26.12.2021

Фітнес-привіт! Як почувається ринок спортклубів у період пандемії

Фітнес-клуб FIZIKA, Київ. ФОТО: FIZIKA

Під час пандемії коронавірусу з труднощами зіткнулися як великі мережеві, так і локальні фітнес- і спортклуби України. Багато з них, швидко зорієнтувавшись, запровадили онлайн-тренування. Це допомогло зберегти зв'язок із клієнтами та забезпечити певний фінансовий потік для підтримки бізнесу на плаву. Нині більшість операторів позитивно оцінюють подальші перспективи сегмента.

Текст: Тетяна Хом’як

Навесні 2021, рівно через рік після початку боротьби з пандемією коронавірусу, в Україні вчергове вводять жорсткі карантинні обмеження. 21 березня, наступного дня після входження Києва в «червону» зону, на локації столичного БЦ Khomov відкривається новий локальний фітнес-клуб FIZKULT. Його менеджменту доводиться балансувати між обмеженнями влади, прагненням бути лояльними до клієнтів, збереженням персоналу та залученням інвестицій. «Те, що не вбиває, робить нас сильнішими. Саме за березень-квітень ми сформували міцний тренерський штаб, надійний клієнт-сервіс і ядро клієнтської бази», – пригадує Іван Морозов, управляючий клубу FIZKULT. Він розповідає: великі мережі спортивних залів чи фітнес-клубів мають твердий фундамент із багаторічної репутації, можливості роботи з клієнтською базою та інвестиції. Водночас локальним закладам у таких умовах доводиться сподіватись тільки на успішні перемовини з орендодавцем щодо зниження ставки оренди та покладатись на інноваційні рішення для залучення клієнтів.

Спортклуби – бізнес, який може розвиватись і в умовах економічних труднощів, переконаний Ігор Брандін, директор з розвитку мережі фітнес-клубів «АтлетіКо». Він наводить приклад США, де саме криза 2008 року стала драйвером нового фiтнес-буму. «В цей час увесь Волл-стріт відправився до студій пілатесу, почав готуватися до змагань Ironman або просто бігати. Люди стали активно інвестувати в те, що не втратило значущості на тлі фінансових проблем, – у здоров'я. Хоча ще у 2006 році цей ринок мало кого цікавив», – каже Ігор Брандін.

На період карантину Міністерство охорони здоров'я України затвердило перелік рекомендацій для роботи спортивних залів і фітнес-клубів. Згідно з ними крім маскового режиму на вході до закладу проводиться температурний скринінг, організовуються місця для обробки рук антисептиками. В мережі «АтлетіКо» видача тканинних рушників була заборонена, натомість у зонах проведення тренувань додатково розмістили антисептики та паперові рушники. Обмежили використання роздягалень і душових кабін наполовину, фітнес-бари зачинили. У зоні тренажерного залу дозволили одночасне перебування клієнтів із розрахунку не більше однієї людини на 10 м2 для індивідуального заняття та не більше однієї людини на 5 м2 для групового заняття. Кардіотренажери розмістили з інтервалом не менше 2,5 метра один від одного. Заборонили одночасне використання багатофункціональних тренажерів декількома відвідувачами та проведення групових занять для понад 10 осіб.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №12(220) грудень 2021.