09.11.2020

Kristal Plaza: проєкт із довершеною інфраструктурою

Переймаючи сучасні тренди в нерухомості, компанія «Галицька Будівельна Гільдія» почала реалізацію у Львові багатофункціонального комплексу Kristal Plaza. Поєднання у ньому різних типів приміщень для роботи, проживання, заходів створить синергетичний ефект – упевнений Олександр Криштофор, керівник проєкту Kristal Plaza, співвласник і комерційний директор «Галицької Будівельної Гільдії».


Проєкт багатофункціонального комплексу Kristal Plaza, що містить бізнес-центр та апарт-готель, перебуває на стадії будівництва у Львові. Чому Ви вирішили поєднати такі функції в одному проєкті? На який ефект Ви розраховуєте?

Аналізуючи зарубіжний досвід, ми бачимо тренд у сегменті багатофункціональних комплексів. Це різні комбінації, які ми наразі тестуємо й у Львові: житловий комплекс + офіси + торгівля, офісний центр + апарт-готель + ресторан тощо. Формуючи концепцію, ми керувалися тим, чого бракує, аби зробити локацію інфраструктурно довершеною. Це також дає свій синергетичний ефект для розвитку кожного з напрямів. Наприклад, ресторан, розміщений на першому поверсі, зможе забезпечити харчування як офісних робітників і гостей готелю, так і працівників сусідніх будівель. Конференц-зал підсилить готельний блок як додатковий напрям заселення номерного фонду. І, звісно, коворкінг як формат організації роботи офісного центру довершує концепцію. У межах однієї будівлі люди зможуть комфортно жити, працювати та відвідувати різнопланові івенти.


Розкажіть докладніше про розташування Kristal Plaza. Що поруч? Як Kristal Plaza вплине на район?

Уперше побачивши ділянку на вул. Панаса Мирного, ми з партнерами загорілися ідеєю створити в цьому місці щось грандіозне. Річ у тому, що тут у 2011 році розпочала свою діяльність компанія «Галицька Будівельна Гільдія», тобто розташовувався наш перший офіс. Тому цей проєкт зобразить наш понад десятирічний досвід у будівельній сфері. А найкращим підтвердженням рівня якості буде те, що тут ми розмістимо й наш новий офіс, тобто ми будуємо в прямому розумінні для себе.

Район Новий Львів цікавий завдяки зручному сполученню з центром міста (декілька магістральних вулиць, які рівновіддалені від ділянки будівництва), близькістю до трамвайної лінії, а також наявністю чудових парків – Стрийський і Залізна вода. У цій частині міста наразі формується найбільша концентрація бізнесу та ІТ. Тут розташовані офіси багатьох компаній – як локальних, так і столичних, і навіть іноземних гравців. До прикладу, варто згадати про новозбудований офіс ІТ-компанії Intellias, яка є нашим сусідом. Ми вже маємо багато спільних задумів. Наприклад, плануємо упорядкувати прилеглі зелені зони та вулицю загалом. Наше гасло: «Kristal Plaza – в центрі ІТ та інновацій».


Які основні характеристики БФК Kristal Plaza?

Загальна площа будівлі – понад 14 000 м2. Це два блоки з єдиною центральною рецепцією. Цегляна частина будівлі ліворуч – апартаменти. Більше 2500 м2 відведені для діяльності апарт-готелю (це приблизно 70 номерів). Права частина – скляний кристал – це здебільшого офісні приміщення. Крім того, ми забезпечуємо паркінг на понад 100 автомобілів, а також конференц-зал на 250 осіб. Над архітектурним проєктом Kristal Plaza працювала команда AVR Development. Це наші постійні партнери, у співпраці з якими ми реалізували безліч об’єктів.


Розкажіть про апарт-готель, що входитиме до складу БФК Kristal Plaza. На яку аудиторію він орієнтуватиметься?

Із самого початку було зрозуміло, що це не простий готель. Адже він розташований не у Старому місті й розраховувати винятково на туристів ми не можемо. Але ми розуміємо весь потенціал бізнес- та ІТ-кластеру, який формується навколо. Тому наш клієнт – це насамперед діловий турист, корпоративний сегмент. Це виділяє нас з-поміж конкурентів, дає змогу знайти свого гостя, окрему нішу в напрямі тривалої та подобової здачі в оренду.

Кожен номер готелю забезпечений кухонним блоком, а деякі також мають і відокремлену спальню. Це робить їх комфортними як для короткострокового, так і тривалого проживання.


Яка компанія керуватиме готелем?

Ми поки не розкриваємо цю інформацію, але вже маємо пропозиції від двох українських компаній, які готові брати наш об’єкт в управління. Один оператор – це локальний львівський гравець, але з дуже потужним практичним досвідом в управлінні об’єктами преміумкласу. Інший оператор – це національна, а в найближчій перспективі навіть міжнародна мережа готелів. Поки що ми працюємо у форматі консалтингу, доводимо проєкт до міжнародних стандартів готельної справи. Можливо, навіть вдасться створити цікаву кооперацію й об’єднати їхній досвід.


Чи буде в приватних інвесторів можливість вкладати кошти в готельні номери й отримувати прибуток?

Ми запропонували своїм партнерам, інвесторам новий формат вкладення коштів у нерухомість. Не в квартиру чи комерційне приміщення, а в апартаменти у структурі преміального готелю, та ще й із професійним управлінням.

Такий проєкт одразу завоював увагу інвесторів із Києва й інших міст України, які бачать великий потенціал Львова та готові вкладати сюди кошти. Найбільша зручність у тому, що така інвестиція не потребує операційного залучення. Отож ви маєте можливість придбати повністю укомплектований номер із ремонтом і меблями та стати готельєром, отримуючи пасивний прибуток від операційної діяльності готелю. Можемо впевнено заявити, що аналогів нашого проєкту за рівнем наповнення та функціями наразі у Львові немає.


Чи є попит на офісні приміщення проєкту? Чи підписані вже договори оренди?

Насправді ця частина проєкту нас трохи здивувала. З одного боку, в період карантину більшість компаній працюють віддалено й запит на офісні приміщення значно знизився. Але водночас ми маємо декілька стратегічних партнерів, які вже зараз готові думати на перспективу 1,5-2 років і планувати оренду 1000-1500 м2 у нашому БЦ, що не може не тішити. Та все ж вільні площі ще є.


Які додаткові послуги будуть у Kristal Plaza?

Проєктом передбачено спортзал, призначений насамперед для клієнтів готелю та, частково, працівників офісів. Також у комплексі розміститься великий ресторан на першому поверсі з літнім майданчиком – це те, чого дуже бракує вулиці, на якій будується Kristal Plaza. Наразі ми в процесі розроблення преміальної концепції ресторану з лобі-баром з однією львівською мережею закладів.


Коли розпочалося будівництво Kristal Plaza та коли плануєте його введення в експлуатацію? Чи вплинув карантин на реалізацію проєкту?

Будівельні роботи на локації розпочалися навесні цього року. Тоді ситуація була досить невизначеною, і ми, відверто кажучи, не форсували будівництво. Хотіли побачити, якою буде ситуація на ринку. Та все ж продовжили зведення комплексу. Проєкт зібрав дуже хороші відгуки, й ми бачимо великий потенціал у його реалізації. Наразі працюємо на рівні четвертого поверху та до весни наступного року маємо повністю завершити монолітні та кладочні роботи. Будівництво у зв’язку з карантином змістилося лише на один квартал. Планова здача об’єкта – другий квартал 2022 року.


Розкажіть про досвід компанії «Галицька Будівельна Гільдія» у сфері девелопменту нерухомості. Які проєкти вже реалізовані та перебувають на стадії будівництва?

Для нашої компанії будівництво – це життя. Вже близько десяти років ми змінюємо обличчя Львова, і щороку проєкти стають цікавішими та масштабнішими. Серед наших проєктів була перша новозбудована бібліотека за часів незалежної України, що розташована в Центрі Митрополита Андрея Шептицького у Львові. Наразі ми завершуємо першу чергу будівництва проєкту Viking Park на вул. Зеленій, 151. Це бізнес-центр із декількома житловими кварталами. Також на фінішній стадії перебуває зведення нового колегіуму для УКУ, що поруч зі Стрийським парком. Та все ж найголовнішим проєктом для нас нині є Kristal Plaza. Це об’єкт, якому у Львові немає аналогів за рівнем наповнення та якості. Ми зібрали дуже сильну команду й будуємо цей об’єкт як еталонний. Приємно спостерігати, як змінюється наше місто, і, головне, брати в цьому активну участь!


БФК KRISTAL PLAZA

  • Розташування: вул. Панаса Мирного, 24, Львів
  • Загальна площа: 14 000 м2
  • Поверховість: 9 поверхів
  • Кількість апартаментів: 70
  • Площа апартаментів: 29-38 м2
  • Загальна орендна площа офісних приміщень: 4275 м2
  • Інфраструктура: конференц-зал, коворкінг, ресторан і лобі-бар, спортзал, паркінг
  • Терміни реалізації проєкту: 2020 − 2022 рік
  • Девелопер: «Галицька Будівельна Гільдія»
  • Сайт: www.kristal.lviv.ua

Інтерв'ю опубліковане в журналі Commercial Property №9(206жовтень 2020.