12.09.2021

Таунхауси: новий етап становлення

Містечко Оak Grove Town, Ірпінь, Київська область. ФОТО НАДАНЕ MIRA DEVELOPMENT

Заміська нерухомість Київського регіону проходить черговий етап розвитку, якому, зокрема, посприяв попит, підсилений пандемією. Серед форматів малоповерхового будівництва, що посилює позиції, є таунхауси. Це вже доволі помітний за обсягом пропозиції сегмент, щоб звернути на себе окрему увагу.

Текст: Тетяна Антонюк, Оксана Бабенко

ФОРМУВАННЯ СЕГМЕНТА

Зблоковане житло, а це, зокрема, таунхауси та їхні варіації, – не новий тип нерухомості в Україні. Будівлі такого формату з’явилися в нас доволі давно, проте траплялися вкрай рідко. Їх реалізація була, швидше, винятком, навіть «грою проти ринку» – так кажуть у компанії KBD.estate. У 2017 році вона почала будівництво дев’яти таунхаусів у центральному районі Києва, а саме на Печерську. «Це був незвичний на той момент формат нерухомості», – згадує Євген Леськів, засновник і CEO компанії KBD.estate. За рік, у 2018, девелопер продав 50% таунхаусів – і вважає це великим успіхом, а сам проєкт завершив у 2019. Проте, як повідомили в компанії, нині ця нерухомість експлуатується як офісні приміщення.

Свою історію будівництва таунхаусів розповідає Віталій Мітряну, засновник компанії Mira Development. У 2016 році вона почала реалізацію свого першого девелоперського проєкту – містечка бізнес-класу Оak Grove Town (Ірпінь, Київська область). Його 1-а черга – це таунхауси: один будинок на 13 секцій (у наступних 2-й і 3-й чергах компанія реалізує котеджі, загалом 10 будівель). «Ми ніби таранили бетонну стіну», – так згадує той період Віталій Мітряну. Річ у тім, що у 2016-2017 роках середня ціна таунхауса в цьому місті Київської області становила $50 000, а компанія Mira Development оцінювала свій проєкт у $80-90 тисяч і вище. Вся 1-а черга містечка Оak Grove Town була продана ще до пандемії. Однак, як відверто розповів Віталій Мітряну, це був доволі довгий і складний процес. Нині ж, за його словами, ситуація інша: навіть утворилася черга з понад 100 осіб, які готові купити таунхаус у проєкті компанії, якщо хтось із наявних власників продаватиме своє житло.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №8(216) серпень 2021.

Передплата на журнал