12.04.2021

Людський капітал – чому люди важливіші за процеси

АВТОРСЬКА КОЛОНКА СЕРГІЯ КОЗОЛУПА, ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ГРУПИ КОМПАНІЙ «КЛІНІНГ ПРО-CPG»

Не тільки фінансовий капітал визначає фактичну вартість бізнесу. Чим більшим професійним і розумовим багажем володіє компанія, тим вищі її конкурентні переваги, тим краща й ефективніша діяльність. Саме так забезпечується трансформація нематеріальних ресурсів на матеріальний капітал.

Висококваліфіковані фахівці здатні підняти привабливість бренду та вплинути на його прибутковість. Проте в Україні нині спостерігається брак таких кадрів, причому в різних сферах. Компанії конкурують між собою за гарних фахівців, адже професійний і відданий справі персонал – це актив будь-якого бізнесу.

Важливим складником розвитку людського капіталу є навчання. Найкращі клінінгові компанії завжди інтегрують досвід світової спільноти в повсякденну діяльність. Необхідно витрачати час і гроші на те, щоб співробітники проходили регулярне навчання за багатьма аспектами бізнесу, включаючи здоров'я та безпеку, HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point), а також вміли керувати спеціалізованим обладнанням. Так робота виконуватиметься найбільш безпечним і продуктивним способом.

Але що робити, коли навчений персонал спочатку відмінно виконує роботу, однак згодом його ефективність знижується і втрачається мотивація? Є 10 кроків, які дадуть змогу розв’язати проблему та зберегти людський капітал:

  1. Знайте сильні та слабкі сторони персоналу.
  2. Хваліть співробітників за сильні сторони та розвивайте їх.
  3. Не намагайтеся «переробити» працівника вдосконаленням його слабких сторін. Натомість правильно підбирайте йому місце, де слабкі сторони найменш негативно вплинуть на бізнес-процес.
  4. Безперервні еволюційні зміни, в які залучені працівники, створюють міцний і позитивний зв'язок між командою. Мотивуйте їх постійно вдосконалюватися.
  5. Забезпечте інтерактивні обговорення і швидкі зустрічі, сучасне обладнання.
  6. Підкресліть важливість перерв.
  7. Залучайте тимчасову допомогу, щоб підтримати вашу команду під час пікових навантажень.
  8. Заробітна плата як пріоритетний критерій вибору місця роботи становить 60%. Вона 100% має бути конкурентною, не нижче ринкової, тоді ви забезпечуєте собі перевагу в 40%, а це величезна мотивація.
  9. Зберігайте почуття гумору та дружні відносини з колективом.
  10. Проведіть опитування інтересів співробітників, щоб визначити, чи мають вони найбільш відповідну посаду. Періодичний зріз дасть змогу зрозуміти, чим вони займаються: роблять світ чистішим або просто миють підлогу?

Зворотний зв’язок від співробітників безцінний. У клінінговому бізнесі люди – це головний ресурс, і ніякі технології не можуть замінити сили людського дотику.

www.cpg.fm

Авторська колонка опублікована в журналі Commercial Property №3(211) березень 2021.