09.10.2020

Інновації в клінінгу

АВТОРСЬКА КОЛОНКА СЕРГІЯ КОЗОЛУПА, ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ГРУПИ КОМПАНІЙ «КЛІНІНГ ПРО-CPG»

На перший погляд, клінінг – не найтехнологічніша галузь. З одного боку так і є, бо важко замінити силу людського дотику, тому для нашої сфери необхідно було б створити робота Софію, тільки з руками та ногами. З іншого боку, поява інтелектуальних машин, хмарних даних тощо починає активно використовуватись у нашому бізнесі. У «Клінінг Про-CPG» є конкурентна зацікавленість у підвищенні продуктивності, а технологічність якраз і є для нас цим додатковим інструментом.

Основні технологічні тренди, які з’явилися в нашій галузі та визначатимуть напрям розвитку протягом наступних 4-5 років:

  • Компанія UVD Robots створила робота, який проводить дезінфекцію методом ультрафіолетового випромінювання. Цей пристрій призначений для великих площ та є повністю автономним. Технологія добре підходить для аеропортів і молів. За один заряд акумулятора (2,5 години) робот дезінфікує до 12 000 м2.

  • У світі впродовж року виробляється приблизно 170 000 підлогомийних машин, лише 1,5% з них частково роботизовані. Компанія Karcher, наприклад, розробила напівавтоматичну машину на основі АІ (Artificial Intelligence), що дає змогу дистанційно контролювати пристрій, слідкувати за ємністю заряду акумулятора, визначати план часу, площі та кількість необхідної хімії для прибирання, складати оптимальний маршрут тощо.

  • Система на основі BLE (Bluetooth Low Energy) стає дуже актуальною для клінінгу. Вона працює наступним чином: на підлогомийних машинах і візках встановлюється телефон зі спеціальним додатком, а по території об’єкта – система блютуз-маячків, яка у випадку потрапляння смартфона до простору дії реєструє його, з точністю до метра визначає пересування сервісного працівника, передає йому необхідні дані, контролює виконання технологічної карти та надсилає push-повідомлення.

  • Ще одним трендом є QR-коди, які розміщуються на дверях санвузлів. Відсканувавши їх, можна залишити короткий відгук, отримати відповідь на запитання або допомогу. Інформація потрапляє до CRM-системи, акумулюється і надходить у повідомленні відповідному менеджеру, який може одразу відреагувати на запит.

  • Мобільні додатки для контролю таймінгу, маршруту, приймання заявок та їх виконання. Приміром, через мобільний додаток компанії CPG інформація одразу потрапляє до CRM-системи та передається менеджеру об'єкта. Отже, клієнт може вести діалог безпосередньо з виконавцем через чат, пересилати фото та документи, а також погоджувати та приймати виконання робіт.

Технологічні тренди однозначно змінюють нашу реальність щодня, проте нині будь-яка технологія однаково вимагає силу людського дотику. Тож до тотальної автоматизації процесів клінінгу ринку знадобиться ще багато років. ℗

Авторська колонка опублікована в журналі Commercial Property №8(205вересень 2020.