07.07.2021

Архітектура вражень: симбіоз мистецтва та функціональності простору

АВТОРСЬКА КОЛОНКА АНДРІЯ ЯЦЕНТЮКА, ЗАСНОВНИКА БЮРО АРХІТЕКТУРНИХ РІШЕНЬ DESIGN HUB INTERNATIONAL

Наразі через призму наших робіт ми спостерігаємо тренд на додавання емоційного складника в проєкти, тобто продаж не тільки продукту або послуги, а й враження від проведення часу в гарному, а деколи й унікальному за своєю атмосферою та дизайном місці. Реалізація таких концепцій потребує комплексного підходу до роботи з об’єктами та просторами, у яких архітектурне бюро не лише проєктує, але водночас виконує низку інших завдань: виступає консультантом, художником, графічним дизайнером тощо. Зокрема, в інтер’єр почали додавати більше художніх деталей, артінсталяцій або технологій, зосереджених на інтерактивності (щоб людина могла взаємодіяти з простором, приміром, через діджитал-екрани). За останні пів року наше бюро Design Hub International, наприклад, працювало з трьома такими кейсами.

Перший проєкт – мережа супермаркетів. Тут була реалізована комплексна робота, яка передбачала ребрендинг бізнесу: це зміна фасаду та дизайну інтер’єру, розроблення нової айдентики, а також створення маркетингової стратегії. Це був новий для нас підхід, який вимагав більше художньої, ніж архітектурної та дизайнерської роботи. Зокрема, з ребрендингом та айдентикою ми зіткнулися вперше. При розробленні концепції для цього простору ми провели кілька брейнштормів, під час яких придумали близько 50 ідей, які були звужені до короткого шортлиста, з якого ми із замовником і обирали. Кожна ідея – це тематика магазину. Наприклад, вибравши тему з кінофільму, ми обговорювали, як можемо розкрити її в просторі.

Другий кейс – дизайн інтер’єру та декорування простору офісу технологічної компанії в галузі PR, де вже працюють її співробітники. Ми перетворили приміщення на артоб’єкт, концепція якого пов’язана з місією цього бізнесу, його брендом.

Третій проєкт – це новий фуд-мол у Києві, про відкриття якого буде оголошено згодом. У цьому об’єкті ми працювали над поєднанням торговельної та харчової функцій, співпрацювали з художником і створювали тематичні зони під продаж різних товарних груп, а також івент-зони з огляду на принцип try & buy (пробуй і купуй).

У кожному з цих кейсів такий підхід до створення простору дає додатковий піар завдяки тому, що про нього починають говорити та робити дописи у соціальних мережах. Однак не обмежується лише цим. Завдань, які вирішує такий підхід, більше, й мотивація у замовників різна. Наприклад, в одному випадку це може бути бажання нівелювати недоліки локації торгового об’єкта, а в іншому – намагання залучити нові таланти, створити творчу атмосферу та мотивувати колектив.

Авторська колонка опублікована в журналі Commercial Property №6(214червень 2021.

Читайте також авторські колонки Андрія Яцентюка «Нова роль архітектора − творчий керівник» і «Автоматизація процесів у будівельній індустрії: основні тенденції».