17.01.2022

Ситуація навколо приватизації заводу «Більшовик» – це не про бізнес

Авторська колонка Вадима Непоседова, засновника та президента компанії UTG

Аукціон із приватизації «Першого київського машинобудівного заводу», який раніше називався «Більшовик», був одним із перших відкритих торгів і пройшов згідно з усіма вимогами та нормами нашого законодавства. Всі, хто хотів подати заявки, зробили це, хто бажав заплатити більше – заплатили. Саме це називається ринковими умовами. До того ж у підготовці до аукціону брали участь світові консалтингові компанії, які проводили оцінку. Тому точно не контролюючим органам давати будь-які висновки діючим учасникам ринку. Якщо говорити загалом, все, що відбувається зараз навколо «Більшовика», – це не про бізнес. Більшою мірою це підтверджує той факт, що в нас створюються органи під правлячі партійні структури, лобіюючи інтереси п'яти олігархів, які репресивними методами контролюють ситуацію на ринку. І суди також є частиною цієї системи.

Тобто можна докопатися до основних причин, чому зараз якийсь орган намагається впливати на ситуацію навколо заводу «Більшовик». Адже фактично половина майна комунальних і державних структур уже розбазарена та розпродана, і в цьому контролюючі органи не брали жодної участі. Але тепер вони мають повноваження та права блокувати будь-які рішення чи дії відкритого ринку.

На жаль, все це дає черговий сигнал, що правила, які встановлені, не є такими. Адже якщо комусь захотілося щось змінити на будь-якому етапі за допомогою спеціальних органів, вони це можуть зробити. Але для благополуччя бізнесу та країни загалом чим більше буде в нас відкритих і прозорих угод, у яких можуть брати участь будь-які компанії як внутрішнього ринку, так і закордонні інвестори, тим краще. А випадок із судовою справою щодо продажу «Більшовика» якраз зменшує кількість позитивних сигналів. Хоча я сподіваюся, що сторони все ж таки дійдуть згоди, і ми за пів року забудемо про цей інцидент.