12.10.2021

Сила гнучкості

Гарет Хейвер, ФОТО НАДАНЕ IWG PLC
Юлія Литвиненко, ФОТО НАДАНЕ IWG PLC

IWG plc має низку мереж коворкінгів і гнучких офісів, працює у понад 110 країнах. Тож, певно, цей оператор як ніхто інший відчув «розмаїття» чинників, спричинених пандемією. Як каже Гарет Хейвер, CEO компанії IWG plc у Північній, Центральній і Східній Європі, найбільшого впливу зазнали країни саме цього регіону, найменшого – США. Юлія Литвиненко, директор IWG plc в Україні та Грузії, додає, що найскладнішими були березень-квітень минулого року. Нині ситуація значно покращилась.

Текст: Марина Паралюш

Як загалом пандемія вплинула на компанію IWG plc? Що було зроблено, щоб зменшити її негативний вплив на бізнес?

Гарет Хейвер: Пандемія стала несподіванкою для всього світу. Бізнес в усіх країнах і на всіх ринках зазнав змін. Звісно, ми не стали винятком – у перші місяці карантинних обмежень попит на оренду офісних приміщень різко знизився.

Нам, як і багатьом іншим бізнесам, довелося швидко адаптуватися до нових умов і переглянути наші підходи. Насамперед, спостерігаючи за нестабільною ситуацією з пандемією, ми розуміли, що наші резиденти перебували в невизначеності щодо майбутнього, і ми мали дати їм час оговтатися та зосередитися на першочергових завданнях їхньої діяльності, а не офісу. Останній був лише інструментом, який мав допомагати у веденні справ, а не вимагати уваги. Тож ми стали ще гнучкішими, надаючи можливість користуватися послугами без зобов'язань щодо строків договорів, надавали відстрочення, можливість змінювати розмір офісу згідно з кількістю робітників тощо. У періоди локдаунів та обмежень наша компанія надавала значні знижки та йшла на поступки. І ми побачили вдячність резидентів, завдяки чому наш бізнес суттєво не постраждав під час пандемії.

Які ринки, де працює компанія IWG plc, найбільше відчули негативний вплив пандемії, а які – найменше?

Гарет Хейвер: Залежно від періоду різні регіони та країни по-різному відчували вплив пандемії. Маємо зазначити, що найбільших втрат зазнали країни Європи через суворі локдауни й обмеження в пересуванні. Найменший вплив відчули США завдяки менш суворим обмеженням та обсягам ринку загалом. Але наразі бізнес у всіх країнах відновився.

Наскільки складною була ситуація для IWG plc в Україні?

Юлія Литвиненко: Найскладнішими були березень-квітень минулого року. Нам, як і багатьом іншим бізнесам, довелося зустрітися зі складнощами та реагувати швидко. З першою хвилею пандемії ми втратили близько 16% заповнюваності загалом, але зберегли більшу частину резидентів завдяки тому, що змогли знайти рішення для кожного з них – надавали знижки, відстрочення, підбирали клієнтам приміщення, які були актуальні для них на той час. Ми досить швидко – протягом останнього кварталу 2020 року – зменшили цю вакантність.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №9(217) вересень 2021.