03.10.2022

Colliers: ESG – вже не опція, а необхідність

Фото надане компанією Colliers 

Впровадження ESG-практик досягло переломного моменту в Європі, а в межах Східного партнерства та разом з інтеграцією України до ЄС ці тренди безальтернативно постають і перед бізнесами нашої країни – впевнені фахівці Colliers. Сама ж ця компанія вже запроваждує такі принципи у своїй діяльності на глобальному рівні й отримала ESG-оцінку від Sustainalytics. Ми попросили експертів Colliers EMEA та Colliers Ukraine прокоментувати основні аспекти та питання щодо впровадження ESG у секторі нерухомості.

Текст: Оксана Бабенко


Впровадження компанією Colliers практик ESG і досягнення низького ESG Risk Rating від Sustainalytics.

Оцінка суттєвості, аналіз суспільних і галузевих проблем, вивчення інтересів та очікувань зацікавлених сторін, ознайомлення із законами та нормативними актами, а також визначення основних компетенцій компанії, які можуть сприяти її сталому розвитку, стали основою для розробки глобальної стратегії Colliers. У квітні 2021 року ми здійснили нашу першу оцінку суттєвості. Протягом п’яти місяців проводилися різноманітні заходи, щоб переконатися у доцільності наших дій і достатності можливостей задля створення міцного підґрунтя в запровадженні ESG-практик у нашій компанії, розуміючи, що є важливим для Colliers і її стейкхолдерів. Також була запроваджена програма Elevate the Built Environment – це наша глобальна стратегія з неухильними багаторічними цілями. Вона зосереджує зусилля Colliers на трьох основних сферах: покращення довкілля (Elevate the Environment), покращення інклюзивності (Elevate Inclusiveness), покращення здоров’я та благополуччя (Elevate Health & Wellbeing).

Цілі та заходи, які передбачає програма Elevate the Built Environment. 

Компанія Colliers взяла на себе зобов’язання досягти нульових викидів від своєї операційної діяльності до 2030 року. Також ми створюємо консультативну базу, щоб допомогти досягти нульових викидів власникам будівель, інвесторам і суспільству. Окрім того, до 2025 року Colliers має намір збільшити до 40% кількість жінок серед усього персоналу, зокрема в менеджменті та на регіональному рівні. Додаткові цілі, які ми визначили для себе на 2022 рік і далі, – це розширити постачальників для базових закупівель, приєднатися до портфоліо системи «зеленої» сертифікації WELL, зокрема сертифікувати всі офіси Colliers за стандартами WELL Health-Safety до 2025 року. Також ми пропонуватимемо сертифікацію WELL, Fitwel або еквівалентну сертифікацію всім клієнтам з управління нерухомістю та орендарям, починаючи з 2023 року. А ще ми запровадимо дні волонтерів Colliers для підтримки довкілля, інклюзивності, здоров’я та благополуччя.

Відзначимо й основні досягнення у 2021 році. Так, площа «зеленої» нерухомості, що перебуває під нашим управлінням, збільшилася майже до 10,2 мільйона кв. м. Торік ми провели 262 екологічні сертифікації. Вже 39% штату компанії Colliers у всьому світі – це жінки. А ще торік ми отримали 11 нагород у галузі інклюзивності.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №2(223) вересень 2022.