09.08.2021

Зміна вектора: увага на ринок котеджів

Котеджне містечко Riviera Village, Київська область. ФОТО НАДАНЕ КМ RIVIERA VILLAGE

Пандемія та популяризація віддаленого режиму роботи стали каталізаторами підвищення попиту на заміську нерухомість. Водночас суттєве зростання продажів котеджів хоча й сприяло посиленню позицій діючих гравців цього ринку в Київському регіоні, та поки не привело до появи на ньому нових сильних конкурентів. 

Текст: Тетяна Антонюк, Тетяна Хом’як

Попри бум попиту на індивідуальні будинки, на ринку котеджної нерухомості України й Київського регіону зокрема ще не сформувався великий пул професійних девелоперів. Більшість нових проєктів представлені несистемними гравцями – каже Костянтин Олійник, керівник Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG. На думку Олександра Соколова, генерального директора компанії Pro-Consulting, операторів на ринку заміської нерухомості умовно можна поділити на дві групи: ті, які сфокусовані на кількісному зростанні, й ті, які концентруються на якості продукту.

Серед основних компаній-гравців ринку котеджної нерухомості Київського регіону вони виділяють Dragon-Ukrainian Properties & Development (DUPD), «Білий Шоколад», «Євродім», Svitlo Development, «Одноповерховий Київ», BIG development, AiD Group, AVM Development Group, STALA Development Group, Riviera Estate, Sempra, Park Residence, IDHolding та інших. Спираючись на дані онлайн-порталу ЛУН, Олександр Соколов називає деяких найбільших забудовників (за кількістю котеджних містечок): «Смарт Девелопмент», «Євродім», AiD Group, Svitlo Development, «Бест Буд», «Одноповерховий Київ», Eco-Development, LMNG Developer.

Наприкінці 2019 року на столичний ринок із проєктом котеджного містечка (КМ) вийшла компанія M GROUP DEVELOPMENT з Івано-Франківська. Водночас КМ стало першою нерухомістю такого типу для цього забудовника. А в 2020 році, після введення в Україні першого локдауну, який спричинив різке зростання попиту на заміське житло, про наміри вийти на цей ринок заявив один із найбільших столичних девелоперів – KAN Development. Зокрема, торік в інтерв’ю ІА «Інтерфакс- Україна» Ігор Ніконов, засновник компанії KAN Development, повідомив, що в розробці перебувало шість таких проєктів.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №7(215) липень 2021.

Передплата на журнал