18.09.2021

Фернандо Моска: про пандемію, квантову архітектуру та нові проєкти

ФОТО НАДАНІ FERNANDO MOSCA ARCHITECTS

«Архітектура, а також дизайн інтер’єру мають підкреслювати новий шлях – можливість повноцінно жити в збудованих приміщеннях», – так коментує Фернандо Моска (Fernando Mosca), засновник студії Fernando Mosca Architects, питання, як вплине пандемія на простори та будівлі. Він упевнений, що вони можуть мати не лише численні фізичні функції, а й викликати різні відчуття.

Текст: Марина Паралюш

Як пандемія вплинула на ринок архітектурних і дизайнерських послуг в Італії?

З початком пандемії Італія зупинилася, що позначилося на споживанні, а також на виробничому циклі загалом. Невизначеність була тим чинником, який найбільше впливав і все ще впливає на ринок дизайну й архітектури.

Наскільки період пандемії був складним саме для Вас?

Особисто мені працювалося дуже добре. Ми оптимально організували студію для роботи в розумному режимі, дотримуючись правил і піклуючись про здоров’я команди. У нас були поточні проєкти, які ще потребували завершення. Водночас ми скористалися можливістю для подальшого розвитку: отримали нові запити, почали обмірковувати нові пропозиції, наприклад, такі ідеї, як дизайн колекції меблів. Цей період також дав мені змогу для рефлексії, що сприяло натхненню та розумінню суті нового продукту.

Із настанням пандемії багато обговорювали її вплив на дизайн інтер’єрів (офісів, житла), архітектуру будівель і містобудування загалом. Як Ви вважаєте, наскільки пандемія вплине на дизайн, архітектуру й урбаністику? Як вони зміняться з урахуванням останніх світових тенденцій?

Архітектура, а також дизайн інтер’єру мають підкреслювати новий шлях – можливість повноцінно жити у збудованих просторах, тобто досягати того, щоб у місцях безпосереднього проживання, роботи чи інших типах приміщень постійним було відчуття ентузіазму. Те, що сталося, показує, наскільки корисним є кастомізований простір, що сприяє розвитку людей, які в ньому перебувають.

Наразі мене дуже надихає так звана «квантова архітектура». Вона пропонує простори з нескінченними можливостями використання, і це стосується не лише численних конкретних фізичних функцій, а й якостей місця, емоційного натхнення, яке воно викликає, відчуття повного залучення та захисту, а також свободи та щастя. Чи можна цього досягти? Так, звісно! Будівля – як світ нескінченної енергії, що надихає.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №8(216) серпень 2021.