10.10.2020

Live. Shop. Work. Play: формула успіху на прикладі харківського ЖК High Hills

Єгор Масленніков, засновник компанії «Строй Сіті Development»

Збільшення чисельності міського населення та зростання урбанізації, ускладнення трафіку, прискорення темпу життя, зміна ставлення до роботи та робочих процесів – усе це впливає на те, як і де покупець обирає житло. Він більше не готовий платити тільки за квадратні метри. Сучасний покупець обирає якість життя, яке йому можуть забезпечити в житловому комплексі нового рівня.

Часи та ритм життя змінюються, а з ними й вимоги покупців до житла. Нині вони в рази вищі, ніж ще кілька років тому. Під час вибору квартири люди цікавляться не тільки планувальними рішеннями, краєвидом із вікна і транспортною доступністю, а й інфраструктурою, соціальним оточенням, що вони можуть отримати разом із квадратними метрами. Саме такі вимоги змушують змінювати саму концепцію будівництва, зараз у тренді не комплексність забудови, а її багатофункціональність, яка втілюється у формулі Live. Shop. Work. Play.*

Мікс форматів і надання можливостей для задоволення всіх потреб сучасного міського жителя на невеликій території дає змогу на 10-20% знизити потребу в транспорті на користь пішого чи велосипедного способу пересування. Це відбувається внаслідок близького розташування житла, офісів, магазинів, що полегшує жителям вирішення щоденних побутових і робочих завдань.

Ми впевнені, що саме концепція Live. Shop. Work. Play стане ключовою в галузі житлової нерухомості України в найближчі кілька років, саме тому невдовзі реалізуємо перший у Харкові проєкт у межах цієї концепції – ЖК High Hills від «Строй Сіті Development».

Звісно, покупці квартир мають індивідуальні побажання. Однак є те, що їх об’єднує – вони здебільшого хочуть, щоб у їхніх житлових комплексах були об'єкти дитячої та інфраструктури здорового способу життя, продуктовий магазин/супермаркет, паркінг, об'єкти громадського харчування та галузі послуг. Також під час вибору конкретного житлового комплексу для інвестора важливими є такі чинники, як наявність автономного опалення, упорядкована територія навколо будинку, якість і екологічність будівельних матеріалів, а також питання безпеки.


НОВА ФОРМУЛА ЖИТЛА

Якщо розглядати тенденції в будівництві житлових комплексів із концепцією Live. Shop. Work. Play докладніше, то серед них можна виділити п'ять основних пунктів, з яких складається безпрограшна формула успіху.

По-перше, важливим є розміщення вхідних груп у вежі ЖК, адже нині власники квартир прагнуть якомога більшої приватності та спокою, тому в комплексі формату mixed-use потрібно розділяти потоки відвідувачів відповідно до місця призначення: в офісний центр, SPA-зону, маркети, житлову зону.

По-друге, значно більше уваги мешканці великих ЖК приділяють місцям загального користування, тому одна з головних тенденцій останніх років – це збільшення цих просторів і зміна звичних під'їздів на комфортні лобі.

По-третє, як продовження попереднього пункту, однією з вимог є дизайн лобі. Саме тому в ЖК класів бізнес і преміум реалізують тематичне оформлення зон загального користування, залучають до цього відомих дизайнерів. Також є тенденція вертикального озеленення та використання авторських інсталяцій.

По-четверте, не забуваємо, що комфорт – на першому місці. Тому під'їзди мають бути на рівні землі, адже сходи та пороги на вході до них часто стають нездоланними перешкодами, що заважають людям з обмеженими можливостями виходити з дому і вести звичайний спосіб життя. Дискомфорт, пов'язаний із регулярним подоланням «перешкод», також відчувають літні люди, мами з візочками та любителі велосипедних прогулянок. Вирішенням цієї проблеми є проєктування під'їздів на одному рівні із землею.

І, нарешті, п'ятий пункт – це додаткові приміщення та комунальні послуги в лобі. Зважаючи на аналіз пріоритетів покупців житла бізнес- і преміумкласу, а також на сучасні тенденції в будівництві ЖК, на перших поверхах вхідних груп у житловому комплексі можуть бути розміщені такі приміщення й зони: рецепція із цілодобовим консьєрж-сервісом, лаунж для відпочинку мешканців та їхніх гостей, гостьовий санвузол із кімнатою матері та дитини, експрес-кав’ярня (coffee point), дитяча ігрова зона з можливістю через консьєрж-сервіс замовити послуги няні, лапомийка для хатніх тварин, місце для миття коліс та зберігання велосипедів і колясок. Усі ці тенденції ми реалізуємо в проєкті ЖК High Hills.

Крім цього, ми прагнемо зробити життя наших інвесторів комфортнішим і спокійнішим, саме тому в ЖК High Hills від компанії «Строй Сіті Development» передбачені різноманітні простори на першому поверсі стилобатної частини. Наприклад, гастрономічна зона. Форматів, які можна відкрити в межах цієї зони в ЖК High Hills, може бути декілька. До прикладу, магазин із продуктами середнього та преміального сегментів, відділи з фермерськими товарами, готовими стравами, випічкою, кулінарією, кондитерськими виробами. Цей маркет може надавати й додаткові послуги: оформлення онлайн-замовлення на продуктовий кошик, який покупець зможе забрати в будь-який зручний час. Також у гастрономічній зоні є можливість розмістити винний магазин з аксесуарами для дому та кухні, ресторан чи бар. А окрема зона з coffee point, фреш-баром і fast casual кафе, що передбачена проєктом, виконуватиме функцію закладу громадського харчування для резидентів і відвідувачів бізнес-центру, розміщеного в ЖК High Hills.

Також у нашому житловому комплексі обов'язково будуть магазини з непродуктовими товарами та послуги. Комплекс може містити магазини для торгівлі непродуктовими групами товарів, а також VIP-відділення банку, салон краси, магазини з продажу аксесуарів, подарунків тощо, експрес-відділення служби доставки, пункт обміну валют, хімчистку чи пральню.

А ще ми піклуємося про здоров'я та цілком підтримуємо принципи здорового способу життя, тому в ЖК High Hills обов'язково буде фітнес-клуб із басейном. Це має бути спортивний простір преміального формату. В житлових комплексах управлінням такими фітнес-клубами зазвичай займаються забудовники.

Ми не забуваємо і про потреби родин із дітьми, саме тому на першому поверсі стилобату буде сімейний клуб. У нього можуть входити невеликий дитячий садок, студії раннього розвитку та творчості, спортивні й інтелектуальні гуртки, кабінети логопеда та психолога, ігрова кімната.

Наразі створення інфраструктури в житловому комплексі – обов'язкова вимога ринку. Для потенційного покупця це основна конкурентна перевага під час купівлі квартири. High Hills стане візуалізацією та прикладом нового підходу до розроблення та будівництва житлових комплексів, адже час плине, купівельні апетити людей ростуть, а з ними і стандарти проєктів нерухомості.

*Живи. Купуй. Працюй. Розважайся.

www.stroycity.com.ua
info@stroycity.com.ua
+38 (067) 574 26 00

Стаття опублікована в журналі Commercial Property №8(205вересень 2020.