30.05.2022

Iгор Брандiн, «АтлетіКо»: «Виживе той бізнес, який зможе пристосуватися до умов, що різко змінюються»

«На початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну ринок спортивних і фітнес-клубів припинив своє існування. Зали виконували інші функції», – каже Iгор Брандiн, директор з розвитку та співзасновник мережі «АтлетіКо». Наприклад, сама ця мережа була тимчасово закрита, а це 26 об'єктів у Києві та Луцьку; деякі з них слугували укриттям. Приблизно через 1,5 місяця почав відновлюватися попит, тож відтоді клуби «АтлетіКо» обережно поверталися до роботи.


Розкажіть про роботу мережі фітнес-клубів «АтлетіКо» після початку повномасштабних воєнних дій в Україні. Чи призупиняла роботу мережа? 

Оскільки більшість клубів мережі «АтлетіКо» розташовані в Києві (26 об'єктів) – місті підвищеної небезпеки, з першого дня війни через стресовий стан персоналу та його безпеку нами було прийнято рішення зачинити заклади. Деякі зали з першого дня війни функціонували як укриття.

Чи є фітнес-клуби, які Ви остаточно закрили через воєнні дії?

Попри те, що два клуби мережі виявилися цілями «високоточної» зброї агресора, нам вдалося відновити роботу всіх без винятку об'єктів.

У якому режимі працює мережа зараз? І як працює під час повітряних тривог, як забезпечуєте безпеку працівників і відвідувачів?

Ми дещо скоротили режим роботи клубів згідно з комендантською годиною. Протягом повітряних тривог клуби працюють з дотриманням інструкцій і правил поведінки під час такого сигналу.

Як Ви оцінюєте відвідуваність фітнес-клубів зараз?

Багато хто був змушений покинути свої домівки. За офіційними даними, з Києва виїхала половина мешканців, а тим, хто залишився, перші тижні було не до тренувань, тому попит скоротився в рази.

Чи спостерігався відтік кадрів у мережі фітнес-клубів «АтлетіКо»? Як Ви підтримуєте співробітників, які залишились працювати?

Хтось із персоналу записався до лав ЗСУ та тероборони, хтось виїхав у безпечніші зони – за кордон чи на захід України.

Але наш бiзнес досить систематизований, що дало можливість швидко запустити роботу клубів з тими співробітниками, що мали змогу повернутись до робочих місць та адаптувати нових.

Як вибудовувалася робота з орендодавцями? Чи звільняли Вас від сплати оренди, чи, можливо, надавали знижки на сплату оренди/інші пільги?

Ми домовлялися з нашими партнерами та вдячні всім, хто пішов назустріч, що дало змогу бізнесу запуститись у такий складний час.

Який стан ринку спортивних і фітнес-клубів в Україні зараз? Чи можна говорити про активізацію сектора (адже, наприклад, все більше клубів і студій відновлюють роботу)?

Нині однозначно не спостерігається активізація сектора. Відкриття фітнес-клубів не вказує на пожвавлення ринку фітнес-послуг, це означає лише одне – чим довше фітнес-клуб не відкривається, тим більша ймовірність, що він не відкриється взагалі. Це пов’язано з відпливом персоналу та безповоротною втратою клієнтської бази.

Наскільки суттєво ринок спортивних і фітнес-клубів постраждав за ці три місяці? На Вашу думку, яка частка клубів не відкриються?

На початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну ринок спортивних і фітнес-клубів припинив своє існування. Зали виконували інші функції. Десь через 1,5 місяця ми почали спостерігати повернення певного попиту. Люди хотіли зняти психологічну напругу. Одним із кращих способів відволіктися було піти до фiтнес-клубу. Можливо цим можно пояснити відновлення цікавості до тренувань.

Коли ми відчули, що з’являється запит щодо роботи клубів, то почали обережно відновлювати роботу.

На мою думку, основне питання полягає не в тому, яка частка клубів відкриються, оскільки більшість операторів ринку як мінімум спробують відновити бізнес, а от набагато цікавіше те, хто з них зуміє пристосуватися та зможе працювати в умовах, що різко змінилися.

Ці два місяці були непростими для всіх бізнесів. Які висновки та уроки Ви зробили як підприємець?

Останні декілька років привчили нас до того, що ми маємо бути готові до всього. Та навіть це не підготувало нас у повному обсязі до того, що розпочалося 24 лютого. Основне, що дало змогу пройти цей етап, – жорстка оптимізація роботи компанії, яку ми постійно проводимо. Скорочення ланцюжків прийняття рішень і відсутність роздутого бюрократичного апарату дало змогу відкритися в достатньо короткі терміни та дозволяє нам сподіватись на життєздатність нашої бізнес-моделі порівняно з іншими операторами ринку, багато з яких ще не відкрили клуби або ж працюють у дуже обмеженому режимі.