09.07.2021

Світові тренди розвитку готельної нерухомості на прикладі проєктів LEV Development

ВІЗУАЛІЗАЦІЇ: LEV DEVELOPMENT

Як розвиватиметься галузь гостинності в новій постковідній реальності? Сфера туризму та готельна нерухомість зазнали найболючішого удару від пандемії. Але саме складний час коронакризи проявив і підсилив тренди розвитку, вектор на діджиталізацію, екологію та персоніфікацію.

Текст: Олександр Островський, cпівзасновник компанії LEV Development


Наразі в портфоліо компанії LEV Development є три готельні проєкти на активній стадії – LEV CITY HOTEL у Львові, Premier Resort Hotel у Буковелі (Івано-Франківська область) і CITYZEN Ya у Яремче (Івано-Франківська область). Усі вони реалізуються у форматі апарт-готелів. Ідея апарт-готелю передбачає, що ми шукаємо партнерів-однодумців, яким пропонуємо інвестувати в лоти – номери та комерційні приміщення на перших поверхах. Розрахункова прибутковість від 15% річних, капіталізація від 30% у перший рік від початку роботи – це значно вище за інвестиції в орендну житлову нерухомість. Такий формат створення та керування готельною нерухомістю досить поширений у світі. Ми бачимо великі перспективи апарт-готелів в Україні.

Для кого ми створюємо наші проєкти? Як змінилися вимоги клієнта за період коронакризи? Останні роки готельні проєкти по всьому світу створювалися під потреби міленіалів – людей, які народились у 1980-1990-х роках, саме вони були найактивнішою частиною подорожуючих. Добра новина – ці клієнти залишаються головними, пандемія лише підсилила їхні вимоги до автономності, новітніх технологій, екології, виразності й автентичності локації тощо. Створюючи свої проєкти у сфері гостинності, ми враховуємо всі ці тренди.

ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ ГОСТИННОСТІ

Усі процеси управління готелем і клієнтським досвідом мають бути максимально діджиталізовані, це дає змогу не тільки забезпечити комфорт гостям, але і якнайшвидшу окупність проєкту.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ І СТАЛИЙ РОЗВИТОК

Люди цікавляться матеріалами, які використовувалися для будівництва й оснащення номерів, а також продуктами, з яких готують страви в ресторані, тощо. У наших проєктах максимально задіяно екологічні матеріали, ми з відповідальністю ставимося до waste management*, наші ресторани надають перевагу локальним виробникам продуктів тощо.

СИНЕРГІЯ З МІСЦЕМ

Усі проєкти не відірвані від навколишнього простору, а відображають те найкраще, що є в локації, де вони розташовані. Сам формат апарт-готелю однаково комфортний і цікавий як гостям, так і місцевій громаді. Суттєва частка комерції – ресторани, торгівля, комунікаційні майданчики, коворкінги – поєднує готель і місто, а отже збільшує окупність проєкту.

Наприклад, у CITYZEN Ya в Яремче на двох перших поверхах розмістять торгові галереї та громадські зони. Тут же будуть облаштовані коворкінг і конференц-зона, оснащені всім необхідним: проєкторами, мультитач-панелями тощо. SPA-зона готелю містить невеликий басейн, wellness-центр, сауну.

ЕМОЦІЇ ЯК ПОДАРУНОК

Гості хочуть отримати нові враження: прогулятися містом, відвідати цікаві місця та заходи, відчути атмосферу. Саме тому ми обираємо найкращі локації для своїх об’єктів.

Premier Resort Hotel у Буковелі та CITYZEN Ya в Яремче підкреслюють чарівність Карпат, кожен із номерів дарує краєвиди, що захоплюють дух. Це готелі з яскравою індивідуальністю, однаково добрі для відпочинку та роботи.

Діджиталізація допоможе зробити цей емоційний досвід більш персоналізованим. Адже ще очікуючи гостя, big data дає змогу аналізувати його стиль відпочинку та вподобання, запропонувати саме те, що насправді йому сподобається.

Нові враження дають змогу посилити й досвід дистанційної роботи. Всі наші проєкти розраховані на такий формат – ми передбачаємо не лише конференц-зону, яка обладнана за останнім словом техніки, але й коворкінги.

«ІНСТАДИЗАЙН»

Най більше це слово знайоме молоді, що прагне бачити біля себе все стильне та яскраве. Зовнішній вигляд готелю та інтер’єр номера стануть гарним тлом для фото у соцмережі. «Немає фото – не було й відпочинку/події».

Як ми досягаємо «інстадизайну»? Залучаючи до реалізації проєктів найкращі архітектурні бюро.

Концепт нашого 5-зіркового готелю в Буковелі Premier Resort Hotel створило одне з найкращих архітектурних бюро України та світу – YOD Group. Готель LEV CITY HOTEL у Львові – концепт відомого львівського архітектора Марка Савицького. А над проєктом у Яремче працюватиме знане архітектурне бюро AVG.

Ми як лідери хочемо працювати з лідерами, тому цікавимося портфоліо бюро-брендів. Однак ми не обмежуємо вибір тільки відомими архітектурними студіями.Сучасний світ динамічно змінюється, часто новачки стають трендсеттерами та вириваються в лідери. Тому ми практикуємо проведення конкурсів, шукаємо бюро, що збігається з нами і за цінностями, і за світоглядом.

ЗАПОРУКА УСПІХУ – НАДІЙНІ ТА ПРОФЕСІЙНІ ПАРТНЕРИ

Особливість наших проєктів – колаборація девелопера, архітектурних студій і мережевих готельних операторів. Час – найважливіший ресурс. Ми заощаджуємо час нашому інвестору – повністю перекладаємо турботу про операційну діяльність на професійних готельєрів. Ми обираємо оператора так, як і архітектурне бюро, тобто на конкурсі. Наприклад, у Буковелі керуватиме готелем компанія Premier Hotels and Resorts.

Міжнародний оператор залучається до проєкту ще на стадії вибору локації. Його системний підхід на кожному етапі, а саме від створення концепції до промоції закладу та керування ним, гарантує прорахований успіх та окупність інвестицій.

Зібравши «зіркову команду», ми створюємо проєкти-«зірки» локацій. Наші апарт-готелі розраховані на будь-який темп і стиль відпочинку в будь-який сезон; вони генеруватимуть потік туристів і стабільний прибуток власнику апартаментів.

Готельні проєкти – саме те місце, де прогресивні ідеї та нові стандарти цивілізації стають доступними максимально широкому загалу. Ми – перфекціоністи, тому обираємо найкращі рішення та практики.

*з англ. – утилізація відходів

www.lev-development.com.ua

Стаття опублікована в журналі Commercial Property №6(214червень 2021.