08.09.2020

Зміна формату. Як Група «ТАС» переформатує торговий центр в офісну будівлю

Світлана Кравцова, керівник напряму нерухомості Групи «ТАС»

До кінця поточного року в Києві замість запланованого торгово-розважального центру компанії «Білдінг Інвест Груп» відкриється офісний центр від Групи «ТАС». Про особливості переформатування проєкту та його нову концепцію розповіла Світлана Кравцова, керівник напряму нерухомості Групи «ТАС».

Текст: Тетяна Антонюк


Компанія, що входить до структури Групи «ТАС», засновником і основним акціонером якої є бізнесмен Сергій Тігіпко, у 2017 році придбала 100% акцій «Білдінг Інвест Груп», що займалася будівництвом ТРЦ Podol Mall на вулиці Оленівській, 23 у Києві. Якою була мета покупки Групою «ТАС» недобудованого ТРЦ?

Група «ТАС», яка динамічно розвивається, є активним учасником інвестиційного ринку України. Придбання об'єкта незавершеного будівництва на вулиці Оленівській пов'язане насамперед зі стратегією активного росту Групи, зокрема й у сегменті офісної нерухомості. Як і планувалося спочатку, недобудований ТРЦ ми вирішили трансформувати в проєкт бізнес-центру. Водночас розглядали кілька варіантів його подальшої експлуатації: і для здачі в оренду, і для розміщення підприємств Групи в одній локації. Перевагу віддали об’єднаній концепції. Сергію Леонідовичу настільки подобається проєкт, що він вирішив відвести один поверх для компаній його Групи. Інші приміщення здаватимуться в оренду.


Яка була готовність будівлі на момент покупки?

Конструктив будівлі був готовий на 80%, і в цьому є як «плюси» (до ділянки, наприклад, уже були підведені зовнішні інженерні мережі), так і «мінуси». Зокрема, архітекторам зазвичай складніше адаптувати вже наявний конструктив під новий функціонал. До того ж необхідність демонтування частини споруди призводить до здорожчання проєкту. Але це все робочі моменти.


Коли розпочали розроблення проєкту офісного центру та будівництво?

Ми почали роботи одразу ж після придбання активу: спроєктували офісний центр, пройшли експертизу, погодження та почали активне будівництво. До речі, при розробленні проєкту консультаційну підтримку надавали компанії Colliers International (Україна) та Cushman & Wakefield в Україні.


Продовження читайте в журналі Commercial Property №7(204) серпень 2020.