05.03.2020

Зовнішні сонцезахисні системи – простий шлях до енергоефективності

Авторська колонка Анни Гончаренко, комерцiйного директора MANEZH

Тренд енергоефективності актуалізував необхідність захисту будівель від зайвої інсоляції. Простим способом підвищити енергоефективність є зовнішні системи захисту від сонця. Розглянемо найпопулярніші з них.

  • Фасадні жалюзі – система з підйомно-поворотними ламелями з алюмінію. Має високі теплоізоляційні властивості: до 97% тепла розсіюється на поверхні системи, що дає змогу знизити температуру повітря всередині будівлі на 5-7°С.

  • Система Sunshield призначена для захисту від сонця вікон і поверхонь з нестандартною конфігурацією (трапеції, трикутник, арка), незалежно від площини їх розташування. На відміну від фасадних жалюзі, ці системи жорстко закріплені на фасаді й лише ламелі можуть працювати на поворот.

  • Фасадні розсувні системи для естетичного багатофункціонального фасаду. Це рухливі панелі, в яких ламелі закріплені між вертикальними профілями. Залежно від бажаного рівня затінення простору ламелі можуть бути стаціонарними або працювати на поворот, а також мати різну відстань один від одного.

  • Вертикальні або горизонтальні сонцезахисні системи на основі алюмінієвих профілів складаються з екструдованих еліптичних (крилоподібних) або прямокутних алюмінієвих ламелей, які встановлені на опорні профілі. Профілі кріпляться до стіни у вертикальній площині або за принципом навісу. Ламелі можуть бути в горизонтальному або вертикальному положенні, в нерухомому стані або працювати на поворот.

  • Screen Spectra ZIP – вітростійкі ролети, які застосовують для закриття вікон і дверей, а також для створення ізольованих терас. Система допомагає відсікти до 95% теплової енергії. ZIP-направляюча діє за принципом застібки-блискавки й фіксує полотно так, що виріб витримує вітер до 9 балів за шкалою Бофорта.

  • Screen Spectra SKY – зовнішня вітростійка ролета з примусовою натяжкою тканини для захисту від сонця зимових садів, оранжерей, балконів та інших засклених площ у горизонтальній і похилій площині. Система знижує температуру в просторі на 7°С. Модульна установка дає можливість закривати великі площі скління. Особлива структура тканин Soltis і Screen зберігає огляд навкруги, забезпечує природну мікровентиляцію і проникнення розсіяного світла у ваш простір. Матеріал полотна не вигорає і не промокає, а також може служити як москітна сітка.

Переваги зовнішніх систем захисту від сонця:

  1. Знижують температуру всередині простору на 7°С і регулюють мікроклімат.
  2. Не відсікають вільний огляд і пропускають розсіяне світло в простір, регулюючи рівень освітлення.
  3. У зимовий час впускають сонячну енергію, таким чином обігріваючи простір, а також затримують тепло всередині приміщення, знижуючи тепловтрати через вікна.
Ці системи допомагають менше використовувати електроенергію для освітлення, кондиціонування приміщення влітку й обігріву взимку. Зі свого боку такий підхід знижує вихлоп вуглекислого газу, допомагаючи зберігати озоновий шар планети й перешкоджати загальному потеплінню. А значить брати участь у підтримці тренду енергоефективності у світовому масштабі.

Компанія MANEZH як лідер ринку сонцезахисних рішень підтримує розвиток енергозберігаючих технологій. Це показано в підходах до організації виробництва, де більше 10 років впроваджується система Кайдзен, а також у кінцевому продукті, якість якого засвідчена сертифікатами СЄ – «європейська відповідність» ISO 9001:2015. ℗