14.06.2022

Рената Якубченієне, RETROVILLE: У планах – відкрити 75% площі ТРЦ у серпні

15 червня частково відновлює роботу київський ТРЦ RETROVILLE, хоча раніше повідомлялося, що його поетапно відкриватимуть у серпні та грудні 2022 року і березні 2023 року. Цей об’єкт постраждав від ракетного обстрілу 20 березня 2022 року, внаслідок якого було пошкоджено фасади з південно-східного боку й один із восьми входів, розбито частину вітрин і завдано шкоди оздобленню всередині будівлі. Нині працюватиме та її частина, що постраждала найменше, а от у серпні, як повідомила Рената Якубченієне, генеральний директор RETROVILLE, планується відкрити 75% площі ТРЦ. 


У березні ТРЦ RETROVILLE зазнав пошкоджень через бойові дії, а 15 червня вже має частково відкритися. Хоча раніше повідомлялося, що ТРЦ працюватиме із серпня. З чим пов’язано пришвидшення відкриття?

Це було складне рішення. Ми багато аналізували ситуацію, оцінювали збитки, шукали рішення, як продовжувати роботу і в якому форматі.

Наше завдання як бізнесу – допомагати економіці країни, повернути робочі місця, сплачувати податки. Це наш внесок в економіку України.

Ще хочеться відзначити наших відвідувачів, які також вплинули на рішення відкрити ТРЦ раніше. Ми отримали величезну кількість повідомлень із підтримкою та теплими відгуками, ці люди дійсно чекають нашого відкриття. Тому ми ухвалили рішення про часткове відкриття ТРЦ раніше.

Та частина, яку ми відкриваємо, постраждала найменше, тож, оцінивши ситуацію, ми дійшли висновку, що зможемо забезпечити її роботу з 15 червня цього року.

Коли Ви приступили до відновлення об’єкта? Який обсяг робіт буде виконано на першому етапі відновлення, тобто до середини червня?

Відновлювати ТРЦ ми взялися відразу, щойно з'явилася можливість. Було виконано величезну роботу з прибирання та розчищення території, багато волонтерів приєдналися до нас і допомогли на цьому етапі. Потім ми взялися за відновлення частини торгово-розважального центру, щоб можна було відкрити його для відвідувачів. Паралельно проводяться відновлювальні роботи по всьому ТРЦ, щоб уже на початку серпня відкрити 75% його площі разом із ключовими брендами, кінотеатром, фуд-кортом, розважальними дитячими комплексами, а також супермаркетом Novus. У нас великі плани, і ми віримо, що все вийде.

У якому режимі працюватиме ТРЦ? Чи скоротите кількість робочих годин, кількість робочих днів? 

ТРЦ працюватиме в оновленому режимі. Через воєнний стан, а також комендантську годину графік роботи зменшиться у вечірній час. ТРЦ працюватиме з понеділка до неділі, час роботи з 10:00 до 19:00.

Важливо, що деякі послуги, такі як паспортний сервіс і сервісний центр МВС України, працюватимуть за окремим графіком.

Також ми продовжуємо збирати інформацію та спілкуватися з нашими відвідувачами з приводу графіка, щоб зробити його максимально комфортним для них.

Як працюватиме ТРЦ під час повітряної тривоги? Де найближчі укриття?

Ми дбаємо про безпеку наших співробітників і відвідувачів, тому під час повітряної тривоги звучатиме сповіщення з проханням покинути ТРЦ і пройти до найближчого укриття. Бомбосховища розташовані у найближчих житлових будинках.

Яка кількість магазинів відкриється в червні?

З 15 червня 2022 року відновлюють роботу понад 15 орендарів, серед яких Terranova, JYSK, New Balance, Famo, DUNA, VOVK, OSCAR, CallagHan, Formenti, SKECHERS, Vizhital, Sarto Grange, Athletics, CaseHub («острів»), обмін валют, «Зроби Сам» («острів»), PRO Espresso та Coffeelat.

Як вирішено питання оплати оренди: як працюватимете з тими орендарями, що відкриються в червні, і з тими, які поки ще не зможуть працювати?

Усі питання щодо оренди обговорюються й узгоджуються індивідуально з кожним орендарем. У всіх дуже різні ситуації та можливості продовжувати співпрацю. Ми намагаємося знайти баланс і партнерський підхід, йдемо назустріч орендарям. У цьому питанні ми дуже гнучкі та націлені на співпрацю. Ми виконали дуже велику роботу, щоб відновити діяльність тих орендарів, які відкриються з 15 червня.