06.06.2021

БФК Ermolaev Center – архітектурна домінанта квартального масштабу

Дмитро Шелудько, генеральний менеджер компанії Alef Estate. ФОТО: ALEF ESTATE

Проєкт багатофункціонального комплексу Ermolaev Center, що перебуває на стадії реалізації, стане двигуном для розвитку цілого кварталу Дніпра. За словами Дмитра Шелудька, генерального менеджера компанії Alef Estate, девелопер тримає курс на новий тренд – створення міських районів із власною інфраструктурою всередині. 


У 2020 році в центрі Дніпра стартувало будівництво багатофункціонального комплексу Ermolaev Center, що міститиме житловий та офісний складники. Девелопер об’єкта – компанія Alef Estate. Розкажіть докладніше про архітектурну концепцію БФК Ermolaev Center.

БФК Ermolaev Center стане новою архітектурною домінантою в концепції перетворення цілого кварталу в центральній частині Дніпра. Комплекс матиме свою внутрішню якісну інфраструктуру, але не буде нею обмежуватися. Крок за кроком ми змінюємо оточення всього району.

Для того щоб погодити з містобудівною радою забудову цілого кварталу, архітекторами була розроблена детальна концепція. У ній були враховані наявні об'єкти Alef Estate, пам'ятки архітектури, що розташовані на території кварталу, створення нових пішохідних зон, розширення проїжджої частини, а також зроблено значний акцент на упорядкування. Це був перший повноцінний досвід проходження містобудівної ради через концепцію квартальної забудови. У цьому плані компанію Alef Estate можна назвати першопрохідцем у Дніпрі, до цього ніхто з приватних інвесторів подібного не робив.

Це колосальний проєкт складної конфігурації. Ми часто порівнюємо його з районом Лондонське Сіті – історичним ядром столиці Великої Британії, де сучасні висотки мирно співіснують із пам'ятками архітектури. У цьому місці спостерігається певна якість життя та стабільність, попри будь-які економічні коливання в країні. Щось подібне ми хочемо створити й у нашому місті.

Які основні характеристики проєкту?

Архітектори FILIMONOV & KASHIRINA architects у проєкті продумали все необхідне для досягнення оптимального балансу між життям і роботою. Офісна та житлова вежі розмежовані між собою внутрішнім двором на стилобаті. Саме в цьому місці буде «серце комплексу» – сад із м'яким освітленням, зонами відпочинку й артінсталяціями. Велика зелена частина стилобату буде доступна для відвідувачів, але водночас вхід до веж буде суворо обмежений для дотримання приватності.

Крім того, хотілося б виділити абсолютну інновацію для Дніпра – триярусну систему механізованого паркінгу на 312 місць, яку ми інтегруємо всередині будівлі. Це перший в Україні механізований паркінг такого масштабу. Актуальність проблеми нестачі паркувальних місць у місті дуже висока, тому сучасний механізований паркінг стане великим кроком у майбутнє. Подібна технологія дасть змогу оптимізувати простір удвічі та задовольнити зростаючі потреби населення.

Що робить Ermolaev Center унікальним, порівнюючи з іншими подібними об’єктами міста?

На об'єкти від Alef Estate завжди є попит, тому що під час їх розроблення ми не обмежуємося лише квадратними метрами. Ми створюємо атмосферу, яка присутня не тільки в комплексі, а й за його межами, приділяємо велику увагу архітектурному освітленню, озелененню й упорядкуванню пішохідних зон і бульварів. Ми продумуємо, що саме бачитиме майбутній мешканець, виходячи з дому, де буде розташований його офіс, де гулятимуть його діти і як саме він зможе проводити дозвілля.

У Ermolaev Center буде упорядкована не тільки територія комплексу, а й прилеглі вулиці. У розрізі цієї концепції ми плануємо продовження будівництва Південного бульвару – надалі він стане вдвічі довшим. Також будуть оновлені всі зовнішні мережі, плануються роботи з озеленення та висадки дерев, підсвічування будівель, упорядкування вул. Паторжинського та розбудова проїзду на пров. Шевченка – буде розширена проїжджа частина з організацією проїзду автомобілів і тротуарів для пішоходів.

На якій стадії реалізації перебуває проєкт Ermolaev Center? Коли планується його введення в експлуатацію?

Наразі тривають роботи з влаштування фундаменту та зведення залізобетонного каркаса. Виконано палі під житлову й офісну вежі. У червні плануємо почати роботи з підводу комунікацій. Орієнтовні терміни введення комплексу в експлуатацію – 2-й квартал 2024 року.

Чому Ви вирішили поєднати житлову й офісну функції в одному проєкті? На який ефект Ви розраховуєте?

Зараз ми спостерігаємо новий тренд на децентралізацію. Вона передбачає поділ міста на окремі райони, кожен із яких функціонуватиме всередині себе. Тобто мегаполіси ставатимуть прообразом країн із «містами-районами» всередині з власною внутрішньою інфраструктурою. Саме на створення таких районів ми тримаємо курс.

Сучасні споживачі хочуть мати все, що їм потрібно, в одному місці: жити у квартирі підвищеної приватності, працювати в комфортному офісі, зустрічатися з близькими в затишній атмосфері. Водночас важливо зберегти один з основних ресурсів – час. Тому всі проєкти майбутнього ми бачимо у форматі mixed-use, тобто багатофункціональними.

Які ще проєкти компанії Alef Estate перебувають на стадії будівництва?

Наразі на стадії будівництва у Дніпрі також перебувають ТДК «Перехрестя», ЖК «Троїцький», апарт-комплекс Port City. ТДК «Перехрестя» у майбутньому має стати частиною масштабного багатофункціонального комплексу «Брама», що складається з 19 поверхів і об'єднує бізнес-центр і торгову зону.

ЖК «Троїцький» є успішним прикладом реконструкції пам'ятки архітектури. В основі концепції архітектора – поєднання історії та сучасності. Саме тому колишній прибутковий будинок буде доповнений елементами у стилі еклектичний модерн, а поруч із ним розташовуватиметься сучасна багатоповерхова частина.

Port City – це апарт-комплекс для тих, хто хоче жити у синергії з природою, в оточенні парків та інших рекреаційних зон. Проєкт складається з трьох блоків різної висотності та розташований на мальовничій набережній Дніпра. Це відмінне рішення для міста-мільйонника.

Як карантин вплинув на ринок нерухомості Дніпра?

Пандемія, безумовно, накладає певний відбиток на діяльність у галузі нерухомості. Але незважаючи ні на що, ми не зупиняємо будівництво об'єктів. Так, найбільше постраждав напрям оренди комерційної нерухомості, спостерігається значний спад інвестицій у цей тип бізнесу. А ось попит на житло значно зріс. Люди нині обирають інвестувати заощадження в таку нерухомість, тим більше що Дніпро зараз перебуває на будівельному піку. Я б сказав, найближчими роками ми очікуємо справжній «дніпровський ренесанс».

Які плани компанії Alef Estate на 2021 рік?

Восени цього року ми плануємо старт будівництва нового багатофункціонального комплексу, який стане продовженням квартальної забудови та другою чергою Ermolaev Center. Він поєднуватиме житловий та офісний складники.

Ще один очікуваний об'єкт для Дніпра – ТРК ARTEL city center, будівництво якого ми плануємо завершити до кінця цього року. Комплекс утворює великий торговий квартал у привокзальній частині міста та забезпечить жителям цього району новий сучасний простір для шопінгу та дозвілля.

Обидва проєкти перебувають наразі на стадії отримання дозвільної документації на будівництво.

Також ми не забуваємо про наші наявні об'єкти. Цьогоріч ми плануємо реконструкцію ТРК «МОСТ-сіті». У її межах буде розширено «Мост-Кіно», який стане найбільшим кінотеатром в Україні. Він міститиме ще три додаткових зали, збільшуючи зону посадки до 1805 місць. Окрім того, для відвідувачів буде доступний зал із технологією Sphera, яка з'явиться в нашій країні вперше. ℗

Інтерв'ю опубліковане в журналі Commercial Property №5(213травень 2021.