09.12.2021

«Піймати хвилю». Інвестиційна стратегія Dragon Capital

Dragon Capital володіє 31 об’єктом комерційної нерухомості сукупною площею 778 000 кв. м. Це торгові та бізнес-центри, складські комплекси, більшість із яких компанія придбала протягом 2016-2019 років, коли ціни обвалились і подекуди навіть якісні об’єкти коштували нижче собівартості. Нині, як повідомив Володимир Тимочко, керівний директор з прямих інвестицій, Dragon Capital, у секторі нерухомості компанія робить ставку на промисловий сектор.

Текст: Тетяна Антонюк

Вивчивши попередні публікації, зокрема в Сommercial Property, виникає відчуття, що компанія Dragon Capital загалом дотримувалась інвестиційної стратегії в нерухомість в Україні за останні 5-10 років. Чи так це насправді? Чи все ж таки відбулося корегування планів і з чим це пов’язано?

Насправді Dragon Capital уже давно інвестує в нерухомість, із початку 2000-х років. У 2007 році ми створили фонд під інвестиції в нерухомість України – Dragon Ukrainian Properties and Development (DUPD) на суму $308 мільйонів. А втім, дійсно, починаючи з 2016 року ми значно наростили інвестиційну активність у цьому секторі. Це пов’язано з тим, що після подій 2014 року, відповідної економічної кризи та девальвації обвалились ціни на комерційну нерухомість, і подекуди навіть якісні об’єкти коштували нижче собівартості. Ми побачили в цьому інвестиційну можливість і протягом 2016-2019 років придбали більшість із таких об’єктів.

Компанія Dragon Capital більше інвестує в готові проєкти, ніж будує з нуля. Чому? Це швидкі інвестиції з можливістю швидкого виходу?

На це є декілька причин. Як я вже казав, деякі об’єкти ми змогли купити дешевше собівартості. Крім того, готові об’єкти зазвичай уже заповнені та ризиків здачі в оренду або немає, або вони значно нижчі. До того ж корупція та бюрократія у процесі девелопменту нас традиційно відлякували. Тому нині в нас є лише кілька девелоперських проєктів. До речі, зараз у цій сфері відбуваються суттєві зміни, і ми сподіваємось, що корупції стане значно менше. Це зможе нарешті відкрити двері великим іноземним інвестиціям у будівництво комерційної нерухомості з нуля.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №11(219) листопад 2021.