15.10.2022

Інвестиції – фiтнес-бізнес за франчайзингом

Ринок фітнес-клубів перебуває в зоні турбулентності, в яку він увійшов за часів ковіду, а війна додала ще більше невизначеності. Попри це, як каже Iгор Брандiн, директор з розвитку та співзасновник фітнес-клубів «АтлетіКо», компанія шукає можливість масштабування, але дуже обережно. Мережа охоплює 26 локацій в Україні – як і до повномасштабної війни. Всі клуби працюють за схемою франчайзингу.


Який стан ринку фітнес-клубів в Україні нині? 

Ринок фітнес-клубів перебуває в зоні сильної турбулентності. Ситуація була стабільно складна ще за часів ковіду, а війна тільки додала невизначеності. Всі клуби в Україні були зачинені вiд початку воєнної агресії росії, багато з них так і не відновили роботу на сьогодні. Частина гравців пішла з ринку, частина – скоротила кількість об’єктів, більшість зайняті нині питаннями виживання.

Багато операторів ринку зіткнулись зі скороченням клієнтської бази. Адже чимало людей, які постійно займаються фітнесом, або виїхали за кордон, або мають статус ВПО, тому й не відвідуватимуть клуби, де вони раніше були клієнтами.

Чи бачите Ви перспективи його розвитку? Чи варто зараз відкривати нові фітнес-клуби?

Я маю надію на відновлення попиту, але це справа часу. Послуга фітнес-клубів для багатьох у теперішній ситуації не є першочерговою.

Водночас особисто я вірю в перспективу розвитку для своєї компанії, оскільки бачу ефективність своєї роботи як під час ковіду, так і від початку воєнного вторгнення агресора. Мережа «АтлетiКо» нині шукає можливість масштабування, але дуже обережно.

Чи варто зараз відкривати нові фітнес-клуби?

Інвесторам, які розглядають купівлю франшизи, я рекомендував би дуже обережно підійти до питання відкриття нового фітнесу-клубу, оскільки непрофесійних гравців може чекати крах. На жаль, на ринку й досі більше шахраїв і людей, які думають, що вміють вести цей бізнес. Тож якщо хтось пропонує вам відкрити фітнес-клуб, наприклад, за франшизою, поцікавтесь, наскільки достатньо компетенцій у людини або компанії зробити так, щоб клуб працював. Ще радимо інвестору оцінити, наскільки ефективна чи неефективна бізнес-модель, яка пропонується оператором, подивитись на поточну ситуацію на ринку України й цієї компанії окремо, зокрема на кількість назавжди зачинених клубів та об’єктів, що тимчасово не працюють.

Мережа «АтлетіКо» охоплює 26 фітнес-клубів у двох містах України Києві та Луцьку. Скільки з них працюють за франшизою?

«АтлетiКо» працює в межах управлінської франшизи, тобто усіма локаціями мережі займається наша керівна компанія. Тож можемо сказати, що всі клуби працюють за франшизою. Будь-яка людина, яка зацікавлена інвестувати у фітнес-клуб, у якої є приміщення під фітнес-клуб, якій потрібна консультація або у якої є неефективні з погляду роботи об’єкти, може звернутися до нашої керівної компанії.

У чому полягають переваги купівлі франшизи в «АтлетіКо»?

Основна перевага – керівна компанія. 

Ви отримаєте не бізнес, з яким необхідно розбиратись самостійно, по типу набору скриптів чи збірки правил із книжок про бізнес-процеси, як при купівлі більшості з франшиз, а цілу команду професіоналів, яка займається вашим клубом від самого початку й надалі супроводжує його роботу. 

Купуючи франшизу мережі фітнес-клубів «АтлетiКо», ви отримуєте бізнес, який працюватиме навіть у теперішній ситуації. Наша компанія вже тривалий час посідає провідну позицію на ринку України, незважаючи на жодні обставини – ні епідемію, ні війну.

Що входить у франшизу фітнес-клубу «АтлетіКо»? 

Запуск бізнесу й управління ним «під ключ».

Працюючи з компанією «АтлетiКо», ви отримуєте не купу металобрухту, що розміщений хаотично в приміщенні з дорогим і незрозумілим ремонтом, слабо прописані операційні процеси, а бізнес, що працює, й команду партнерів, які зацікавленні в успіху вашого клубу не менше, ніж ви.

Які умови купівлі франшизи «АтлетіКо»?

Обговорюються з кожним потенційним франчайзі індивідуально, оскільки до керівної компанії може звернутись людина з різними пропозиціями: наприклад, вона бажає зробити грошову інвестицію чи має приміщення під зал як інвестицію – це різні ситуації. Тому до узагальнених умов купівлі франшизи необхідно проводити додаткові переговори. Головний принцип – win-win.

Зі стандартними умовами франшизи мережі фітнес-клубів «АтлетіКо» можна ознайомитись у презентації на офіційному сайті компанії

Який обсяг інвестицій необхідний для купівлі франшизи фітнес-клубу «АтлетіКо»? Як формується та від чого залежить ціна?

Сума інвестицій різниться й залежить від формату клубу й обраного типу співробітництва.

Під кожний об’єкт формується окремий бізнес-план, й залежно від формату клубу й інвестицій (купівля операційного бізнесу чи купівля нерухомості) залежить ціна.

Чи є у Вас якісь вимоги до покупця франшизи?

Звісно є! Ми співпрацюємо тільки з людьми, які поділяють наші ідеї, цінності та бачення загальної мети бізнесу.

В яких містах України Ви бачите перспективи для відкриття клубів «АтлетіКо»?

Потенційно ми можемо працювати в будь-якому місті будь-якого регіону України. Тому я не прив’язуюсь саме до місця. Розглядаю конкретне приміщення, оцінюю його як локацію для організації бізнесу, проводячи детальний аналіз ринку певного регіону й України загалом.

Які поради та застереження Ви могли б дати майбутнім покупцям франшизи? 

Перед тим як купувати франшизу або звертатися до когось за консалтингом, подивіться не тільки на те, що вам демонструють у рекламі та презентації, перевірте, чи вся інформація відповідає дійсності, та ознайомтесь із конкретними вимірними показниками діяльності цієї компанії або людини. Поцікавтеся, що вони можуть пред'явити вам як доказову базу заявлених компетенцій.

Не купуйте франшизу в тих, хто не має доказової бази того, що їхній бізнес працює і є ефективним у теперішніх умовах.

Якщо ви маєте приміщення або ж хочете вкласти кошти в нерухомість і не думати, що робити з бізнесом, то франшиза фітнес-клубів «АтлетіКо» – для вас!