01.07.2021

Нові тренди в ремонті: від економії до економічності, від епатажу до емоційного комфорту

Авторська колонка Юлії Кирилюк, СЕО компанії alterhaus

Шість років тому компанія alterhaus зайшла на ринок ремонтів, що був на той час досить розрізненим і неоднорідним. Тоді була поширена така картина: дизайни розробляли одні підрядники (авторський нагляд – за доплату), а реалізували геть інші. Водночас відповідальність за результат ділилася між усіма виконавцями. На практиці це значило, що коли щось йшло не так, клієнт не міг знайти крайнього чи хоча б того, хто справді прагнув вирішити проблему. Тоді наша компанія запропонувала новий прогресивний підхід до процесу ремонту й задала нові стандарти роботи із замовниками: фіксований термін робіт, фіксована ціна, відповідальність «від проєктування до втілення». Сьогодні ринок ремонтів розвивається, все більше компаній у цій сфері структурує свою діяльність і намагається надати клієнтам якнайбільше сервісів. Тобто замовникам є з кого вибрати, але усюди є тонкощі, на які варто звертати увагу, особливо якщо йдеться про таку прибуткову нерухомість, як апартаменти, апарт-готелі та котеджі: тут найменша помилка може дуже дорого коштувати.

Останні два роки показують сталий попит на оренду квартир у Києві та зростання інтересу до заміської нерухомості, також як окремий напрям для інвестицій почав формуватися сегмент апарт-готелів, що можна пов’язати з привабливістю самої концепції та популярністю внутрішнього туризму у зв'язку з коронакризою. Але у що б не вирішив вкладати кошти інвестор, він зацікавлений фінансувати лише проєкт, що не тільки окупається, але й генерує стабільний дохід.

У нас виникло питання: як ремонт може впливати на прибутковість нерухомості та чим сервісні компанії можуть допомогти своїм клієнтам, які інвестують в нерухомість для подальшої здачі в оренду?

І ось які критерії «прибуткового ремонту» нам вдалося вивести зі спілкування з нашими клієнтами:

1) ремонт проходить максимально швидко, його терміни ніколи не злітають;

2) фактичні витрати відповідають запланованим;

3) концентрована відповідальність;

4) ергономіка поєднана з естетикою;

5) дизайн спрямований на емоційне розвантаження;

6) виключно якісні матеріали.

Перші два пункти напряму впливають на терміни повернення інвестицій: кожен зайвий місяць ремонтних робіт – це місяць, коли власник недоотримує прибуток і втрачає гроші на утримання об’єкта, а розбіжності у запланованих та фактичних витратах взагалі ставлять під питання доцільність таких інвестицій.

Щодо концентрованої відповідальності, яка полягає у виконанні робіт «під ключ», то від неї залежатимуть строки ремонту та якість подальшого обслуговування у гарантійних випадках.

Ергономіка та дизайн роблять житло привабливим та комфортним, а баланс між естетикою, простотою та функціональністю – «додана цінність», завдяки якій знайти орендаря буде нескладно. Епатажне оформлення інтер'єру, безумовно, привертає увагу, але жити в такому приміщенні схоче далеко не кожен, а тривалий пошук орендаря – це та сама втрата грошей.

А якісні матеріали дають змогу в перспективі скоротити витрати на амортизацію, це надійна запорука цінності (а отже, прибутковості) житла: товарний вигляд об’єкта зберігається довше.

Ми зауважили, що серед наших клієнтів, особливо тих, які купують одразу кілька об'єктів нерухомості, змінилися очікування щодо сервісу ремонтів. Так, клієнти готові віддавати кілька об’єктів в одні руки, довіряючи репутації підрядника, не прагнучи економити на матеріалах та професіоналізмі, а в оздобленні обирають витримані нейтральні дизайни, мета яких – не вразити потенційного клієнта, а дати відчуття емоційного комфорту. Нам пощастило, адже і ми, і наші клієнти однаково бачимо вдалу модель співпраці. Це дало нам можливість сформувати навколо себе комьюніті постійних замовників і посприяти нашій взаємовигідній успішності.

Успішна інвестиційна діяльність у сфері нерухомості – це, насамперед, ретельний вибір партнерів та підрядників, починаючи від спеціалістів в управлінні нерухомістю, які допоможуть з підбором об’єкта та найефективнішою концепцією для нього, і закінчуючи сервісною компанією, яка швидко, якісно і безболісно зробить ремонт.

www.alterhaus.ua