'я і постанови Кабінету Міністрів України, зокрема посилити відповідні санітарні та протиепідемічні процеси. Так, обов'язковим є забезпечення працівників будмайданчиків засобами індивідуального захисту й антисептиками. Крім того, компанії ввели перевірку самопочуття співробітників. І ті, хто має ознаки застуди, на майданчики не допускаються. Проте це далеко не всі заходи, які доводиться вживати українським девелоперам у нинішніх реаліях, організовуючи робочий процес в умовах карантину.


ГРАФІК РОБІТ

Українські девелоперські компанії комерційної та житлової нерухомості – UDP, SAGA Development, «Інтергал-Буд», Budhouse Group, «Київміськбуд» та інші – перевели більшість співробітників або весь штат головних офісів і відділів продажів на дистанційний режим роботи. Зустрічі та наради вони проводять через засоби онлайн-зв'язку: Skype, ZOOM, Google Meet, ін. Будівельні майданчики, як заявляють девелопери, працюють у штатному режимі, при цьому компанії намагаються організувати роботу так, щоб нівелювати негативні фактори, які виникли в період карантину.

Одні з перших питань щодо діяльності девелоперів стосувалися того, чи зможуть вони продовжити будівництво, чи вистачить коштів, чи не буде порушено терміни через затримки або зриви поставок будівельних матеріалів.

Компанія SAGA Development, у якої в будівництві 11 житлових комплексів у Києві й Одесі, заявила, що повністю контролює ситуацію і не планує знижувати темпи робіт, має достатній запас міцності для того, щоб виконати всі зобов'язання перед клієнтами, незважаючи на проблеми з поставками імпортних матеріалів. «Поки всі роботи на наших об'єктах ведуться відповідно до графіків, і ми плануємо зберегти ці темпи. Подальші кроки залежатимуть від загальної ситуації в країні та тривалості карантину», – повідомив Олександр Горган, виконавчий директор SAGA Development. Зазначимо, що раніше компанія планувала на поточний рік запуск шести нових проєктів будівництва та реконструкції в Києві.


Продовження читайте в журналі Commercial Property №3(200) квітень 2020.