19.04.2022

UDP: як працює компанія в умовах воєнних дій

Наприкінці березня компанія UDP відновила будівництво інноваційного парку LvivTech.City у Львові. Інші два такі проєкти, а саме UNIT.City у Києві та UNIT.City Kharkiv у Харкові, призупинені. Останній, як зазначив Віталій Мельник, віцепрезидент UDP, потрапив під обстріл. Для відновлення роботи після закінчення війни компанії знадобиться до місяця у місцях, де не було активних бойових дій, і більше часу в тих регіонах, де були присутні загарбники.


Що змінилося в роботі компанії UDP від початку широкомасштабних воєнних дій? В якому графіку/режимі працює компанія?

Нині ми зосередились на проєкті LvivTech.City у Львові. Хочемо надати можливість бізнесам, які перебувають у цьому місті чи планують релокейт, відновити роботу. Решту проєктів поки призупинили. Частина команди перебуває в оплачуваній відпустці, частина продовжує працювати.

Яких втрат, збитків зазнала компанія за цей період? Чи є об’єкти, які пошкоджені внаслідок обстрілів?

Зараз важко сказати. Втрати рахуватимемо по завершенню бойових дій. Нині під обстріл потрапив наш об’єкт UNIT.City Kharkiv у Харкові. На щастя, постраждало лише майно, всі співробітники неушкоджені, це головне.

Як би Ви оцінили нинішній фінансовий стан компанії?

Один із принципів нашої роботи – грамотне фінансове планування, яке передбачає певний розмір фінансових резервів. Завдяки цьому нині стан нашої команди та проєктів інноваційних парків ми оцінюємо як задовільний. Варто зазначити, що з об’єктивних причин надходження у березні скоротились майже до нуля.

Чи відчули відтік кадрів? Якщо так, на скільки % скоротився штат компанії?

Ні, ми не скоротили штат і як такого відтоку кадрів не спостерігаємо. Фонд оплати праці, на жаль, довелось зменшити.

Що відбувається на будмайданчиках? Чи ведуться будівельні роботи (наприклад, у Львові)? Якщо так, як змінилася динаміка будівництва, з якими проблемами стикаєтесь?

Єдиний проєкт, де ми відновили будівельні роботи в кінці березня, – це LvivTech.City.

Що стосується проблем, то це, скоріше, типові для сьогодення обмеження. Це й відсутність співробітників (мобілізовані або змінили місце проживання) у деяких наших підрядників, знищені виробничі чи складські потужності, неможливість поставки матеріалів з-за кордону через обмеження в імпорті.

Після закінчення воєнних дій як швидко зможете відновити бізнес і будівництво на заморожених майданчиках? Які можуть бути перешкоди?

Упродовж місяця після закінчення війни ми зможемо відновити роботу в місцях, де не було активних бойових дій. У тих регіонах, де були присутні загарбники, на відновлення знадобиться більше часу. Також це залежатиме від стану об’єктів і рішень місцевих органів влади.

Ми прогнозуємо проблеми з логістикою та наявністю будівельних матеріалів і, звісно, невизначеність щодо вартості робіт і матеріалів.

Дайте прогнози, що загалом відбуватиметься на ринку нерухомості? Чи всі компанії зможуть відновити роботу?

Відбудова міст не буде простою. Але ми очікуємо післявоєнний будівельний бум. Відновлення держави потребуватиме й відбудову зруйнованих інфраструктурних об’єктів, і будівництво нових. Та постраждали не лише об’єкти інфраструктури та промислові об’єкти, а й домівки мирних українців.

Вагомий чинник зараз – це тривалість війни. Він впливатиме на «живучість» забудовників. На те, чи вистачить ресурсів для існування в умовах війни та відновлення діяльності, коли війна закінчиться. Ну і, звісно, необхідна підтримка держави через різні фінансові стимули для будівельної галузі.

В якому режимі працюють інноваційні парки компанії?

В режимі stand by. В березні всі наші зусилля були спрямовані на збереження активів і підтримку життєдіяльності інженерних систем. Простими словами, всі системи інноваційних парків постійно функціонують. Це не те, що ми все вимкнули, закрили та пішли. Ні, дуже важливо забезпечувати безперервну роботу всіх інженерних систем та їх технічне обслуговування.

Як вирішено питання орендної плати з орендарями інноваційних парків?

Питанням оренди займається керівна компанія Unit.City.

Зважаючи на те, що чимало бізнесів уже перенести свої потужності до західних областей України, чи відчули Ви попит на офісні площі у своєму інноваційному парку у Львові?

Так, кількість запитів зростає, особливо останнім часом. Але поки вони не вилились у підписані контракти. Та й здебільшого релокація властива для виробничих бізнесів, а це не є цільовою аудиторією наших інноваційних парків.

Чимало девелоперів всіляко допомагають територіальній обороні, армії, людям з гарячих точок. Розкажіть, яку підтримку надає компанія UDP.

Команда UDP із перших днів долучилась до підтримки наших захисників і допомоги переселенцям. Зокрема, на базі LvivTech.City ми організували тимчасовий прихисток для переміщених громадян, забезпечили їх усім необхідним і допомогли в логістиці по регіону чи за кордон.


Читайте також «Alterra Group: робота девелопера в умовах воєнних дій».