09.03.2021

Просте рішення непростої задачі: миття вікон і фасадів на висоті

АВТОРСЬКА КОЛОНКА СЕРГІЯ КОЗОЛУПА, ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ГРУПИ КОМПАНІЙ «КЛІНІНГ ПРО-CPG»

Після Другої світової війни американець Ірвін Такер, розбираючи старі літаки та добуваючи з них брухт алюмінію, виготовляв газові конфорки та нагрівачі для води. У 1955 році він запропонував світу нове рішення – 3-6-дюймовий телескопічний кий з алюмінію зі щіткою для миття вікон на висоті Tucker® Pole System. Ідею Ірвін Такер підглянув під час миття автомобілів на виставці. Завдяки його винаходу миття вікон на висоті стало безпечним і доступним. Його розробка поступово змінювалася й удосконалювалася: натуральні щітки були замінені на нейлонові, додано демінералізацію води методом зворотного осмосу та замінено штангу з алюмінію на карбонову, істотно полегшивши вагу конструкції. Ця розробка отримала загальну назву Water Line & Brush (пізніше WFP – Water-Fed Pole). У 1990-х роках завдяки відгуку користувача, який розповів про проблеми з роботою пристрою, замість використання штанги було прийнято рішення пустити воду всередині телескопа. Це швидко взяли на озброєння більшість виробників WFP, підвищуючи продуктивність клінерів, якість миття вікон і чищення фасадів, істотно заощадивши час і гроші.

Мийку вікон і фасадів за допомогою системи WFP виконує працівник, який, перебуваючи на землі біля будівлі, маніпулює телескопічною штангою зі щіткою, в яку під високим тиском надходить вода. У такий спосіб клінер може обробити поверхні на висоті до 25 метрів. У WFP використовується очищена, без домішок вода, яка не залишає слідів від крапель на склі. Зокрема, чистота води у системі WFP становить близько 99%. Це досягається завдяки тому, що рідина, проходячи крізь фільтр, заповнений гранулами особливої іонообмінної смоли, позбавляється від солей калію, магнію, натрію та кальцію. У прагненні до власного початкового стану (до насиченості солями) вода розчиняє сильні забруднення на всіх фасадах, таких як скло, бетон, керамограніт, сендвіч-панелі, цегла.

Суттєві переваги системи WFP:

1. Універсальність. Миття дієве для всіх видів поверхонь.

2. Якість.

3. Доступність. Миття можливе під будь-яким кутом нахилу та у важкодоступних місцях на висоті до 25 метрів.

4. Оперативність. Система дає змогу помити 150 м2/годину.

5. Ціна. З огляду на мінімальну кількість робочої сили та невеликі витрати на амортизацію ціна коливається від 8 до 20 гривень/м2.

6. Безпека. Використання «карбону» (так іноді називають систему WFP) мінімізує або й узагалі нівелює ризики травмування, на відміну від промислового альпінізму.

Серед недоліків WFP: потрібен доступ до води, не можна мити складні конструкції та сильно забруднені поверхні. Втім, для цих завдань можна комбінувати звичайні методи миття фасадів з очищенням «карбоном». ℗

www.cpg.fm