05.08.2021

PARK3020 – простір майбутнього

ФОТО: EDEM RESORT MEDICAL & SPA

Унікальний PARK3020 тільки-но 12 вересня святкуватиме першу річницю, та за перших пів року свого існування став одним із найвідоміших артоб’єктів в Україні. Перший публічний парк сучасної скульптури чекає на відвідувачів у «Країні Едем» біля Львова.

Незвичайний артпростір PARK3020 містить 23 роботи українських скульпторів-сучасників. Вражають і візуальні образи, і творчий процес: наприклад, скульптура Олексія Золотарьова «Вухо» сягає 8 метрів у висоту, а Назар Білик над своїм об’єктом «Простір навколо» працював понад 4 роки. Олексій Волошин, генеральний менеджер готельного комплексу Edem Resort Medical & Spa, поділився історією створення та масштабними задумами з розвитку парку.

Якою була ідея PARK3020 у засновників Edem Resort Medical & Spa?

Це скульптурний парк просто неба, меседж нащадкам на тисячоліття. Як підкреслив його візіонер Ігор Кривецький, у ньому ми закодовуємо наші цінності для майбутніх поколінь. Для українських скульпторів парк має стати віддзеркаленням їхніх мрій і творчих амбіцій.

Для нас PARK3020 – це довготривалий проєкт із розбудови мистецької спільноти, формування конкурентоспроможної української культури на національному та світовому рівнях. Місце, де наша скульптура стає ближчою до визнаних експертів і широкої публіки. Сучасне мистецтво в Україні варте того, щоб про нього говорили.

Якими були перші кроки у створенні такого масштабного проєкту?

Спочатку – відбір художників на конкурсній основі. Журі в особі кураторки Йоркширського скульптурного парку Хелен Фебі, американської скульпторки Рейчел Чемпіон, українського скульптора Назара Білика, експертки з Національного художнього музею України Оксани Баршинової та візіонерки Edem Resort Medical & Spa Ольги Філатової відібрало 10 митців для участі у воркшопі. Ті поспілкувалися з фахівцями та між собою, надихнулися мальовничим місцем і його історією, створили 3D-ескізи робіт, які й було втілено в PARK3020.

Яка головна амбіція в межах цього проєкту?

Запуск комплексної освітньої програми та міжнародного обміну, постійне щорічне оновлення експозиції. Зокрема, завдяки співпраці з Йоркширським скульптурним парком – відомою британською інституцією з презентації публічного мистецтва. Довгострокові цілі охоплюють експозиційну та навчальну програми, розвиток інфраструктури парку та регіону, створення позитивного іміджу української культури за кордоном.

Як розвивається проєкт і чи стає він прибутковим?

PARK3020 – це не комерційний, а меценатський проєкт. Він створений для підтримки українського сучасного мистецтва та розширення кругозору співвітчизників, особливо молоді. З моменту відкриття парк відвідали 3500 людей. У 2021 році очікуємо понад 20 000 з України та, можливо, іноземців – залежить від епідеміологічної ситуації у світі та відкриття кордонів.

Чи змінилося сприйняття PARK3020?

Усі наші плани та задуми втілено, а це означає, що вони правильні. Звісно, стратегія змінюватиметься, як змінюється і мистецтво, але наша загальна лінія незмінна – підтримка українського мистецтва й особистісний розвиток українців.

У чому саме полягає ваша підтримка скульпторів?

Даємо їм замовлення, купуємо їхні твори, забезпечуємо їм творчий простір для реалізації ідей. Ми побували в майстернях митців, де чимало гарних робіт, які поки що не знайшли свого постійного місця. У такому просторі, як PARK3020, скульптор отримує не лише гонорар, а й популяризацію.

Чим іще парк потішить найближчим часом?

Плануємо збільшити площу парку, вже відкрили простір із рецепцією, де можна відпочити, насолодитися напоями, придбати сувеніри та приємно провести час. Збираємося проводити групові екскурсії для школярів і дні відкритих дверей. Планів багато: фестивалі просто неба, зустрічі з митцями, відкриті лекції тощо. Будемо раді кожному гостю, адже PARK3020 – унікальне для України місце, з яким має ознайомитися кожен.

park3020.com