28.11.2023

Як вирішити проблему із затопленням об’єктів нерухомості у сезон дощів

Авторська колонка Юрія Шеваги, директора компанії BIG CITY

Восени, як і в зимово-весняний період, нагальною стає проблема водовідведення в містах. Наша місія полягає в тому, щоб зробити українські вулиці більш комфортними для життя та безпечними для руху.

Порівнюючи наші міста з європейськими, ми звертаємо увагу на різницю в комфорті пересування. У Європі, де ми гуляємо вулицями Берліна, Кракова, Варшави чи Праги, можна просто підняти голову й насолоджуватися архітектурою. В Україні, на жаль, ситуація інша – ми маємо дивитися під ноги, уникаючи ям і калюж у дощові періоди.

Протягом останніх 3-5 років бізнеси та влада спрямовують основні зусилля на косметичний ремонт будівель і доріг, забуваючи подекуди про незадовільний стан мереж, які розташовані під нашими ногами. Так, у містах перекладають бруківку, не звертаючи увагу на те, що під нею ховаються старі труби та мережі. Це призводить до того, що гроші, витрачені на косметичний ремонт, не вирішують важливу проблему, що впливає на враження людей, які пересуваються нашими містами. 

Вода не повинна стояти на поверхні доріг або тротуарів, а має бути зібрана та відведена. Ця проблема стає особливо актуальною після дощу, коли новий асфальт або бруківка руйнується водою, а також у зимовий період, коли утворюється лід, що підвищує аварійну небезпеку на дорогах і збільшує випадки травмування людей. Ми вважаємо, що запобігання цьому – один із кроків до того, щоб Україна наблизилася до звання європейської країни.

Наша компанія, яка спеціалізується на проєктуванні та облаштуванні систем водовідведення, пропонує вирішити цю проблему на довгі роки. Для цього потрібно забезпечити систему, яка не тільки збиратиме воду, але і швидко відведе її, запобігаючи руйнуванню дорожнього покриття та тротуарів. Саме такою є UTube DRAIN. Це система, що дає змогу ідеально вбудувати водозбірний елемент у пішохідних зонах навіть у найелегантніші види покриття завдяки решітці 40 мм.

BIG CITY надає повний комплекс послуг у сфері збору, очищення, відведення дощової, талої, технічної води з різних поверхонь, інженерного облаштування та благоустрою території. Компанія прагне створювати комфорт на вулиці так само, як це вже реалізовано у багатьох європейських містах.

bigcity.in.ua