12.12.2023

Артур Лупашко, Ribas Hotels Group: 47 проєктів за 3 роки: прибуткова готельна нерухомість в Україні стрімко розвивається

ФОТО: RIBAS HOTELS GROUP

Останні декілька років на ринку спостерігається активний розвиток прибуткової нерухомості. Нині девелопери прагнуть співпрацювати з готельними операторами, що стимулює появу нових професійних об’єктів, а зростання обізнаності приватних інвесторів та вимог кінцевих споживачів до якості продукту роблять ринок більш конкурентним із року в рік.

Текст: Артур Лупашко, засновник Ribas Hotels Group

СТРУКТУРА РИНКУ

Через «ковідні» зміни на ринку комерцій ної нерухомості сучасні формати (брендовані сервісні апартаменти та кондоготелі) стрімко масштабуються. Тільки за 2020-2023 роки в Украї ні на різних стадіях реалізації було і є 47 проєктів апарт-готелів, які продають номери та апартаменти, а за попередні 28 років незалежності були реалізовані лише 3 подібних проєкти. Розвиток таких об’єктів здебільшого спостерігається в туристичних регіонах (особливо Львівській та Івано-Франківській областях), а не лише в мегаполісах, як раніше.

Нині прибуткову нерухомість можна класифікувати так:

  • житловий фонд (квартири в оренду, прибутковий будинок);
  • комерцій на нерухомість (хостел, готель, апарт-готель);
  • напівкомерцій на нерухомість (власність + оренда, сервісні апартаменти, кондоготель).

Серед реалізованих подібних проєктів у західних регіонах варто виділити: кондоготелі Wood Apartments (Яблуниця, Івано-Франківська область), Apartel Uzhhorod (Ужгород, Закарпатська область), Rest & Ski, Hvoya I / ІІ, Fomich Apartments, апарт-готель WOL.07 by Ribas (всі – Буковель). Із запланованих: кондоготелі Smart Hill & WOL.311 by Ribas і Logos Home Apartment (Яремче, Івано-Франківська область), Ama Family Resort, Le Méandre, LEV Resort Hotel (всі – Буковель), WOL.GREEN POLYANA (Поляна, Закарпатська область), Lev City Hotel (Львів), а також котеджне містечко AGATE RESORT & SPA (Микуличин, Івано-Франківська область).

У Києві ж були реалізовані такі проєкти, як прибутковий будинок Residence Botanique та сервісні апартаменти S1 VDNG.

ЩО НАДАЄ ПОДІБНИМ ПРОЄКТАМ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Нині ринок активно підтримують платформи короткострокової оренди, зокрема Airbnb та Booking. Вони зробили доступ до апартаментів і кондоготелів простішим і зручним, збільшивши їхню популярність серед мандрівників.

Крім того, на ринку з’являються фонди та платформи, які сприяють інвестуванню в сервісні апартаменти та кондоготелі, що робить таку діяльність доступнішою для різних класів вкладників.

Найвагомішим чинником, що приваблює інвесторів у прибуткових готельних проєктах, є досягнення вищої прибутковості (10-15% річних) порівняно зі звичай ними орендними квартирами. Так, середня окупність інвестиції становить 7-8 років навіть за середньорічної заповнюваності на 50-60%. Крім того, сервісні апартаменти та кондоготелі надають інвесторам можливість відпочивати у своїх апартаментах, що робить інвестиції ще привабливішими.

Безпека та зручність для інвесторів, виражена у застосуванні сучасних технологій і професійному менеджменті, – це вагомі чинники, що впливають на інвестиційну привабливість таких проєктів.

Докладніше про прибуткову готельну нерухомість ви можете прочитати в нашому дослідженні, яке ми провели спеціально для девелоперських компаній та інвесторів у прибуткову нерухомість. 

Ви можете завантажити його безкоштовно в чат-боті за посиланням: https://t.me/income_property_bot

Для аналітики в дослідженні використовувались дані World Bank Travel and Tourism, Hotel Franchise Development Cost Guide, Hotel Matrix, власні дані Ribas Hotels Group, а також інформація Державної прикордонної служби, Державного агентства розвитку туризму, Державної служби статистики України та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. ℗