15.10.2021

Підготовка об’єкта нерухомості до зими: чек-лист основних робіт

Авторська колонка Сергія Козолупа, генерального директора групи компаній «Клінінг Про-CPG»

Сезонність має вагомий вплив на процес обслуговування комерційної та виробничої нерухомості. Кожній справі свій час. Осінь – це період, коли треба готуватися до зими.

Варто завчасно попіклуватися про будівлю, проте уваги потребує й прилегла територія. Її підготовка до холодного сезону не вимагає великих витрат, проте забезпечить приємне враження від об’єкта взимку та презентабельний зовнішній вигляд навесні.

Перепади температури восени, поява опадів у вигляді дощу або снігу, підвищена вологість впливають на розробку технологічних карт і технічного обслуговування об’єктів, а також на підбір ефективних методів клінінгу та лендскейпінгу.

Тож що треба встигнути зробити перед настанням зими?

  • Передусім необхідно доглянути рослини, що є на території – обрізати сухі та старі гілки, підживити кущі та дерева. Вічнозелені насадження треба обгорнути агроволокном для захисту від солі й обмерзання. За потреби – нанести антитранспіранти для збереження вологи; також не завадить мульчування для боротьби з ерозією.
  • Осінь – гарний час для висадки та пересадки кущів і дерев, а також зміни ландшафту. До теплої пори дерева приживуться, ґрунт утрамбується, а територія матиме охайніший вигляд.
  • Крім того, зверніть увагу на газони та за необхідності проведіть аерацію (провітрювання ґрунту газону та насичення його повітрям) і скарифікацію (процес видалення соломи методом вичісування). Газон потрібно підстригти до 10 см і підживити.
  • До перших морозів необхідно відключити систему поливу та продути повітрям під тиском шланги та труби, аби виключити замерзання води в них.
  • Варто навести розмітку на паркінгу та під’їзних доріжках, прочистити водостоки та дощову каналізацію.
  • Також треба прибрати листя. Наразі його спалювання заборонено законом, отже його необхідно вивезти на відведений для цього полігон.
  • Потрібно підписати угоду з фірмою, що прибиратиме сніг, збиватиме бурульки з дахів і виконуватиме інші послуги з догляду території взимку.
  • Краще завчасно подбати про додатковий захист від бруду на вхідних зонах об’єкта. Зважаючи на умови нашого клімату, рекомендую після 1-го та 2-го рівнів брудозахисту облаштувати ще килимове брудозахисне покриття завдовжки не менше 12 кроків людини.
  • Із настанням зимового періоду можливо залучення додаткового клінінгового персоналу, особливо це актуально для ТРЦ на вхідних зонах.
Вищезазначені правила допоможуть Вам зекономити, підвищать вартість об’єкта нерухомості, а також забезпечать комфорт відвідувачам.

www.cpg.fm