30.05.2020

KYB Architects®: «Втілення ідей потрібно довіряти професіоналам»

Олексій Куцало і Олександр Білоцький, засновники KYB Architects®

Архітектурна майстерня KYB Architects® спеціалізується на проєктуванні багатофункціональних житлових комплексів, громадських будівель та дизайні. Її засновники Олександр Білоцький і Олексій Куцало вважають, що однією з формул успіху та впевненого розвитку KYB Architects® є творча складова, помножена на професіоналізм. 


Як почався шлях компанії та чого вона досягла за час існування?

Олександр Білоцький: З Олексієм ми познайомилися сім років тому під час роботи в одній архітектурній компанії. Я тоді звернув увагу на те, що він, як і я, прагне довести все до досконалості. Результат у 99,9% нас обох не влаштовував. З часом, завдяки ефективній співпраці, з’явилася ідея створення власного бізнесу. Так ми і заснували нашу компанію. Знання і досвід, спрямовані на реалізацію проєктів власної компанії, дали змогу впевнено заявити про себе на ринку архітектури та дизайну.

Олексій Куцало: За короткий час нам вдалося заслужити довіру замовників і підтвердити професіоналізм на практиці. За минулий рік ми отримали низку нагород: перше місце за проєкт Tashkent City в номінації «Багатоповерхові житлові будинки (проєкти)» від Національної спілки архітекторів України, нагороду за проєкт ЖК Dibrova Park від World Architecture Community, премію в галузі нерухомості країн Східної Європи і Азії V Eastern Europe Real Estate Awards у номінації Innovative Architecture of the Year.


Розкажіть про найзнаковіший проєкт. Чому саме він?

Олександр Білоцький: Кожен проєкт особливий по-своєму. З тих, що наразі на слуху, виділимо три житлові багатофункціональні комплекси: Dibrova Park, Great і Tashkent Сity.

Олексій Куцало: Першим знаковим проєктом став ЖК Great. Саме в ньому ми втілили ідею формування житлового комплексу за принципом відкритого кварталу з великим зеленим внутрішнім «ядром».


Над якими проєктами Ви працюєте наразі?

Олексій Куцало: Ми розповідаємо переважно про готові проєкти чи ті, будівництво яких перебуває на фінішному етапі. Тому поки не хочемо розкривати цю інформацію. Єдине, що можу сказати, – команда KYB Architects® постійно працює над масштабними та цікавими проєктами.


Як саме змінилася робота компанії під час карантину? Яким чином наразі вибудувана робота з колегами та замовниками?

Олександр Білоцький: Бізнес переживає не найкращі часи. Чимало підприємств були вимушені призупинити діяльність через карантин у багатьох країнах світу. Україна не стала винятком. З оголошенням обмежень всередині країни ми перейшли на нову бізнес-модель роботи. З початку карантину наша команда працює віддалено.

Олексій Куцало: Робочі наради з командою та зустрічі з замовниками переважно проводимо в онлайн-форматі за допомогою відповідних програм. Віддалений режим не вплинув на графік виконання завдань. З головних переваг – не потрібно витрачати час на дорогу. Проте є свої недоліки – більшість скаржиться на нестачу живого спілкування. Іноді завдання вирішується швидше, коли всі на місці в офісі. В онлайн-режимі спочатку були невеликі складнощі, але ми оперативно з цим впоралися – працівники увійшли в ритм і почали створювати мінігрупи в месенджерах щодо того чи іншого проєкту. І, звісно ж, є декілька загальних чатів задля швидкої комунікації усієї команди.


Як нові реалії вплинули на стратегію KYB Architects®? Які плани на найближчу перспективу?

Олександр Білоцький: Попри виклики часу, архітектурна діяльність залишається затребуваною. Це відбувається завдяки тому, що в країні продовжують будувати та планувати нові проєкти. Допоки є попит, буде пропозиція. Ми маємо замовлення навіть у такий непростий період, оскільки надаємо повний пакет архітектурних послуг і впевнені в їхній якості.

Олексій Куцало: Компанія KYB Architects® протягом загальнонаціонального карантину на жоден день не призупиняла роботу. Навіть більше – наразі ми розширюємо штат працівників і крок за кроком реалізуємо нові проєкти, тому вже незабаром зможемо поділитися черговими досягненнями.


cp201-24.jpg

office@kybua.com

kybua.com


Інтерв'ю опубліковане в журналі Commercial Property №4(201) травень 2020.