10.11.2020

Прибирання та дезінфекція приміщень: на яких поверхнях і за якої температури COVID-19 живе найдовше?

Авторська колонка Сергія Козолупа, генерального директора групи компаній «Клінінг Про-CPG»

Тема COVID-19 знову в центрі уваги, враховуючи щоденну кількість нових захворювань у світі та посилення карантину, а також очікування нових обмежень після виборів в Україні.

З’являється багато даних, версій і досліджень стосовно вірусу та боротьби з ним, оскільки з кожним днем він проявляє себе в «оновленій версії», що підтверджується новими симптомами у хворих. Це змушує фахівців досліджувати його нові прояви.

За даними журналу Virology Journal, австралійськими вченими було виявлено, що коронавірус може виживати 28 днів за більш низької температури на більш гладких поверхнях. Учені перевірили виживання вірусу за трьох різних температур (20, 30 і 40°C) на шести поверхнях, що використовуються найчастіше. Так, результат показав, що він найдовше живе (до 28 днів) за 20°C на більш гладких поверхнях, таких як скло, нержавіюча сталь і вініл, порівнюючи з грубими та складними поверхнями, такими як бавовна. До того ж на паперових банкнотах вірус зберігається довше, ніж на пластику. Для порівняння: такі самі дослідження показали, що вірус грипу А живе на поверхнях до 17 днів. Проте, за даними представника асоціації ISSA, найбільшим джерелом поширення інфекції є аерозолі та респіраторні краплі від інфікованої людини.

Тож послуги клінінгових компаній наразі актуальні як ніколи. Ось декілька порад:

  • Дезінфікуючи приміщення методом туманування, можна запобігти поширенню вірусної інфекції та знезаразити важкодоступні місця.
  • Потрібно подбати не лише про столи, кнопки ліфту, дверні ручки тощо, а й про м’які поверхні. Треба очистити площину за допомогою води та мила, випрати речі, якщо це можливо, чи продезінфікувати. Для телефонів, комп’ютерів, сенсорних екранів і банкоматів можна використовувати спиртові серветки з вмістом спирту не менше 70%, після чого ретельно просушити їх.
  • При пранні, скажімо, спецодягу, необхідно одягати одноразові рукавички, не можна трусити брудною формою, проте дозволяється прати одяг хворої людини з речами інших людей при максимально високій температурі. Після цього треба очистити кошики для брудного одягу методом дезінфікування, акуратно зняти рукавички та помити руки.
  • У разі, якщо працівник захворів, відкрийте всі вікна та зовнішні двері, проведіть дезінфекцію та провітріть, після чого здорові працівники можуть продовжити працювати.
  • Якщо з моменту відвідування об’єкта хворим пройшло більше 7 днів, додаткова дезінфекція не потрібна. У профілактичних цілях достатньо робити її раз на тиждень.

Тож у нових реаліях ведення бізнесу ми мусимо шукати та застосовувати всі можливі рішення там, де потрібна підвищена увага до клієнтів і співробітників. 

www.cpg.fm ℗

Авторська колонка опублікована в журналі Commercial Property №9(206жовтень 2020.