28.12.2021

Розвиток мережі апарт-готелів за франчайзингом в Україні

ФОТО НАДАНІ RIBAS HOTELS GROUP

Співпраця девелопера та готельного оператора в одному проєкті значно підсилює прибуткову нерухомість. Аби закріпити цю практику в Україні, компанія Ribas Hotels Group запустила програму розвитку мережі апарт-готелів за франчайзингом. До того ж, за словами Артура Лупашка, засновника мережі Ribas Hotels, наразі планується запуск додатка «Ribas Інвестор», що полегшить процес керування портфелем для вкладника.

У чому особливість девелопменту апарт-готелів і прибуткових будинків?

Насамперед необхідно створювати не проєкт, а комплексний продукт із сервісом готельного оператора, який у процесі завантаження повертає інвестиції. Звісно, якщо він побудований без грубих помилок, які можуть знизити показники експлуатації.

Так, серед основних цінностей для інвестора в концепції прибуткових будинків і апарт-готелів ми виділяємо цілісність продукту, оскільки девелопер і готельний оператор беруть на себе відповідальність перед інвестором за всі етапи «життєвого циклу» проєкту – від концепції до повної його окупності. Гарантію прибутковості надає керівна компанія, однак для забезпечення стабільної та високої окупності їй необхідно впливати на проєкт із самого початку, ще на етапі розроблення концепції. На зростання капіталізації нерухомості впливає бренд апарт-готелю чи прибуткового будинку. Бренд – це додаткова цінність, яку готельний оператор надає девелоперу. Так, ціна прибуткового будинку під керівництвом Ribas Hotels Group, за нашими оцінками, буде вищою щонайменше на 10-20% / м2, ніж аналогічного комплексу без оператора.

З якими проблемами стикаються девелопери при створенні й управлінні такими об’єктами?

У процесі спілкування з українськими та грузинськими девелоперами ми виявили низку завдань, що вимагають додаткової експертизи при реалізації проєктів апарт-готелів і прибуткових будинків. Вони стосуються місця розташування, продажів, облаштування номерів тощо. Зокрема, уваги потребує вибір ефективної локації під апарт-готель, правильна стратегія для того, щоб швидше та дорожче продати апартаменти та не втрачати прибуток у залишках. Звісно, кожен девелопер зацікавлений у тому, щоб виконати ремонт і комплектацію апартаментів швидко, якісно й у межах бюджету. Правильне вирішення цих завдань дасть змогу зберегти та посилити репутацію забудовника після здачі об'єкта.

Які вигоди отримує девелопер від партнерства з готельним оператором?

Співпраця з готельним оператором є дуже вигідною для девелоперської компанії, оскільки вона отримує маркетингову перевагу під час продажу м2 – гарантію завантаження об'єкта після введення в експлуатацію. Також оператор займається управлінням об’єкта до повної окупності вкладів інвесторів. Він використовує бізнес-концепцію апарт-готелю з типовими архітектурними та дизайнерськими рішеннями, а також застосовує стандарти проєктування та будівництва готелів мережі. До того ж готельний оператор спрощує процес ремонту та комплектації комплексу, захищає та підсилює репутацію об'єкта після здачі в управління.

Компанія Ribas Hotels Group запускає програму розвитку мережі апарт-готелів by Ribas за франчайзингом у партнерстві з девелоперами. Розкажіть докладніше про цей напрям.

Ми передаємо девелоперським компаніям свої технічні стандарти та дизайн-проєкти апарт-готелів і прибуткових будинків WOL Home+Hotel by Ribas, супроводжуємо їхні проєктні та будівельні підрозділи, посилюємо відділ маркетингу та продажів. Після введення в експлуатацію готелі передаються в управління Ribas Hotels Group. Продаж апартаментів здійснюється під час будівництва об'єкта. Прибутковість від операційної діяльності готелів оцінюється у 8-20% річних. Високий показник повернення інвестицій пояснюється ефективним використанням площ та оптимізацією витрат на обладнання юніту. Крім того, в об'єктах під нашим управлінням передбачена гнучка система тарифікації проживання, що сприятиме збільшенню їх завантаження.

У чому полягатимуть вигоди для девелоперів при спільній реалізації проєкту?

Ми надаємо їм готову концепцію та один із брендів національної мережі Ribas. До неї також входять комплектація та ремонт за стандартами та цінами мережі готелів. До того ж у такому проєкті девелопери можуть гарантувати інвесторам дохідність на м2, де його вартість вище аналогічного на 10-20%.

Яка зона відповідальності оператора у спільній реалізації об'єкта?

Готельний оператор займається визначенням концепції та бізнес-плануванням, розробкою архітектурного та дизайн-проєкту, ремонтом і комплектацією за фіксованою сумою: реалізація або супровід. Він веде спільні піар- і маркетингові активності, займається управлінням комплексом, вирішенням усіх операційних питань, несе повну матеріальну відповідальність за готель. Завдання оператора – досягти заявленої прибутковості, забезпечити окупність інвестицій через максимізацію завантаження та збільшення доходу. Серед його функцій також досягнення та збереження високого рейтингу об’єкта на Booking.com тощо.

Чому інвестори мають заходити в проєкти by Ribas?

Компанія Ribas Hotels Group має великий досвід на ринку готельної нерухомості. У проєктах WOL Home+Hotel by Ribas вона пропонує інвесторам вигідні умови отримання доходу від здачі свого номера чи відсоток від операційного прибутку готелю. До того ж ми несемо матеріальну відповідальність за майно вкладника. Окрему цінність створює те, що зайшовши в проєкт, інвестор має доступ до програми лояльності мережі Ribas.

Ви плануєте запуск мобільного додатка «Ribas Інвестор». Розкажіть докладніше про нього. Які переваги мобільний додаток дає інвестору? Наскільки це зручно для нього?

Додаток «Ribas Інвестор» надаватиме можливість вкладникам наших проєктів відслідковувати всі інвестиційні дані в їхньому смартфоні. Він передбачатиме простий і зручний доступ до такої інформації.

Додаток даватиме змогу керувати портфелем нерухомості без зайвих зусиль. Кожен інвестор зможе швидко отримувати актуальну фінансову аналітику й інформацію щодо стану придбаного об'єкта, а також слідкувати за продажем готельних проєктів із прогнозами результатів на майбутнє.

Він має спростити життя вкладнику. Так, додаток завчасно розраховуватиме прибуток на основі проведених бронювань номерів і виводитиме його на вибраний інвестором рахунок.

RIBASHOTELSGROUP.UA