12.07.2021

У центрі розваг

Дитячий парк професій «Кідландія» (Київ). ФОТО: «КІДЛАНДІЯ»

Пандемія залишила негативний слід на індустрії розважальних центрів. Саме цього сектора максимально торкнулися карантинні обмеження. Якщо оператори fashion-сегмента й громадського харчування активно йшли в онлайн, то перед сферою розваг цей шлях був майже закритий. Попри складнощі, на ринку не було гучного закриття таких об’єктів. ТРЦ зберегли операторів розваг, які залишаються важливими орендарями сучасних молів.

Текст: Тетяна Хом'як


У період локдаунів дитячий парк професій «Кідландія», що розташований у київському розважальному комплексі «Блокбастер», не боявся експериментувати. Оператор впроваджував передпродаж квитків, запускав онлайн-версії деяких послуг, наприклад, онлайн-квести й онлайн-свята. Ці заходи, звісно, не могли замінити повноцінну роботу об’єкта, але допомогли пережити важкий період. «Ми навчилися бути дуже гнучкими та готовими до будь-яких подій. Однак «Кідландія» – це місто в мініатюрі, реалістичний простір, де діти можуть ознайомитися з різними професіями, поспілкуватися та відчути себе дорослими. Такий формат передбачає живе спілкування, емоційний контакт. Цю атмосферу неможливо повноцінно передати онлайн», – розповідає Олена Русанова, керуюча дитячим парком професій «Кідландія».

Як зазначає Євгенія Локтіонова, директор консалтингової компанії UTG, оператори розваг чи не найбільше постраждали внаслідок пандемії. Якщо ритейл мав змогу працювати онлайн, видавати інтернет-замовлення, то розважальний сегмент був змушений зачинитися повністю чи працювати з обмеженнями, що спричинило падіння відвідуваності та негативно вплинуло на фінансові показники. Водночас збереглися зобов’язання операторів таких просторів щодо орендної плати, утримання персоналу, податкових відрахувань, експлуатаційних витрат, а це призвело до зростання заборгованості в умовах відсутності чи значного зниження товарообігу.

Найбільшими операторами розваг в Україні наразі є Fly Kids (15 парків у 14 містах України), PAPASHON (сім локацій PAPASHON і PAPASHON Kids у трьох містах), «Дитяча планета» (шість парків у шести містах), Smile Park (три локації у трьох містах). Тоді як серед найбільших за площею розважальних центрів можна виділити сімейні парки розваг Galaxy в Blockbuster Mall і Lavina Mall у Києві, але ці об’єкти перебувають під управлінням самих ТРЦ.

Гучного закриття розважальних центрів в Україні за останні півтора року не спостерігалося. Як приклад компанія UTG наводить лише вихід сімейного розважального парку Happylon із київського ТРЦ Ocean Plaza, також відбулось закриття мережі «Веселий Вулик».

Продовження читайте в журналі Commercial Property №6(214) червень 2021.