14.10.2021

Індустріальний підйом

За словами Андрія Ропіцького, директора ІП «Біла Церква», у короткостроковій перспективі відбудеться моніторинг роботи індустріальних парків в Україні, внесених до реєстру. А  таких налічується понад 50. З реєстру будуть вилучені ті, що не відповідають новому законодавству. З іншого боку, з’являться реальні стимули, які можуть збільшити інтерес девелоперів та інвесторів до таких проєктів. Це приведе до нової хвилі реєстрації індустріальних парків.


Наразі в межах ІП «Біла Церква» (Київська область) освоєно 11 гектарів і представлено 6 резидентів. Така ситуація відповідає планам розвитку парку? Чи, можливо, до цього моменту мали намір освоїти більше території або ж навпаки – випереджаєте плани?

Індустріальний парк «Біла Церква» має затверджену концепцію розвитку та стратегічні цілі в горизонті 10 років, а саме: $250 мільйонів інвестицій, понад 4000 створених робочих місць, 30 резидентів і 70 гектарів освоєних площ. Наразі вкладено $35 мільйонів, освоєно 11 гектарів території, залучено 6 резидентів, якими створено 400 робочих місць. Тобто за 3 роки ми виконали KPI на 15-20%. За цей же період закладено фундамент, без якого не може функціонувати індустріальний парк і його резиденти. Насамперед до ділянки підведені всі необхідні інженерні мережі, побудовані внутрішньоділянкові та під’їзні дороги. По-друге, зведені якірні виробничі та складські об’єкти, побудовані готові приміщення для продажу чи оренди. По-третє, є три працюючі резиденти, чиї підприємства вже виготовляють продукцію, надають послуги та співпрацюють між собою. По-четверте, керуюча та сервісна компанії надають резидентам адміністративні та сервісні послуги відповідно. Це саме те, чого ми очікували від перших 3 років роботи індустріального парку. Наразі з таким набором опцій співробітництва та сервісів нам значно легше залучати нових резидентів. Ми очікуємо, що за наступні 2-3 роки наповнення парку зросте до 50-60% із випередженням строків реалізації стратегічних цілей.

Які будівельні роботи ведуться в межах ІП «Біла Церква» нині?

Тривають будівельні роботи на ділянці площею 40 000 м2, де вже цієї осені має запрацювати підприємство зі зберігання та переробки зернових потужністю 60 000 тонн.

Крім того, ми облаштовуємо дорожньо-транспортну інфраструктуру, будуємо нові дороги для з’єднання з трасами Е95 і Р-32. Територією індустріального парку прокладається залізнична гілка. Вона має забезпечити перевантаження матеріалів, сировини, зрештою – продукції резидентів з автомобільного транспорту на залізничний за принципом мультимодального хаба.

Також ми збільшуємо потужність електричних підстанцій на 10 МВт. У серпні поточного року завершено прокладання та здійснено запуск газопроводу середнього тиску потужністю 6400 м3/год для опалення приміщень і використання газу в технологічних процесах резидентами індустріального парку.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №9(217) вересень 2021.

Передплата на журнал