26.04.2020

COVID-19 − правдива реальність клінінгу

Авторська колонка Сергія Козолупа, генерального директора групи компаній «Клінінг Про-CPG»

Останніми дослідженнями доведено, що коронавірус може перебувати у «підвішеному» стані в повітрі до трьох годин після аерозолізації та до трьох днів на поверхні, згідно з інформацією The Hill.

Виглядає це так: інфікований кашляє → виходить з кімнати → залишає вірус «висіти» в повітрі → вірус є життєздатним і заразним для інших протягом кількох годин. Окрім того, інфіковані краплі від кашлю або чхання осідають на поверхнях, таких як столи, підлога тощо, на яких вірус може вижити до трьох днів за кімнатної температури.

Зараження можна уникнути, якщо дотримуватися чітких інструкцій під час клінінгу приміщень різного призначення, зокрема комерційного. Важливо правильно використовувати дезінфікуючі продукти та дотримуватися послідовності дій. Так, спочатку необхідно очистити поверхню від бруду, а потім протерти її дезінфікуючим засобом. Важливо! Залиште поверхню, яку ви очищаєте, вологою з дезінфікуючим засобом на деякий час.

Що слід чистити насамперед? Сенсорні ділянки, такі як дверні ручки, телефони, кнопки ліфту, вимикачі світла та сантехніку; горизонтальні поверхні, такі як робочі столи, стільці, підвіконня й інші місця, де можуть осісти краплі з вірусом; підлогу та стіни. Важливо! Дезінфікуючі засоби не завжди універсальні для усіх поверхонь.

Тому серед найважливіших умов дезінфекції – часте та ретельне очищення, а також правильне використання мийних засобів. Альтернативою «миття вручну» стане послуга туманування: при розпиленні дезінфікуюча речовина проникне навіть у важкодоступні місця. Важливо! Одноразова «глибока чистка» не ефективна.

Не менш важливе питання – це захист тих людей, які виконують клінінгові роботи. Вони повинні мати ґрунтовні знання про засоби індивідуального захисту (ЗІЗ): перелік таких засобів під час дезінфекції, обмеження щодо ЗІЗ, поводження з ними – як правильно одягати та знімати, очищувати, утилізувати.

Так, за відсутності в приміщенні інфікованих осіб необхідно використовувати гумові рукавиці, респіратор рівня FFP2 чи медичну маску, взуття з гумовою підошвою (після використання воно потребує дезінфекції), звичайні захисні окуляри.

А якщо у приміщенні присутні інфіковані особи, тоді використовуйте захисний одноразовий чи багаторазовий костюм із капюшоном, гумові чоботи чи захисні бахіли, герметичні захисні окуляри, респіратор рівня FFP3 (N95), гумові рукавиці.

Авторська колонка опублікована в журналі Commercial Property №3(200) квітень 2020.