04.01.2022

У пошуках ідеального балансу

За два пандемічні роки гібридний формат роботи став звичним для багатьох бізнесів. Це привело до певних змін у дизайні офісів. Як каже Ольга Астахова (Швед), дизайнер компанії DesignProf, нині основні тренди – це переосмислення взаємодії між працівниками, пошук балансу між конфіденційністю та спільною роботою, що впливає на організацію простору, та поєднання офісного й домашнього інтер’єру.

Пандемія привела до змін у робочому процесі, а саме до гібридного графіка роботи. Розкажіть, які тенденції в реалізації офісів з'явилися через пандемію. Чи можна сказати, що вона привела до «революції» в офісному дизайні?

Так, пандемія сприяла швидкому переходу офісів до гібридного графіка роботи та нових рішень. Наразі комфорт працівників як ніколи важливий для більшості компаній. Працедавці зосереджуються на створенні привітних, безпечних, ергономічних робочих просторів, які також сприяють більшому професійному розвитку співробітників. Нині одним із головних завдань стало знайти ідеальний баланс між конфіденційністю та спільною роботою.

Чи вплинули ці зміни на завантаження компанії DesignProf у 2020-2021 роках?

Я б не сказала, що замовлень стало менше чи більше, скоріше, змінилися вимоги до дизайну. Компанії скористалися ситуацією, щоб покращити простір, з’явилося більше запитів саме на перепланування офісу через оновлення концепції, оскільки відбулося переосмислення того, як може змінитися взаємодія між співробітниками. Залишаючи в минулому концепцію десятків або сотень працівників, зібраних в одній будівлі по вісім годин на добу, ми перейшли до створення гнучкіших середовищ, які здатні трансформувати свої приміщення.

Розкажіть, над якими проєктами компанія DesignProf працювала у 2021 році. В чому їх особливість?

Цього року були дуже різноманітні проєкти: офіс для представництва французької компанії косметики та парфумерії, кілька офісів IT-компаній, для медіаагенції, будівельної та автомобільної компаній, коворкінг, а також фітнес-зал і вхідні зони для двох бізнес-центрів. Підхід замовників до проєктів став більш продуманим і ґрунтовним. Менш щільна розсадка, максимальна гнучкість простору, численні екрани та м'які звукопоглинальні панелі на стінах і стелях, кабінети-трансформери, багато пуфів і диванів – найчастіші вимоги до проєктів 2021 року. Офіс перестав бути просто робочим місцем – це середовище для комунікацій і проведення заходів, центр управління знаннями, пошуку ідей і рішень. Важливо, щоб він був зручним і комфортним, технічно оснащеним і складався із зон, які дають змогу вирішувати бізнес-завдання підрозділів конкретної організації. Нині офіс трансформується, стає гнучким, а спільний простір витісняє робочі місця в open space.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №12(220) грудень 2021.