31.07.2020

Як завоювати ринок нерухомості Харкова. Історія «Строй Сіті Development»

Єгор Масленніков, засновник «Строй Сіті Development»

ФОТО: «СТРОЙ СІТІ DEVELOPMENT»

Компанія «Строй Сіті Development» будує найбільший обсяг офісної нерухомості в харківському регіоні. Крім цього, вона працює над унікальними й амбіційними проєктами житлових комплексів. З чого починався шлях компанії та як їй вдалось стати одним із лідерів ринку Харкова – розповідає Єгор Масленніков, засновник «Строй Сіті Development».


Компанія «Строй Сіті Development» працює на будівельному ринку України вже 10 років. Якщо озирнутися назад і згадати етапи великого шляху, то з чого все починалося? Якою Ваша компанія була в далекому 2010?

Ви маєте рацію, компанія «Строй Сіті Development» пройшла довгий шлях, щоб зайняти ті позиції, які ми маємо зараз. А починалося все, як не дивно, не з будівництва, а з фінансів. Я виходець із банківської сфери, був топменеджером великого банку, де моєю зоною відповідальності було безпосередньо кредитування нерухомості й організація фондів фінансування будівництва. Зрозуміло, я був максимально занурений у цей процес і далі зосередився на тому, що було найближчим для мене. Так, поруч із фінансами з'явилося будівництво, й ця тема захопила мене. Я бачив серйозні перспективи, знав, як потрібно рухатися в цьому напрямі, який бізнес будувати.


Фінансистський бекграунд – це, скоріше, плюс чи мінус? Може було б краще, якби Ви були спадковими будівельниками?

У кожного свій шлях, і спадковим будівельникам, можливо, легше увійти в галузь, проте я впевнений, що саме той факт, що я був і є фінансистом, зробив компанію «Строй Сіті Development» такою, якою вона є зараз. Ми повинні знати місто, в якому живемо, людей, для яких будуємо, відчувати тренди й передбачати їх. Саме цим займаються девелоперські компанії, і саме це вигідно відрізняє нас від інших будівельних організацій. Ми розуміємо, чого хочуть люди, дотримуємось головних принципів урбаністики й не просто зводимо будівлі, а реалізуємо сучасні, красиві та концептуальні комплекси.


Подібна концепція розвитку компанії була з моменту її заснування чи викристалізувалася з часом? Ваші перші проєкти вже відповідали ідеї створення концептуальних комплексів?

Ми починали зі смарт-житла й пишаємося цим. Нашим першим великим проєктом був ЖК «Парковий квартал», який мав шість будинків загальною площею понад 30 000 м2. Соціальне житло дуже затребуване харків'янами. По-перше, наше місто – це студентська столиця України. Тут завжди багато студентів – і українців, й іноземців. Молоді, мобільні, активні, сучасні люди як ніхто розуміють концепцію смарт-житла. Крім того, купівля соціального житла виявилася оптимальним варіантом для переселенців, які масово приїжджали до Харкова після сумнозвісних подій на сході України у 2014-2015 роках. Ми продовжили розвивати розпочатий напрям, вкотре оцінивши його перспективність. Так з'явився ЖК Dixie в самому серці міста. Це житло європейського молодіжного рівня для життя і відпочинку активних сучасних людей.

По суті, наша компанія так само мобільна та динамічна, як рідне місто; ми уважно стежимо за тенденціями та втілюємо їх у життя. Будівництво соціального житла в Харкові допомогло нам вийти в лідери галузі, й ми продовжуємо активно розвивати цю нішу. Наразі займаємося пошуком локацій біля великих ВИШів.


Які знакові події та періоди в історії компанії Ви можете виділити?

Після шоку та розгубленості, які охопили країну в 2014 році, бізнес почав потроху відновлюватися, а «Строй Сіті Development» залишилася вірною собі та вловила новий тренд – розвиток IT-індустрії. Знову ж таки, Харків у цьому сенсі – дуже показовий приклад. Наразі за обсягом IT-фахівців і IT-компаній він посідає друге місце в Україні. Ми почали дивитися в цьому напрямі у 2015 році паралельно з UNIT.City. Я не знайомий із Василем Хмельницьким особисто, але ментально наше розуміння IT-напряму було дуже схожим. Ми досить швидко усвідомили, що просто офісні приміщення для IT-фахівців – це минуле століття. Їм потрібна закрита екосистема – простір для продуктивної роботи, комфортного життя та якісного відпочинку, наповнений однодумцями. Саме так з'явилася ідея IT-парку Manufactura.

Протягом практично чотирьох років ми викуповували для реновації цілі зони та будівлі. Й лише у 2018 році нам вдалося почати реалізацію цього проєкту. Причому для нас був принциповим саме концепт реновації. Архітектура – не тільки декоративний елемент міської забудови, вона може та повинна приносити користь навіть після того, як втратила первинне значення. Простір у минулому – борошномельна фабрика, сьогодні – серце сучасного IT-парку площею понад 40 000 м2. Навколо – абсолютно нові будівлі, об'єднані зі старовинним корпусом у єдиний архітектурний ансамбль, кожен елемент якого відповідає високим вимогам і стандартам IT-компаній. Реконструкція «млина» допомогла зберегти його оригінальний вигляд, що відповідає духу історичного центру Харкова.


Розкажіть про проєкт HighHills. Про нього скрізь говорять, використовуючи слово «унікальний».

А як би ви назвали будівництво найдорожчого об'єкта житлової, офісної та торговельної нерухомості в Харкові за всю історію? HighHills – це простір на 58 000 м2, вартість будівельно-монтажних робіт якого перевищує $80 мільйонів. Ми тримаємо дійсно справжній європейський рівень у всьому – від концепції до архітектури та процесу будівництва.

HighHills – це перший у Харкові проєкт, який втілює концепцію Live & Work & Shop & Play. Комплекс, що має дві вежі, об'єднаний великим стилобатом. У ньому запроєктовані багаторівневі тераси, унікальний міст, що з'єднує дві башти. Цей проєкт максимально відповідає вимогам і перевагам сучасного міського жителя.

На даху обладнані майданчики для відпочинку, лаунж і зони BBQ, ресторани, кафе. У нижній частині будівлі розташовані ділові та торговельні приміщення. На першому поверсі передбачено gastro market і food zone, галерею бутиків, Children Place, центр краси та здоров'я Fitness & Spa з басейном. На другому поверсі – Smart Hub і сучасні офіси.

Ми свідомо створюємо HighHills як багатофункціональний простір, де сучасному харків'янину буде зручно жити, працювати та розважатися. Чому я говорю про унікальність? Тому що ми будуємо нерухомість, яка змінює стиль життя. Такого в харківському регіоні ніхто ніколи не робив, і ми пишаємося цим. Підготовка до запуску цього проєкту йде повним ходом, і вже восени передбачається старт потужної рекламної кампанії та початок будівельних робіт.


Звучить дуже амбітно. Як Вам здається, що зараз важливо для споживача комерційної та житлової нерухомості? Чи можна говорити, що в проєктах IT-парк Manufactura і HighHills є щось спільне?

Попри те, що IT-парк Manufactura та БФК HighHills – це принципово різні проєкти, в них дійсно можна знайти спільні риси. Мабуть, ці подібності обумовлені саме тим, що кожен об'єкт, над яким працює «Строй Сіті Development», – не просто будівля, а насамперед – концепція. Так, наприклад, на території успішного проєкту «Парковий квартал» ми почали реалізацію ЖК Urban City, першого в Харкові комплексу для молоді та любителів активного відпочинку. А це ще вісім будинків у стилі урбанізму, більше 1000 квартир, соціальне доступне економ житло. Біля кожного будинку дитячі та workout-майданчики, зелені зони відпочинку, сучасне освітлення. На території – велосипедні, лижні, бігові доріжки протяжністю більше 1 км, рампа для скейтів і самокатів, закрите поле для гри у баскетбол і футбол.

У кожному з проєктів «Строй Сіті Development» спільним є те, що ми розуміємо попит на нерухомість у регіоні й тому будуємо сучасні концептуальні комплекси для людей, які зацікавлені в цьому.


Які перспективи у Вашої компанії? Поділіться планами на найближче майбутнє.

З кожним роком ми нарощуємо обсяги будівництва, але робимо це з розумом. Торік ми збудували близько 80 000 м2, а в цьому – вже 100 000 м2. Чи можемо ми більше? Безумовно. Компанії до снаги звести в 2-3 рази більше споруд, але ми усвідомлюємо, що це буде недоцільно.

Наразі будуються сім об'єктів, два з яких – не просто точкові, а багатопускові об'єкти. Також ми плануємо запустити у спальному районі комплекс, що має 21 будинок, під робочою назвою River Park.

Основа нашого успіху – це фінансова дисципліна, ретельне опрацювання концепцій, раціональний вибір кон'юнктури. Відповідно, від них залежать і наші перспективи. Нині, наприклад, ми зацікавилися ритейлом. Є плани вже наступного року почати будівництво масштабного торгового комплексу в Харкові площею 120 000 м2. Крім того, ситуація з коронавірусом стала для нас маркером: карантин не був випробуванням для «Строй Сіті Development», він дав нам розуміння нових трендів. Ми чітко усвідомлюємо, що повсякденне життя людей зміниться, вони захочуть стати ближчими до природи та при цьому жити в згуртованому, закритому, безпечному ком'юніті. Саме тому зараз активно проєктуємо IT-селище – це чотири гектари, 20 000 м2 житла. Наступного року нас чекає безліч справ. ℗

Інтерв'ю опубліковане в журналі Commercial Property №6(203) липень 2020.