17.02.2022

Курс на розвиток Дніпра

Фото та візуалізації: Alef Estate

Компанія Alef Estate вже два десятиріччя працює на ринку нерухомості Дніпра. Вона веде комплексну реконструкцію та забудову кварталів, якісно змінюючи вигляд міста. На думку Дмитра Шелудька, генерального менеджера компанії Alef Estate, за комплексними кварталами майбутнє. У планах девелопера – створити цілу екосистему з об'єктів, архітектура та призначення яких тісно переплетені єдиною концепцією.

У 2022 виповнюється 20 років відтоді як компанія ввела в експлуатацію свій перший об'єкт у Дніпрі. Починаючи з того моменту Ви планомірно розширюєте портфель нерухомості. Які об'єкти охоплює він нині? Якими пишаєтеся найбільше?

Якщо повернутись у минуле, наш перший об'єкт був комерційного призначення та мав площу лише 2000 м2. Саме він став початком Alef Estate із 20-річною історією. Компанія дуже просунулась за ці роки, і завдяки основному інвестору – Вадиму Єрмолаєву – змінила вигляд Дніпра до невпізнання. Наразі введено в експлуатацію понад 300 000 м2 площ, на різних етапах будівництва перебуває більше 120 000 м2 і ще 200 000 м2 – на етапі проєктування.

Гордість компанії – це квартальні забудови, що утворюють єдину систему будівель і громадських просторів. Так, можна виділити комплекс об'єктів на Катеринославському бульварі: БФК Cascade Plaza, БФК «Енігма», ТДК «Босфор», ЖК «Катеринославський».

Ще один приклад вдалої квартальної забудови, що створює найбільший торгово-діловий центр міста, – комплекс будівель, прилеглих до ТРК «МОСТ-сіті»: БЦ «Призма», ТДК «Новий Центр» і надалі ТДК «Перехрестя», який нині перебуває на стадії будівництва.

Також одним із вражаючих нових об'єктів є БФК Ermolaev Center. Цього року він був визнаний переможцем у категорії MIXED USE ARCHITECTURE за версією престижної міжнародної премії European Property Awards 2021-2022. За всю історію її існування – це перший об'єкт із Дніпра, який став переможцем на світовій арені.

З якими показниками та досягненнями компанія Alef Estate завершила 2021 рік? Які проєкти було збудовано у 2021 році?

Рік був непростим. Це пов'язано з пандемією та складною політичною ситуацією в країні. Фінансові результати озвучувати рано, тому що рік ще не закрито, але вже можна сказати, що простежується позитивна динаміка.

У 2021 році було введено в експлуатацію два об'єкти, які несуть історичну цінність для міста: перша черга ТРК ARTEL city center і ЖК «Троїцький».

Реконструкція пам'яток архітектури вже давно на піку актуальності в усьому світі. Нині ця тенденція прийшла і в Україну. Це зумовлено тим, що підсвідомий страх втратити національну ідентичність породжує інтерес до історії та власного коріння, що знаходить відображення і в архітектурі. Ми хочемо, щоб місто Дніпро зберегло спадщину минулого, тож ми одними з перших почали відновлювати його історичні пам'ятки.

ТРК ARTEL city center – це наш перший проєкт реконструкції пам'ятки національного значення. Об'єкт раніше був ткацькою фабрикою. Нами проведена велика робота спільно з істориками та Міністерством культури та інформаційної політики України. Нині на стадії будівництва перебуває друга сучасна частина комплексу.

ЖК «Троїцький» – приклад реконструкції історичного фасаду будівлі із пристосуванням, її загальна площа – 12 000 м2. Ця пам'ятка архітектури місцевого значення, яка раніше слугувала прибутковим будинком для заможних мешканців старовинного Катеринослава, була практично втрачена, але знайшла нове життя завдяки зусиллям нашої компанії.

Alef Estate – одна з небагатьох компаній, яка веде комплексну реконструкцію та забудову кварталів, змінюючи вигляд міста. У чому основні особливості такого підходу? Наскільки цікавий і перспективний цей формат роботи для Alef Estate як девелопера та міста загалом?

Комплексна забудова кварталів – це взагалі особлива «фішка» нашої компанії. Ми прагнемо створити цілу екосистему з об'єктів, архітектура та призначення яких тісно переплетені єдиною концепцією.

Девелопери й архітектори нині ставлять у пріоритет такі поняття, як «спосіб життя», «якість середовища» та «суспільний простір». І дуже приємно усвідомлювати, що саме ми почали розвивати цю тенденцію в Дніпрі.

За комплексними кварталами майбутнє. Насамперед це не тільки будівництво житла та бізнес-просторів, а й прокладання вулиць, організація паркових та упорядкованих зон. Це сучасне середовище, яке вибирає мешканець мегаполісу, і на менше він уже не згоден, адже швидкий темп життя потребує якісної інфраструктури в кроковій доступності для вирішення щоденних завдань і відпочинку.

Завдяки такому підходу архітектура міста створюватиме єдину матерію, а всі наступні проєкти поетапно рухатимуться в цьому напрямі. Внаслідок спільних зусиль забудовників і міської влади місто дійсно набуває нового сучасного вигляду.

У портфелі компанії є унікальні проєкти – громадські простори, які стали знаковими для міста та гармонійно вписалися в архітектурний ансамбль Дніпра. Серед них – Катеринославський і Південний бульвари. Чи маєте намір продовжувати цей напрям?

Нині в планах 2-га черга Південного бульвару, яка реалізовуватиметься спільно з будівництвом нового БФК на розі вулиць Південна та Паторжинського. Ми хочемо об'єднати будівлі між собою ланцюжком пішохідних просторів, завдяки яким можна буде комфортно пересуватися новим кварталом.

Також планується реалізація концепції забудови вулиці Виконкомівської з широкими упорядкованими тротуарами та реалізація променадної зони на вулиці Пастера разом із будівництвом нової черги ТРК ARTEL city center.

До об'єктів компанії належить улюблене місце здійснення покупок і відпочинку мешканців Дніпра – ТРК «МОСТ-сіті», який є одним із найкращих об'єктів для ритейлу в Україні. Над якими ще проєктами торговельної нерухомості працює компанія зараз?

На етапі будівництва перебуває ТРК ARTEL city center, площа якого становить близько 20 000 м2. Комплекс розташований у привокзальній частині міста і забезпечить жителям цього району новий сучасний простір для шопінгу та дозвілля.

Окремо треба звернути увагу на проєкт торговельно-ділового комплексу «Перехрестя», де також передбачено організацію торгових зон. Цей об’єкт стане продовженням ТРК «МОСТ-сіті» і буде пов'язаний із ним наземним переходом для зручного переміщення наших відвідувачів між цими комплексами.

Маючи в портфелі бізнес-центри класу А, компанія також займається експлуатацією своїх об'єктів. Наскільки цікавий Вам цей напрям і чи маєте намір розвивати його надалі?

Експлуатація об'єктів – це наша гордість. У компанії є чотири служби експлуатації, які обслуговують понад 25 об'єктів. Чисельність працівників становить близько 400 осіб. Кожна служба – це окрема команда, яка працює цілодобово без вихідних. Це клінінг, охорона, інженерні служби, садівники, адміністратори та керівники з експлуатації.

Завдяки їм всі наші об'єкти та прилеглі території перебувають в ідеальному стані. Мало збудувати будинок – важливо зберегти його красу на довгі роки.

Які проєкти житлової нерухомості Ви розвиваєте нині? Чим вони будуть цікаві їхнім мешканцям і місту загалом?

Нині на стадії будівництва перебуває апарт-комплекс Port City, що розташований на набережній Дніпра. Він формує архітектурний силует п'ятизіркового лайнера на березі річки. Площа об'єкта становить 28 000 м2. Він розташований у чотирьох хвилинах їзди до центру та водночас перебуває в акваторії Дніпра, створюючи заміську атмосферу. Це чудове рішення для мешканців великих міст.

Триває будівництво БФК Ermolaev Center площею 35 000 м2. Архітектори проєкту FILIMONOV & KASHIRINA architects передбачили в ньому поєднання функцій житла, офісів і торгівлі. Це перша черга реалізації квартальної забудови на вулицях Шевченка, Гоголя, Паторжинського.

Також ми вирішили цього року запустити новий експеримент із житлом комфорт-класу. Так виник проєкт БФК Industrial. Він перебуватиме у жвавій частині лівого берега Дніпра та поєднуватиме у собі житлову та комерційну нерухомість.

Крім того, ми відновили роботу над довгоочікуваним проєктом «Брама», який створював свого часу геніальний архітектор – Олександр Дольник.

Попри складнощі 2020-2021 років компанія зуміла зберегти кадровий ресурс. Як це вдалося? Як змінилися бізнес-підходи компанії останнім часом?

Найбільше досягнення компанії – це колектив професіоналів. Ми пережили не одну кризу та різні періоди розвитку компанії. Пандемія для бізнесу дала не лише негативний поштовх. Закриття торгових центрів, потім робота в обмежених умовах – це найкращий час для проведення реновацій у торгових центрах, ремонтів та інших заходів, які складно реалізувати у звичному графіку.

Весь час карантинних обмежень компанія працювала у штатному режимі та жодний проєкт не було зупинено. Крім того, активно проходили роботи з проєктування нових об'єктів, які незабаром поповнять портфель Alef Estate. ℗