24.04.2020

Леонардо Каваллі: «Баланс між будівлями та технологіями, сталість − це те, на чому повинні зосередитись архітектори»

Леонардо Каваллі, архітектор із понад 35-річним досвідом роботи, заснував власну студію разом із партнером Джуліо Де Карлі у 2007 році. За 13 років бюро розширилось до 8 офісів у Європі й Азії, об'єднало близько 150 професіоналів

ФОТО: СР


ONE WORKS ДЕКІЛЬКА РОКІВ ПОСПІЛЬ ПОСІДАЄ ПЕРШУ ПОЗИЦІЮ НАЙВПЛИВОВІШИХ РЕЙТИНГІВ АРХІТЕКТУРНИХ БЮРО ІТАЛІЇ. НА ЙОГО РАХУНКУ – БЕЗЛІЧ ІТАЛІЙСЬКИХ ТА МІЖНАРОДНИХ ПРОЄКТІВ, ВІДЗНАК І НАГОРОД. ЛЕОНАРДО КАВАЛЛІ, ЗАСНОВНИК І КЕРУЮЧИЙ ПАРТНЕР БЮРО, РОЗПОВІВ ПРО ЕТАПИ РОЗВИТКУ ТА ПРИНЦИПИ КОМПАНІЇ В ІНТЕРВ'Ю ДЛЯ ЛЮСІЇ БОНДАР, ВИДАВЦЯ COMMERICAL PROPERTY. ЗУСТРІЧ ВІДБУЛАСЬ У СІЧНІ ПОТОЧНОГО РОКУ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ ПАНІ БОНДАР У НАЙВІДОМІШОМУ ІНСТИТУТІ ЄВРОПИ У СФЕРІ ДИЗАЙНУ – ISTITUTO MARANGONI В МІЛАНІ. 

Інтерв'юер: Люсія Бондар


Якими були Ваші перші кроки в архітектурі? Ви пам’ятаєте свій перший проєкт?

Звісно, я пам’ятаю його. Я почав працювати, коли був студентом у Politecnico di Milano. Мені випала можливість стати частиною команди з реконструкції Teatro Carlo Felice в Генуї, Італія. Я працював разом з іншими студентами під керівництвом трьох високопрофесійних і досвідчених архітекторів, Альдо Россі був одним із них. Це було у 1983 році.

Після закінчення навчання у 1986 році я переїхав до Лондона (Велика Британія), де пропрацював два роки. А повернувшись до Італії, я співпрацював з молодим архітектором Чіно Дзуккі (Cino Zucchi). У 2000 році я приєднався до Джуліо Де Карлі (Giulio De Carli), який був моїм однокурсником в університеті, і зараз ми є партнерами по бізнесу, оскільки у 2007 році заснували One Works. Наша студія порівняно молода, їй лише 13 років, але вона має значно довшу історію. Отож, це понад 35 років досвіду в декількох словах.


Які цілі Ви ставили перед своєю компанією, перед своїм бізнесом?

Я думаю, що цілі змінюються з часом. Звісно, ви повинні мати певний напрям. З Джуліо ми завжди розділяли однакові ідеї, і не лише у 2007 році, коли заснували One Works, – насправді, вони були частиною наших дискусій іще в роки студентства. У нас завжди були дві основні ідеї. Перша – це думка про те, що весь світ – як єдине місце, тому ми завжди намагаємось орієнтуватися не лише на місцевий ринок, а й розглядати ширші можливості. Щоб досягти цього, потрібно мати велику організацію, залучати багато сильних фахівців, які можуть освоїти нові ринки. Друга ідея полягає в тому, що ми завжди розглядали наші проєкти як частину нового середовища життя людей. Йдеться не лише про окремий продукт чи будівлю, а про те, як ці нові речі взаємодіють із навколишнім середовищем.


Продовження читайте в журналі Commercial Property №3(200) квітень 2020.