29.07.2020

Standard One Terminal − унікальна нерухомість у вашому інвестиційному портфелі

Олександр Смирнов, комерційний директор Standard One

ФОТО: STANDARD ONE

Апарт-готелі для продажу апартаментів приватним інвесторам – формат нерухомості, який представлений за кордоном. KDD Ukraine будує перший такий проєкт S1 Terminal у столиці. Світовий досвід показує: це готовий продукт для приватного інвестора, що працюватиме з першого дня відкриття. У чому особливості – розповів Олександр Смирнов, комерційний директор Standard One.


Компанія KDD Ukraine створила бренд нерухомості Standard One. Перший реалізований проєкт цього бренду – прибутковий будинок S1 ВДНГ, другий наразі на стадії будівництва – це апарт-готель S1 Terminal у Києві. У чому особливість цих проєктів?

Ринок нерухомості вимагає трансформацій та інновацій. Ми протягом трьох років задаємо новий стандарт для ринку, тим самим вводимо нову категорію прибуткової нерухомості.

Наш перший реалізований об’єкт – це житловий комплекс S1 ВДНГ, де всі квартири пропонуються з ремонтом, меблями та технікою, меседж цього проєкту – заїжджай і живи. Наша головна мета була, щоб інвестор, який заходить з нами в проєкт, економив свій час та отримав максимальну дохідність, адже весь процес керування нерухомістю ми беремо на себе.

Проєкт S1 Terminal – це апарт-готель, у якому передбачається подобова оренда. Ми створюємо атмосферу для людей, які цінують комфорт і час. Для гостя – це формат рівня п’ятизіркового готелю за ціною тризіркового. Для інвестора – можливість купити апартаменти й отримувати частину прибутку об’єкта без клопотів, пов'язаних із обслуговуванням і експлуатацією нерухомості.


Що представляє собою та пропонує комплекс S1 Terminal?

S1 Terminal – це 24-поверхова прикраса привокзальної площі на 376 апартаментів та розширеною інфраструктурою: ресторан, спортзал, coworking space, public space і всім необхідним для короткого та довгострокового проживання. Концепція проєкту розроблена за участі провідних європейських консалтингових агентств. Обраний формат lifestyle передбачає створення особливої атмосфери, яка відрізняє апарт-готель від об’єктів великих міжнародних мереж. Зокрема, номера мають велику площу в 34 м2 і мінікухню, як у п'ятизіркових апарт-готелях, що дає змогу майбутнім гостям також залишатись на довгий термін.


Як споживач сприймає такий формат нерухомості?

Споживач готовий до такого формату. Апарт-готель для продажу приватним інвесторам – це новинка для ринку Києва, але не для нерухомості в Україні та світі загалом. У нас апарт-готелі переважно асоціюються з тими місцями, де є рекреаційні зони – море або ліс. S1 Terminal – це локація серед мегаполісу.

Конкуренція на ринку нерухомості Києва зростає та вимагає від забудовників нових рішень. При цьому підвищуються і запити покупців. Ми створюємо комплексний продукт, який готовий працювати з першого дня відкриття, який економить час і дає високу та довгострокову дохідність інвестицій приватному інвестору.

Ми перші в Києві з таким продуктом. Досвід першого проєкту S1 ВДНГ показав, що спочатку інвестували більше європейські й ізраїльські партнери, оскільки вони вже знайомі з таким форматом у своїх країнах. Але дуже швидко українські інвестори розібрались у перевагах формату готового житла, і 2/3 наших інвесторів-партнерів наразі – це українці. Ми раді, що нам так швидко вдалось здійснити революцію у свідомості українців.


Чим проєкт S1 Terminal цікавий для інвестора? Чому це вигідний інвестиційний інструмент?

З нами інвестор стає готельєром. Він має частку в готелі та заробляє, не переймаючись тим, як керувати об’єктом, як заселяти гостей. Це стабільний пасивний дохід з вагомою прибутковістю. Так, завжди можна купити квартиру після забудовника, розпочати затяжний процес ремонту (це додаткові мінімум пів року, коли нерухомість не працює), а після – зайнятися пошуками орендаря або залучити рієлтора. Надалі всі питання вирішує власник.

Ми пропонуємо інвестору не просто нерухомість з ремонтом, а готовий бізнес. Основна перевага для власників готельних апартаментів з централізованим управлінням – це високоприбуткова нерухомість і відсутність клопоту з експлуатацією. Якщо порівнювати апарт-готель зі стандартними об'єктами, то прибутковість S1 Terminal буде вищою на 30-40% завдяки короткостроковій оренді та концепції. Крім того, формат передбачає, що власник, який час від часу буває в Києві, може жити в своїх апартаментах, а в інший час вони приноситимуть йому суттєвий дохід.

Важлива особливість і перевага апарт-готелів – це наявність кухонь і домашньої атмосфери, що дає можливість у кризові моменти на ринку трансформувати оренду в довгострокову. Дохідність, можливо, на такий період і знизиться, але це унікальне рішення, щоб інвестиція завжди працювала.


У якому стані продаються апартаменти? І чи потрібно інвестувати в них додатково?

У нас концепція готового рішення для інвестора. Це означає, що всі апартаменти повністю укомплектовані: з усіма меблями, технікою та навіть декором. Для нас дуже важливо, щоб все було продумано до дрібниць, адже ми розвиваємо цілу серію прибуткових будинків у Києві й Україні загалом.


Скільки коштують апартаменти в S1 Terminal? Чому краще купувати їх саме зараз?

Вкладати в нерухомість завжди краще на початковому етапі, але тоді в інвестора більше ризиків. Зараз вартість номера сягає $88 000, до кінця будівництва, як ми прогнозуємо, вона зросте мінімум до $112 000. Ми плануємо дохідність на рівні 12-15% річних.


За якою ціною можуть здаватися апартаменти в оренду?

Ми розраховуємо на середню вартість номера від $85 на добу.


Які основні умови співпраці власника з керівною компанією? Які функції керівної компанії, і як власники апартаментів отримуватимуть прибуток від здачі в оренду?

Керівна компанія виконує всі функції, пов'язані з експлуатацією, обслуговуванням, сервісом, ефективним використанням активу. Ми співпрацюємо з відомим готельним оператором, який ефективно керуватиме всіма апартаментами; наша команда візьме на себе все адміністрування процесу як єдиним готелем. Інвестор отримуватиме прибуток щоквартально. Оскільки у нас загальний пул, будь-який інвестор матиме доступ до всієї поточної інформації і регулярного аудиту щодо діяльності S1 Terminal. Сподіваємося, що S1 Terminal стане візитною карткою міста Києва та започаткує новий сучасний тренд української нерухомості.


S1 TERMINAL

  • Розташування: Київ, вул. Ползунова, 1Б
  • Загальна площа: 22 500 м2
  • Поверховість: 24
  • Кількість апартаментів: 376
  • Площа апартаментів: 32-43 м2
  • Інфраструктура: лобі, кінозал, спортзал, пральня, coworking space, ресторан, кав'ярня, паркінг, велопаркінг, зарядки для електромобілів
  • Терміни реалізації проєкту: 4 квартал 2019 – 2 квартал 2022 років
  • Девелопер: KDD Ukraine
  • Сайт: www.s1.ua
Інтерв'ю опубліковане в журналі Commercial Property №6(203) липень 2020.