05.12.2020

Віталій Кащенко, «МЛП-Чайка»: про склади, краудфандинг і фонди нерухомості

Віталій Кащенко, генеральний директор складського комплексу «МЛП-Чайка»

Віталій Кащенко, генеральний директор складського комплексу «МЛП-Чайка», впевнений: одне з джерел фінансування нерухомості, яке ще не задіяне на нашому ринку, але однозначно розвиватиметься, – це краудфандинг. Також у найближчі роки в Україні варто очікувати появи компаній з управління активами, а поруч із ними й фондів нерухомості.

Текст: Тетяна Антонюк


Розкажіть, як почався Ваш шлях у галузі нерухомості. Якими були Ваші перші проєкти?

Він почався у 1994 році. У той час я займався аудитом і познайомився з девелоперами, які побудували перший професійний бізнес-центр в Україні – це об’єкт під назвою «Європа» (раніше – «Регіна Бізнес-Центр») у Музейному провулку, 4 у Києві. В цьому проєкті я був фінансовим директором. Так я і прийшов у нерухомість і завжди у житті так чи інакше займався нерухомістю.


Як Ви прийшли саме у сектор складської нерухомості?

Це було приблизно наприкінці 2004 року. До середини 2000-х професійних комерційних проєктів у Києві й Україні загалом практично не було. У 2004 році завдяки Помаранчевій революції наша країна стала дуже популярним місцем, вкотре всі дивилися на неї з надією. Тоді на нашому ринку з'явилися перші професійні закордонні та вітчизняні девелопери, наприклад «XXI Століття», який першим з українських компаній зробив публічне розміщення акцій на західних фінансових ринках, і почався розвиток комерційної нерухомості. Були побудовані перші торгові центри мережі «Квадрат», торгово-розважальний центр «Караван». Склади теж перебували в нульовій точці розвитку, а відтак це був досить цікавий бізнес. Як сказав один із моїх партнерів: один раз навчившись будувати склад, його можна мультиплікувати, знайшовши правильну земельну ділянку. Волею долі я познайомився з командою GLD Invest Group – це приватні австрійські інвестори. Допомагаючи цій компанії, я зрозумів перспективи девелопменту складської нерухомості.


Ви працюєте в «МЛП» в Україні близько 15 років. Як починався Ваш шлях у цій компанії?

Зі мною познайомився керівний партнер компанії MLP Мішель Паскаліс, і я приєднався до проєкту «МЛП-Чайка» в Україні. У 2006 році ми анонсували, а у 2007-2008 побудували цей складський комплекс, для якого обрали найкраще розташування, яке могло бути в Київській області. Це був дорогий і якісний проєкт, і він завжди мав високе заповнення.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №10(207) листопад 2020.