10.11.2021

Pest Control у ритейлі: світовий досвід і практичні поради

Авторська колонка Сергія Козолупа, генерального директора групи компаній «Клінінг Про-CPG»

Термін Pest Control у перекладі з англійської мови означає «контроль шкідників». Це комплекс заходів, спрямований на обмеження чисельності шкідників (її зниження до допустимого рівня) на певній території для запобігання шкоді, яку вони можуть завдати.

Для успішного захисту нерухомості у сфері Pest Control необхідно використовувати комплексний підхід, який передбачає всебічний захист від усіх видів шкідників і двосторонню співпрацю з адміністрацією об’єкта. У світі давно вже використовують інтегрований pest-менеджмент (IPM) у боротьбі зі шкідниками, що ґрунтується на науковому підході до проблеми й екологічній безпеці.

Комплексна боротьба зі шкідниками на основі IPM (Integration Pest Management) – це всеосяжний, постійний та активний цикл із трьох найважливіших заходів, зосереджених на профілактиці:

  • оцінка ситуації завдяки ретельній перевірці;
  • здійснення заходів спочатку біологічними, фізичними, культурними методами й тільки наостанок – за допомогою хімії;
  • постійний моніторинг ефективності програми.
Такий екологічно відповідальний підхід, запроваджений світовими лідерами галузі Pest Control, відтепер доступний і в Україні. Нещодавно наша компанія отримала ексклюзивну ліцензію на представництво компанії Orkin (США), яка понад 120 років надає послуги з дезінсекції, дезінфекції, дератизації будь-яких приміщень у 70 країнах світу.

Вже сьогодні будь-який клієнт в Україні може отримати комплексну перевірку об’єкта на місці та програму IPM відповідно до індивідуальних потреб.

Щодо практичних порад у боротьбі зі шкідниками в ритейлі, ми рекомендуємо:

1. Ретельно слідкувати за зовнішніми «гарячими точками» об’єкта, такими як сміттєві баки, дерева, кущі, паркінг, водні стоки та вентиляція, через які шкідники можуть потрапляти до приміщення. Зокрема, ніколи не висаджуйте фруктові дерева та ягідні кущі поблизу об’єкта, обрізані гілки мають бути на відстані щонайменше 1 метра від фасаду вашої будівлі.

2. Відрегулювати постійний санітарний графік. Компанії з вивозу сміття мають регулярно прибирати зони відходів, а не лише вивозити сміття, коли баки будуть заповнені.

3. Звернути увагу на внутрішні «гарячі точки»: дах, вентиляційні шахти, ворота гаражів, вікна та двері, каналізацію. Через них шкідники теж потрапляють всередину будівлі.

4. Перевіряти вантажі, що потрапляють до вас на об'єкт, та не залишати сліпих зон.

5. Кімнати для відпочинку персоналу потрібно тримати в чистоті, залишки їжі приваблюють шкідників.

Варто пам'ятати, що ефективна боротьба зі шкідниками – це процес, а не одноразовий захід! Правильна комбінація науково обґрунтованих методів у боротьбі зі шкідниками має мінімальний вплив на довкілля та людину. Завдяки використанню сучасного IPM-підходу ваш об’єкт завжди буде захищеним і привабливим для відвідувачів

www.cpg.fm